Co się stało z forum?

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Winkie »

Layla pisze:Ponieważ ankieta o nowy dział nie została przeprowadzona poprawnie, jej forma pozostawiała wiele do życzenia, a i zasady podziału głosów nie zostały określone. W związku z tym rozpiszę nową ankietę. Podobnie jak poprzednia, będzie miała ograniczony czas, tym razem miesiąc, myślę że powinno wystarczyć :)
Zagłosowałam. Plusem tej ankiety jest to, że tylko dwie opcje są do wyboru. :) Czy ktoś ma jakieś propozycje np. co do swoich preferowanych na forum działów itp.? Kiedyś był pomysł utworzenia działu"Kultura", lecz faktycznie nie sprecyzowano co dokładnie miałby zawierać...
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Layla »

Winkie pisze:Zagłosowałam. Plusem tej ankiety jest to, że tylko dwie opcje są do wyboru. :) Czy ktoś ma jakieś propozycje np. co do swoich preferowanych na forum działów itp.? Kiedyś był pomysł utworzenia działu"Kultura", lecz faktycznie nie sprecyzowano co dokładnie miałby zawierać...
Opcja "nie mam zdania" nie wchodziła w grę, bo nie dość że nie wiadomo jak to liczyć, to jeszcze ktoś komu powstanie działu jest obojętne, nie musi tego zaznaczać w ankiecie. A co do działu "Kultura" to trzeba chyba założyć osobny wątek, albo tutaj zrobić burzę mózgów, co on mógłby zawierać. A potem można molestować admina o przeprowadzenie zmian na forum :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Winkie »

Layla pisze:A co do działu "Kultura" to trzeba chyba założyć osobny wątek, albo tutaj zrobić burzę mózgów, co on mógłby zawierać. A potem można molestować admina o przeprowadzenie zmian na forum :P
Można zastanowić się nad tym działem tutaj, a ankietę ustanowić już w odpowiednim ku temu dziale. :wink:
Moim zdaniem dział Kultura powinien dzielić się konkretnie na literaturę, sztuki plastyczne, teatr, kino, muzyka + działalność własna w stylu blogi, strony internetowe etc. Mogłyby (choć niekoniecznie) zostać również utworzone grupy zainteresowań z opcją zapisania w profilu tego typu "przynależności".
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Silencio »

Można zastanowić się nad tym działem tutaj, a ankietę ustanowić już w odpowiednim ku temu dziale.
Moim zdaniem dział Kultura powinien dzielić się konkretnie na literaturę, sztuki plastyczne, teatr, kino, muzyka + działalność własna w stylu blogi, strony internetowe etc. Mogłyby (choć niekoniecznie) zostać również utworzone grupy zainteresowań z opcją zapisania w profilu tego typu "przynależności".
Tylko zastanówmy się, czy tymi poddziałami byłoby zainteresowanie. W sensie można zrobić i dziesięć działów (poddziałów), ale jeśli w każdym ma być po dwa, trzy posty, to może, żeby mieściły się one w jednym dziale, a nie w którymś z pomniejszych, bo te pomniejsze spełniają swoją rolę wtedy, gdy dział-matka jest bardzo obszerny i cieszy się dużym zainteresowaniem. Na razie nie wiem, jakim zainteresowaniem cieszyłaby się Kultura. Już bardziej podobają mi się grupy zainteresowań, co jest ciekawym pomysłem, niż kilka/kilkanaście poddziałów kultury, bo równie dobrze można utworzyć takie poddziały do wszelkich innych działów, a po zainteresowaniu nimi widać, że nie miałoby to wielkiego sensu.
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Co się stało z forum?

Post autor: klapouchy »

Nie mnózmy bytów ponad miarę. Mam wrażenie, że na tym forum udziela sie głównie kilka tych samych osób. Jak ktos chce załozyc temat to niech zakłąda, ale chyba nie trzeba tworzyc od razu tysiecy działów.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Co się stało z forum?

Post autor: urtika »

Winkie pisze: Moim zdaniem dział Kultura powinien dzielić się konkretnie na literaturę, sztuki plastyczne, teatr, kino, muzyka + działalność własna w stylu blogi, strony internetowe etc.
Owszem, skoro istnieje zapotrzebowanie, to mógłby powstać taki dział. I w momencie powstania nawet nie byłby pusty. Na każdy z wyżej wymienionych tematów już w tej chwili istnieją stare wątki, które by się pozbierało i wrzuciło właśnie do tego nowego działu na temat kultury.
Można by jeszcze tam dodać temat o tańcu, operze,fotografii, muzeach, różne aktualności o wydarzeniach kulturalnych a także zagadnienia z antropologii kultury.
A skoro już o nowych działach mowa, to chciałabym przypomnieć, że jest również zapotrzebowanie na dział dla
"starszych" asów: http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... d3f7611c22 o czym świadczą wyniki ankiety.

Wychodzi na to, że szykowałyby się w sumie aż 3 nowe działy.
Quirkyalone
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Nadia__ »

Dla mnie w ogóle podział forum jest trochę dziwny. Już kilka razy chciałam zacząć jakiś temat luźno związany z aseksualizmem, ale nie z jego obecnością w mediach, niezbyt kontrowersyjny, bez pytań i bez ankiety. Zawsze miałam problem, gdzie właściwie powinnam go założyć.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Winkie »

klapouchy pisze:Nie mnózmy bytów ponad miarę. Mam wrażenie, że na tym forum udziela sie głównie kilka tych samych osób. Jak ktos chce załozyc temat to niech zakłąda, ale chyba nie trzeba tworzyc od razu tysiecy działów.
Utworzenie nowych działów, które tylko pomogłyby posegregować co poniektóre posty, pomóc w ich odszukaniu (teraz np. tematy o filmach, książkach są upchnięte w Beczce, bez np. rozróżnienia na gatunki, czy konkretne tytuły), nie jest "mnożeniem bytów ponad miarę". Mnożeniem bytów ponad miarę byłoby gdybyśmy zakładali dublujące się tematy, bez wypróbowania najpierw opcji wyszukania już istniejących.
Silencio pisze:W sensie można zrobić i dziesięć działów (poddziałów), ale jeśli w każdym ma być po dwa, trzy posty, to może, żeby mieściły się one w jednym dziale, a nie w którymś z pomniejszych, bo te pomniejsze spełniają swoją rolę wtedy, gdy dział-matka jest bardzo obszerny i cieszy się dużym zainteresowaniem.
Dobrze, czyli w takim wypadku należy stworzyć dział zbiorczy "Kultura", gdzie posty będą dodawane w sposób jaki dodaje się tematy do innych działów już istniejących, czyli jeden pod drugim na jednej stronie, z opcją co najwyżej dodawania siebie do grup zainteresowań ? Jak dla mnie może być. :)
urtika pisze:A skoro już o nowych działach mowa, to chciałabym przypomnieć, że jest również zapotrzebowanie na dział dla
"starszych" asów: http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... d3f7611c22 o czym świadczą wyniki ankiety.
Skoro chcemy stworzyć dział dla ludzi szukających przyjaciół/znajomych do korespondowania, to uważam iż również dział o którym wspomniałaś potrzebny był by na forum, gdzie osoby w określonym wieku (i wyżej) poczuć by się mogły bardziej komfortowo.
Nadia pisze:Dla mnie w ogóle podział forum jest trochę dziwny. Już kilka razy chciałam zacząć jakiś temat luźno związany z aseksualizmem, ale nie z jego obecnością w mediach, niezbyt kontrowersyjny, bez pytań i bez ankiety. Zawsze miałam problem, gdzie właściwie powinnam go założyć.
Zawsze pozostają jeszcze "Związki", ale wiadomo - rozmowy o aseksualizmie nie muszą oznaczać jednocześnie rozmów o tymże charakterze. Może zatem zmiana nazwy któregoś z działów?
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Silencio »

Utworzenie kilku nowych działów, na których istnieje zapotrzebowanie nie jest czymś diabelnie trudnym i nikogo do niczego nie zniechęci. Wprost przeciwnie - przykład Nadii podał, że użytkownicy mogą wahać się albo rezygnować z dodania nowych tematów, nie wiedząc, gdzie je dopasować.

P.s. Poza tym dla mnie działem, którego sensu istnienia szczerze nie widzę, jest dział "Ankiety". W końcu ankietę można dodać do każdego tematu i do każdego działu, ankieta może dotyczyć związków, spotkań i kontrowersji, więc po co osobny dział na coś takiego?
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Layla »

Winkie pisze:Można zastanowić się nad tym działem tutaj, a ankietę ustanowić już w odpowiednim ku temu dziale. :wink: Moim zdaniem dział Kultura powinien dzielić się konkretnie na literaturę, sztuki plastyczne, teatr, kino, muzyka + działalność własna w stylu blogi, strony internetowe etc. Mogłyby (choć niekoniecznie) zostać również utworzone grupy zainteresowań z opcją zapisania w profilu tego typu "przynależności".
Dokładnie o tym samym myślałam, mając na myśli tematy kulturalne porozrzucane po całym forum. Przydałby się dział, w którym to wszystko byłoby zebrane. Wtedy może wypowiadałoby się więcej osób, bo tematów nie trzeba by szukać po całym forum, a założę się, że znajdą się wśród nas miłośnicy teatru, kina, no i oczywiście książek (tu akurat jest nas sporo :wink: ).

@ Silencio - myślę, że dział Ankiety nikomu nie przeszkadza, a i parę wątków powstało na bazie ankiet,a w części przypadków ankieta jest dodatkiem. Ale racja, sporo ankiet ląduje poza tym działem. Wracając do tematu, ten dział sobie jest i nikomu nie przeszkadza, tak więc myślę, że np dział "Kultura" także nikomu by nie wadził, a na dodatek zaprowadziłby trochę porządku na forum.

Nadio, ja taki temat luźno związany z aseksualizmem umieściłabym chyba w Pytaniach i Odpowiedziach, gdzie lądują wątki o przeróżnej tematyce :)

Klapouchy, nasze forum i tak ma mało działów w porównaniu z innymi. Co prawda wypowiada się niewielki procent użytkowników, ale jednak coś się dzieje. I skoro jest zapotrzebowanie na takie działy to powinny zostać utworzone (wyniki ankiet pokażą czy zapotrzebowanie rzeczywiście jest). Poza tym nikt nie chce tysiąca działów, a jedynie trzy. Moim zdaniem to forum potrzebuje drobnego liftingu :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Silencio »

myślę, że dział Ankiety nikomu nie przeszkadza
Mnie nie chodzi o to, że przeszkadza, ale czy gdybym w innym dziale dodała temat z ankietą, to zostałby on tam przeniesiony? Bo wtedy to byłoby zdecydowanie przesadzone. Po prostu wydaje mi się, że ankieta jest pewną funkcją i temu właśnie służy, a nie jest jakimś odrębnym tematem, żeby robić z tego inny dział. To jest oczywiście tylko moje zdanie. Po prostu tak, jak niektóre działy mogą budzić zainteresowanie, tak inne są już nieco przesadzone, bo wiele z tematów, które lądują w Ankietach można by z powodzeniem i bez wątpliwości przenieść do innych działów.

Zgadzam się oczywiście, że forum przydałyby się zmiany :).
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Layla »

Silencio pisze:Mnie nie chodzi o to, że przeszkadza, ale czy gdybym w innym dziale dodała temat z ankietą, to zostałby on tam przeniesiony? Bo wtedy to byłoby zdecydowanie przesadzone. Po prostu wydaje mi się, że ankieta jest pewną funkcją i temu właśnie służy, a nie jest jakimś odrębnym tematem, żeby robić z tego inny dział. To jest oczywiście tylko moje zdanie. Po prostu tak, jak niektóre działy mogą budzić zainteresowanie, tak inne są już nieco przesadzone, bo wiele z tematów, które lądują w Ankietach można by z powodzeniem i bez wątpliwości przenieść do innych działów.
Zgadzam się oczywiście, że forum przydałyby się zmiany :).
Ja z kolei miałam na myśli to, że skoro taki dział jak Ankiety nikomu nie wadzi, to pozostałe proponowane działy także nie powinny. Tym bardziej, że podałaś tutaj analogiczny argument do tego, że tematy, które miałyby przynależeć do działu Kultura, równie dobrze mogą się znajdować w Beczce. Podobnie sytuacja wygląda z działem ze znajomymi.

Tak w ogóle to cieszę się bardzo, że się wreszcie pozbieraliśmy i zamiast narzekania i wytykania sobie błędów pojawiają się ciekawe propozycje zmian :)
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Silencio »

Tym bardziej, że podałaś tutaj analogiczny argument do tego, że tematy, które miałyby przynależeć do działu Kultura, równie dobrze mogą się znajdować w Beczce. Podobnie sytuacja wygląda z działem ze znajomymi.
Nie ma żadnej analogii. Ankieta jest funkcją i mogę jej użyć w każdym temacie - od pytań, poprzez aseksualizm ogólnie, aseksualizm w mediach, kontrowersję czy rozrywkę, a nawet szukanie znajomych/sympatii. Natomiast Kultura funkcją nie jest ;). Jest oddzielnym tematem i można z niego utworzyć osobny dział, a nie umieszczać go w beczce. I tak samo jest z działem ze znajomymi. Beczka, jak rozumiem jest działem zbiorczym na wszystko to, co do innych działów nie pasuje, stąd propozycje odnośnie nowych działów. Ankiety natomiast tyczą się tematu... Eee... Tyczą się ankiet. Tu jest różnica, o tym od początku mówię. Jeśli ten dział pozostałym użytkownikom odpowiada, na pewno nie będę naciskać, by go usuwać, po prostu wyrażam o nim swoją opinię. No bo wygląda to trochę tak - pojawi się dział Kultura i jak będę chciała dać ankietę, co lubimy czytać, to gdzie? Do Kultury czy do ankiet? A jak do ankiet to dlaczego, skoro dyskusja Ankiet się nie tyczy, tylko Kultury właśnie. O to mi chodzi i tylko wyłącznie o to ;).
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Layla »

Silencio pisze:Nie ma żadnej analogii. Ankieta jest funkcją i mogę jej użyć w każdym temacie - od pytań, poprzez aseksualizm ogólnie, aseksualizm w mediach, kontrowersję czy rozrywkę, a nawet szukanie znajomych/sympatii. Natomiast Kultura funkcją nie jest ;). Jest oddzielnym tematem i można z niego utworzyć osobny dział, a nie umieszczać go w beczce. I tak samo jest z działem ze znajomymi. Beczka, jak rozumiem jest działem zbiorczym na wszystko to, co do innych działów nie pasuje, stąd propozycje odnośnie nowych działów. Ankiety natomiast tyczą się tematu... Eee... Tyczą się ankiet. Tu jest różnica, o tym od początku mówię. Jeśli ten dział pozostałym użytkownikom odpowiada, na pewno nie będę naciskać, by go usuwać, po prostu wyrażam o nim swoją opinię. No bo wygląda to trochę tak - pojawi się dział Kultura i jak będę chciała dać ankietę, co lubimy czytać, to gdzie? Do Kultury czy do ankiet? A jak do ankiet to dlaczego, skoro dyskusja Ankiet się nie tyczy, tylko Kultury właśnie. O to mi chodzi i tylko wyłącznie o to ;).
Chyba nie najlepiej się zrozumiałyśmy :P Ważne, że wniosek jest ten sam. A Ankiety chyba są przydatne kiedy ktoś chce tam wrzucić link do ankiety do pracy magisterskiej, projektu czy czegoś. Zresztą nie wiem jaki był zamysł na początku, ja tu krótko jestem :P A ankietę jako funkcję rzeczywiście można wrzucić wszędzie.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Winkie »

Dużo racji jest w tym co napisała Silencio. Można by było rozważyć opcję rezygnacji z takiego działu, przesunięcia ankiet do innych działów, zgodnie z ich tematyką.
Ja ze swojej strony dodam, że w dziale Ankiety są i takie "przeterminowane" ankiety, które zostały utworzone np. w celach naukowych, do pracy dyplomowej itp., dla określonej, zawężonej grupy badanych, a więc nie dla wszystkich forumowiczów. Nie wspominając o tym, ze te ankiety potrafią nie istnieć "fizycznie" na forum tylko są linkiem odsyłającym do innej strony. Może tego typu ankiety należałoby przesuwać do Archiwum X?
ODPOWIEDZ