Kawosze

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
Awatar użytkownika
loony26
starszASek
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 22:03
Lokalizacja: T-ń
Kontakt:

Kawosze

Post autor: loony26 »

Kawa to już mocno rozwinięta kultura w Polsce. Znajdują się na tym forum jacyś smakosze kawy? :kawa:

Ja snobką kawową na pewno nie jestem, także bez obaw :)
Wiadomo, kawa do ciasta najlepsza :ciasto:

Chadzacie do kawiarni? Teraz oczywiście jest covid, ale na wynos nadal można brać... chodzicie po kawki na wynos?

A może pił ktoś kawę z Żabki? Chętnie usłyszę opinie :lol: Moim zdaniem jest spoko. Zwłaszcza w tym dealu za 2 ziko do gumy orbit :lol:
Nie wiem jak działają awatary więc jak coś ukradłam to przepraszam
“Science is similarly interpreted, as a new language through which man has tried to explore himself and nature; and a similar conclusion is reached, that once again man attributed to abstractions an independent existence."
msv

Re: Kawosze

Post autor: msv »

Bardzo lubię kawę, chociaż codziennie piję rozpuszczalną, więc wytrawni kawosze mnie nienawidzą, ale to z przyzwyczajenia. Czasem napiję się czarnej z ekspresu lub użyję kawiarki ciśnieniowej, gdy czas i humor dopiszą. W kawiarniach nie bywam, zdarzyło mi się pójść kilka razy po kawę na wynos do sieciówek typu Costa Coffee i Starbucks, gdzie taka sobie była ta kawa, oraz Green Caffé Nero, tu lepiej. Kawy z Żabki nie piłam i raczej się nie skuszę (ale hot-dogi mają dobre).
Awatar użytkownika
Elżunia
mASełko
Posty: 109
Rejestracja: 12 sie 2020, 11:03

Re: Kawosze

Post autor: Elżunia »

Bardzo lubię caffè latte, najlepiej z syropem waniliowym lub karmelowym oraz cappuccino. Moje ulubione kawiarnie to Starbucks i costa coffee. Zawsze pije kawusie rano przed rozpoczęciem nowego dnia :wink: ☕
A co do kawy z żabki to nie piłam, ale jeśli mówisz że jest dobra to przy najbliższej okazji spróbuję :wink:
clavia
gimnASjalista
Posty: 18
Rejestracja: 31 paź 2020, 00:26

Re: Kawosze

Post autor: clavia »

Kocham kawę w różnej postaci. Na codzień piję rozpuszczalkę z mlekiem w ilości około 1l. Ale lubię też ptaki kawki, które nałogowo fotografuję. :)
darksoul
starszASek
Posty: 30
Rejestracja: 19 lis 2020, 18:43

Re: Kawosze

Post autor: darksoul »

Ja lubię kawę, a ostatnio piję kawę z czekoladą do picia, mocno gorzka z odrobiną cukru trzcinowego.
chimaera
starszASek
Posty: 38
Rejestracja: 21 lis 2019, 22:07

Re: Kawosze

Post autor: chimaera »

Ja lubię zaparzoną z odrobinką cynamonu.
Awatar użytkownika
ivi
pASibrzuch
Posty: 211
Rejestracja: 1 sie 2008, 21:14

Re: Kawosze

Post autor: ivi »

Bardzo lubię kawę,parzoną z ekspresu. Szczególnie z odrobiną karmelu, na słodko :kawa:
Ostatnio zmieniony 4 gru 2020, 23:14 przez ivi, łącznie zmieniany 1 raz.
cineman75
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 1 lis 2020, 02:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kawosze

Post autor: cineman75 »

W tym temacie będę oryginalny: nie piję kawy bo mi nie smakuje. W tym tysiącleciu wypiłem jedną lub dwie (ostatnia 14 czerwca 2008) a i w życiu chyba niewiele zabrakłoby palców na dłoniach, żeby policzyć. Bardzo lubię desery o smaku kawowym oraz zapach ziaren i parzonej kawy.
Dolly
ASoholik
Posty: 1782
Rejestracja: 3 lis 2020, 18:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kawosze

Post autor: Dolly »

cineman75 pisze: 2 gru 2020, 17:35 W tym temacie będę oryginalny: nie piję kawy bo mi nie smakuje. W tym tysiącleciu wypiłem jedną lub dwie (ostatnia 14 czerwca 2008) a i w życiu chyba niewiele zabrakłoby palców na dłoniach, żeby policzyć. Bardzo lubię desery o smaku kawowym oraz zapach ziaren i parzonej kawy.
Ja też nigdy nie lubiłam kawy. Jedyna, jaką pijam, to zbożówka z dodatkiem gorzkiej czekolady i trzcinowego cukru.
DawidW
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 4 gru 2020, 13:13

Re: Kawosze

Post autor: DawidW »

Uwielbiam smak i aromat kawy. Staram się pić mniej... W domu tylko zbożowa. Ulegam pokusie przy porannym bieganiu. Po trasie wbiegam na CEL w Dąbrówce. Kilka łyków kofeiny i jest energia na kolejne 2 km.
Awatar użytkownika
loony26
starszASek
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 22:03
Lokalizacja: T-ń
Kontakt:

Re: Kawosze

Post autor: loony26 »

cineman75 pisze: 2 gru 2020, 17:35 W tym temacie będę oryginalny: nie piję kawy bo mi nie smakuje. W tym tysiącleciu wypiłem jedną lub dwie (ostatnia 14 czerwca 2008) a i w życiu chyba niewiele zabrakłoby palców na dłoniach, żeby policzyć. Bardzo lubię desery o smaku kawowym oraz zapach ziaren i parzonej kawy.
Jestem pełna podziwu wobec Twojej pamięci :) :)
Deserki typu tiramisiu? :ciasto:
Kawowe lody kiedyś jadłeś?
DawidW pisze: 4 gru 2020, 13:38 Uwielbiam smak i aromat kawy. Staram się pić mniej... W domu tylko zbożowa. Ulegam pokusie przy porannym bieganiu. Po trasie wbiegam na CEL w Dąbrówce. Kilka łyków kofeiny i jest energia na kolejne 2 km.
Też się staram, ale nie wychodzi... :lol: Choć teraz często piję bezkofeinową, żeby nie mieć problemów ze snem. A bieganie usprawiedliwia, myślę. Zbożową średnio lubię, w przedszkolu nam dawali na siłę a ja nie cierpiałam i do teraz mam urazę, choć kilka lat temu kupiliśmy inkę i mi smakowała, ale teraz już nie, zapach mnie odrzuca.
msv pisze: 24 lis 2020, 00:29 Bardzo lubię kawę, chociaż codziennie piję rozpuszczalną, więc wytrawni kawosze mnie nienawidzą, ale to z przyzwyczajenia. Czasem napiję się czarnej z ekspresu lub użyję kawiarki ciśnieniowej, gdy czas i humor dopiszą. W kawiarniach nie bywam, zdarzyło mi się pójść kilka razy po kawę na wynos do sieciówek typu Costa Coffee i Starbucks, gdzie taka sobie była ta kawa, oraz Green Caffé Nero, tu lepiej. Kawy z Żabki nie piłam i raczej się nie skuszę (ale hot-dogi mają dobre).
O a ja właśnie nie brałam nic jedzeniowego żabkowego, tylko tę kawę właśnie, z powodu tej promocji :lol: Green Caffe Nero lubię przechodzić obok, ale jest za bardzo fancy jak dla mnie, i jak jestem w W-wie to zwykle chodzę do innych kawiarni, albo piję u rodziny

Uwielbiam szeroki odzew na ten temat wśród użytkowników forum 8) 8)
Elżunia pisze: 25 lis 2020, 22:07 Bardzo lubię caffè latte, najlepiej z syropem waniliowym lub karmelowym oraz cappuccino. Moje ulubione kawiarnie to Starbucks i costa coffee. Zawsze pije kawusie rano przed rozpoczęciem nowego dnia :wink: ☕
A co do kawy z żabki to nie piłam, ale jeśli mówisz że jest dobra to przy najbliższej okazji spróbuję :wink:
Oooooo takie słodkie caffe latte! Piłam takie jak zaczynałam pić kawę ("kawę") w gimnazjum :p Starbucksa i Costę lubię, ale w Polsce tam nie chodzę, bo ceny mega wysokie (choć do Starbucksa prędzej, kiedyś mieli jakiś dobry dil z krułasantem i kawa była pyszna, no i Poznań dworzec główny to Starbucks tam najlepszy, i to fancy miejsce z francuskimi bagietkami)
Nie wiem jak działają awatary więc jak coś ukradłam to przepraszam
“Science is similarly interpreted, as a new language through which man has tried to explore himself and nature; and a similar conclusion is reached, that once again man attributed to abstractions an independent existence."
Awatar użytkownika
Elżunia
mASełko
Posty: 109
Rejestracja: 12 sie 2020, 11:03

Re: Kawosze

Post autor: Elżunia »

[/quote]
Oooooo takie słodkie caffe latte! Piłam takie jak zaczynałam pić kawę ("kawę") w gimnazjum :p Starbucksa i Costę lubię, ale w Polsce tam nie chodzę, bo ceny mega wysokie (choć do Starbucksa prędzej, kiedyś mieli jakiś dobry dil z krułasantem i kawa była pyszna, no i Poznań dworzec główny to Starbucks tam najlepszy, i to fancy miejsce z francuskimi bagietkami)
[/quote]
Byłam w tym Starbucks w Poznaniu na dworcu głównym. Miło wspominam. Jak zawsze dobra kawa 🤎
Ja bardzo lubię słodycze więc słodkie kawy tym bardziej 😊 :ciasto:
Awatar użytkownika
loony26
starszASek
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 22:03
Lokalizacja: T-ń
Kontakt:

Re: Kawosze

Post autor: loony26 »

Elżunia pisze: 9 gru 2020, 19:46 Byłam w tym Starbucks w Poznaniu na dworcu głównym. Miło wspominam. Jak zawsze dobra kawa 🤎
Ja bardzo lubię słodycze więc słodkie kawy tym bardziej 😊 :ciasto:
A do słodkiej kawy jesz ciasto czy nie? :ciasto:

Przyznaję, że jak kupuję kawę, to zwykle samą kawę, a jak ciasto to tylko ciasto. Za mało mi (nie) płacą, żebym się rozpuszczała zestawem... Chyba że jest jakaś promocja! :lol:
Nie wiem jak działają awatary więc jak coś ukradłam to przepraszam
“Science is similarly interpreted, as a new language through which man has tried to explore himself and nature; and a similar conclusion is reached, that once again man attributed to abstractions an independent existence."
Awatar użytkownika
Elżunia
mASełko
Posty: 109
Rejestracja: 12 sie 2020, 11:03

Re: Kawosze

Post autor: Elżunia »

loony26 pisze: 13 gru 2020, 21:42
Elżunia pisze: 9 gru 2020, 19:46 Byłam w tym Starbucks w Poznaniu na dworcu głównym. Miło wspominam. Jak zawsze dobra kawa 🤎
Ja bardzo lubię słodycze więc słodkie kawy tym bardziej 😊 :ciasto:
A do słodkiej kawy jesz ciasto czy nie? :ciasto:

Przyznaję, że jak kupuję kawę, to zwykle samą kawę, a jak ciasto to tylko ciasto. Za mało mi (nie) płacą, żebym się rozpuszczała zestawem... Chyba że jest jakaś promocja! :lol:
Też codziennie nie pije kawy z kawiarni, to by mnie dużo kosztowało :lol:
A jak kupuje kawę to bez ciasta. Mimo, że lubię słodycze to słodka kawa i ciasto to by było za dużo 🙈
Awatar użytkownika
loony26
starszASek
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 22:03
Lokalizacja: T-ń
Kontakt:

Re: Kawosze

Post autor: loony26 »

Elżunia pisze: 13 gru 2020, 22:02
loony26 pisze: 13 gru 2020, 21:42
Elżunia pisze: 9 gru 2020, 19:46 Byłam w tym Starbucks w Poznaniu na dworcu głównym. Miło wspominam. Jak zawsze dobra kawa 🤎
Ja bardzo lubię słodycze więc słodkie kawy tym bardziej 😊 :ciasto:
A do słodkiej kawy jesz ciasto czy nie? :ciasto:

Przyznaję, że jak kupuję kawę, to zwykle samą kawę, a jak ciasto to tylko ciasto. Za mało mi (nie) płacą, żebym się rozpuszczała zestawem... Chyba że jest jakaś promocja! :lol:
Też codziennie nie pije kawy z kawiarni, to by mnie dużo kosztowało :lol:
A jak kupuje kawę to bez ciasta. Mimo, że lubię słodycze to słodka kawa i ciasto to by było za dużo 🙈
Zrozumiałe 8) Za to kawa z Żabki jest już bardziej opłacalna :lol:

Ze słodkich kaw w zeszłym roku piłam w Coście w UK Irish Velvet Cappuccino... UWIELBIAŁAM JE.

A może dodaje ktoś likierki do kawy?
Nie wiem jak działają awatary więc jak coś ukradłam to przepraszam
“Science is similarly interpreted, as a new language through which man has tried to explore himself and nature; and a similar conclusion is reached, that once again man attributed to abstractions an independent existence."
ODPOWIEDZ