As i rodzina?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Tomasz84
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 26 cze 2019, 19:04

Re: As i rodzina?

Post autor: Tomasz84 »

1. Marzenie spotkac kobiete swojego zycia i tworzyc rodzine z dziecmi, ale to kiedys tam... Wazniejsze to poznac, spedzic czas i duzo podrozowac🙂

2. Brak informacji
Awatar użytkownika
Rosomak
ASiołek
Posty: 79
Rejestracja: 1 cze 2019, 07:50

Re: As i rodzina?

Post autor: Rosomak »

1. Chciałbym mieć partnerkę na całe życie. Mógłbym się z nią ożenić, ale nie naciskałbym na to. Gdyby chciała mieć dzieci i bardzo jej na tym zależało, mógłbym mieć z nią seks tylko w tym celu, ale sam z siebie nie będę do tego dążył. I jeśli dzieci, to tylko w ustabilizowanym związku, żebyśmy tworzyli szczęśliwą i trwałą rodzinę.

2. Myślę, że bardzo mało i to nie tylko w Polsce, ale chyba wszędzie na świecie.
carolina10
starszASek
Posty: 48
Rejestracja: 27 lut 2014, 19:07
Lokalizacja: Lubuskie

Re: As i rodzina?

Post autor: carolina10 »

panna_x pisze: 21 kwie 2018, 15:20 1. Nie chcę dzieci zdecydowanie, małżeństwa też nie. Mogę mieć partnera lub partnerkę, ale bez wspólnego mieszkania razem.
2. Nie wiem ile jest asów, pewnie mało. Ale spora część kobiet seksualnych ma małe libido i seksu aż tak nie chcą. Seks często się nudzi po kilku latach bycia razem, kiedy partner/ka przestaje już być nowością, świeżynką, a doszły konflikty, kryzysy w związku, kupa obowiązków,dzieci itd. Znane mi mężatki z dłuższym stażem z tego, co mówią ( lub ja słyszę przypadkowo np w pracy) , seksu mało uprawiają albo wcale.
to raczej znudzenie partnerem a nie sexem hihihi
Kasss
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2019, 09:10

Re: As i rodzina?

Post autor: Kasss »

1. Ja bym bardzo chciała mieć rodzinę z kimś, kto zostanie moim najlepszym przyjacielem. Chciałabym mieć dzieci. Chciałabym adoptować, ale mogłabym też mieć swoje biologiczne dzieci.
2. Nie mam pojęcia...
luna1990
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 3 mar 2020, 23:30

Re: As i rodzina?

Post autor: luna1990 »

Cześć wszystkim.
Czytam tutaj wypowiedzi i widzę że jednak więcej kobiet zdecydowałoby się na dzieci niż mężczyzn. Ja do tego wątku dodałabym pytanie dlaczego zdecydował/a byś się lub nie na dzieci?? To pytanie bardziej mnie interesuje osobiście. Sama mam 2 dzieci z czasów kiedy nie wiedziałam nawet o istnieniu Asów.
Salven
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2020, 17:24

Re: As i rodzina?

Post autor: Salven »

1) Na ten moment nie zamierzam zakładać nigdy rodziny ani wiązać się z kimkolwiek - ogólnie dziwny typ że mnie. Choć z drugiej strony ewentualny związek z przyczyn czysto praktycznych
2) niewiele
oo.l.g
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 19 kwie 2020, 14:28

Re: As i rodzina?

Post autor: oo.l.g »

Odnośnie pierwszego pytania,

Chciałabym mieć kiedyś męża, a dzieci (najlepiej 2) adoptować. Takie małe marzenie dotyczące przyszłości... :) Jak będzie? Zobaczymy, na razie się na nic nie zapowiada :|
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: As i rodzina?

Post autor: Heremis87 »

1. Chciałbym być z dziewczyną, która byłaby towarzyszką, partnerką z którą wspólnie spędzałbym czas dzieląc się wspólnymi pasjami. Oczywiscie w takiej relacji musi tez być miejsce na bycie samemu czasem. Założenie rodziny, dzieci to u mnie odpada, najwyżej adopcja lub związek z dziewczyną która ma już dzieci z poprzedniego związku.
2. Trudno powiedzieć ile jest takich osób, część może nawet nie wie, z racji przytłumienia troskami dnia codziennego iobecnymi szalonymi czasami. Niewiele też osób się do tego przyznaje.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Jednobarwna
mASełko
Posty: 144
Rejestracja: 28 kwie 2021, 16:45

Re: As i rodzina?

Post autor: Jednobarwna »

1. Chciałabym mieć partnera/męża. Rodzinę, bez dzieci, psa i żyć gdzieś w spokoju.

2. Są osoby nie zainteresowane seksem czy aseksualne, pewnie dużo ich nie ma albo są ale się nie ujawniają bo boją się odrzucenia, dyskryminacji czy wyśmiania.
Loufoque
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2020, 21:48

Re: As i rodzina?

Post autor: Loufoque »

1. Chciałabym mieć rodzinę - męża, partnera, człowieka z którym można dzielić się troskami życia codziennego, ale też kogoś, kto rozumie, że można być niezależnym i czasem zmęczonym. Myślę, że chętnie zdecydowałabym się na jedno dziecko, ale sama nie wiem, jak miałoby do tego dojść. Pewnie wszystko zależałoby również od tego partnera i zaufania, którym byśmy się darzyli.

2. Nie znam osobiście nikogo takiego, ale pochodzę i obecnie mieszkam w małej miejscowości, więc nikt tu raczej o swojej seksualności nie rozmawia. Z drugiej strony, w kilku artykułach o spektrum autyzmu czytałam, że wśród osób nieneurotypowych jest największy odsetek osób aseksualnych, więc myślę, że w Polsce nas trochę jest.
ODPOWIEDZ