co u ginekologa? :/

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
RudaIsia
ASiołek
Posty: 97
Rejestracja: 12 sie 2008, 18:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RudaIsia »

popieram wiele tutejszych zdań...

u ginekologa nie byłam i nie planuje wizyt. o ie tyle tutaj co wszedzie nasluchalam sie jak trudno trafic na kogos kompetentnego...poza tym nie chodze wogóle do lekarzy.
Lubie palic, jesc tlusto i niezdrowo... jesc o kazdej porze siedziec przed komputerem....jak cos sie dzieje sie tym nie przjemuje puki nie przejdzie...ostatecznosc to ostatecznosc...
Ale ja mam wplyw na to co robie z wlasnym cialem i wszystko robie swiadomie. Jak mowi mój tatuś: Na coś trzeba umrzeć.
a ja sie z tym zgadzam...:))

Dzieci nie znosze...ale ludzie sie zmieniają...kto wie. narazie nie znosze nie planuje i unikam.
to samo tyczy sie ginekologów.
'Just a safe place to hide
mama please let me back inside'
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

Urtika,
jak zwykle masz dla mnie jakąś dobrą radę na przyszłość :D
Miałam różne pomysły, by pójść do lekarza pewnej dość krępującej specjalizacji i pomysł z zakonnicą też przyszedł mi do głowy :roll: :lol: , tylko nie wiedziałam, że istnieją zakonnice bezhabitowe. Z 8 lat temu ubierałam się czasami trochę jak zakonnica, więc został mi nawet pewien strój "zakonny", wygląda trochę jak habit, który Agnieszka Chylińska miała kiedyś w jakimś teledysku :D Jak to założe to będę bardziej wiarygodna :lol: Myślałam nawet o tym, by iść prywatnie i podrobić dokumenty albo iść za kogoś...Ale może najpierw poszukam tego irydologa, czy jak mu tam :D
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

Teraz przyszło mi do głowy, że u mnie jest też wypożyczalnia kostiumów i tam są też stroje zakonnicy. Zawsze bawiły mnie takie przebieranki, tylko gorzej, gdyby ktoś znajomy mnie w tym rozpoznał :roll:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

No zawsze możesz się przebrać dopiero w toalecie w przychodni :P
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

Też tak pomyślałam, ale na wszelki wypadek i tak jechałabym gdzieś poza miasto, aby jeszcze zmniejszyć ryzyko :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Oldzah
starszASek
Posty: 31
Rejestracja: 23 sie 2008, 10:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Oldzah »

Po przeczytaniu postów zgadzam się z wieloma. Byłam raz u ginekologa i nie wspominam tego miło. Gdy wyszłam z gabinetu myślałam że zwymiotuje, a potem strasznie mnie bolało. Mam 25 lat i to bylo rok temu i nie mam zamiaru znowu tego powtórzyć w najbliższym czasie. Zgadzam się z przedmówczynią - na coś trzeba umrzeć. Więc tego specjaliste będę omijać z daleka
mircea
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 2 wrz 2008, 11:53

Post autor: mircea »

Przerażacie mnie, dziewczyny. Nie iść do ginekologa całe życie to tak jakby całe życie nie iść do dentysty!

Ja jestem dziewicą, mam 24 lata i nigdy nie miałam u ginekologa żadnych, najmniejszych problemów, a ginekologów zaliczyłam pewnie już z 10, w różnych miastach.

wykryto mi nadrzerkę mimo błony dziewiczej, podczas badania dopochwowego z pomocą małego wziernika. To naprawdę żaden problem i którykolwiek lekarz twierdzi inaczej powinien powtórzyć studia.

Każdy mój ginekolog używał takiego wziernika i nigdy nie stała mi się z tego tytułu żadna krzywda.

Badanie nie jest szczytem przyjemności, ale nie przesadzajcie z tym, że to takie straszne - już usuwanie kamienia nazębnego wspominam gorzej.

Z tym byciem dziewicą to wbrew pozorom zadne wielkie halo, niejeden lekarz nie zorientował się przy badaniu (najwyraźniej zwracał uwage na coś innego) i np pytał dopiero za którymś razem, kiedy była mu potrzebna ta wiedza (np u kobiet wspóżyjących występuje wieksze ryzyko brodawczaka).

Dużo dziewcząt wychodzi np. z założenia, że miesiączki muszą boleć, a tymczasem mogą mieć np. po prostu torbiel, którą można w 2 miesiące wyleczyć (jak u mnie - usg dopochowowe robiło mi 3 różnych ginekologów i żadnemu błona nie przeszkadzała), a nieleczona może prowadzić do raka.

Naprawdę, zawsze warto się przebadać, zrobić wymaz, cytologię. To nie boli jak wyrywanie zęba, a o zdrowie trzeba dbać. Bo niestety, na przypadłości ginekologiczne od razu sie nie umiera, z reguły najpierw ląduje się w wielkich bólach w szpitalu, a potem i tak dobierze się do Was taki ginekolog, bo okaże się, że macie np. nieleczone od 10 lat mięśniaki, i wtedy dopiero badania będą mało przyjemne.


Lambda tworzy listę przyjaznych, tolerancyjnych ginekologów. Możecie skorzystać. Choć, jak mówię, nigdy nie miałam żadnych problemów u żadnego lekarza (być moze jestem dzieckiem szczęścia).

W dużych miastach ginekolodzy nie zadaja juz żadnych niedyskeretnych pytań... najwyżej wezmą was za lesbijki. :)
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

Lesbijka to całkiem niezła opcja. Jakoś o tym nigdy nie pomyślałam- nie wiem czemu :roll: Muszę rozważyć, kogo lepiej udawać- zakonnicę czy lesbijkę i kiedyś jak się upiję to może pójdę :P
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

A najzabawniejsze jest to, że 80% wszystkich chorób leczy się sama...
Zakończyłam właśnie krucjatę przeciwko prawnikom :wink: teraz zaczynam przeciwko lekarzom :wink: Większość z nich to szamani i magicy. Ile razy było tak, że czułam się średnio, szłam do lekarza, zaczęłam się leczyć i końca nie było widać ich diagnozom. Doszłam do wniosku, że chcę umierać z godnością, w domu, niż wydana na ich pastwę. Ja odkąd przestałam chodzić po przychodniach, jestem okazem zdrowia (albo żyję w błogiej nieświadomości). Moim zdaniem, co ma wisieć nie utonie. Jak mam wyciągnąć nogi, to wyciągnę i amen. Zanim pójdę do jakiegokolwiek specjalisty i poddam się jego zaleceniom, dziesięć razy się zastanawiam.
Aha! Czy lesbijki są dziewicami? Albo ja jestem taki matoł i niewyedukowany seksualnie tłumok, albo wszystkie lesbijki, które spotykałam, lubiły nie tylko przytulanie.
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2008, 21:27 przez dziwożona, łącznie zmieniany 1 raz.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

dziwożona pisze: Aha! Czy lesbijki są dziewicami? Albo ja jestem taki matoł i niewyedukowany seksualnie tłumok, albo wszystkie lesbijki które spotykałam, lubiły nie tylko przytulanie.
Na lesbijkach się nie znam, ale może się tak zdarzyć, że niektóre są dziewicami (nie będę się tutaj wdawać w szczegóły), ale wydaje mi się, że lekarz nie byłby aż tak bardzo zdziwiony lesbijką dziewicą niż osobą seksualną i dziewicą. Lesbijki też nie pouczałby raczej na temat tykania zegara biologicznego...

80 % chorób leczy się sama? Jak? Tego nie wiedziałam :roll:
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Może by i nie pouczał, pod warunkiem, że akurat przypadkiem nie otworzył kliniki/jego znajomy nie specjalizuje się w in vitro. :wink:
A leczą się samoistnie. Nie zauważyłaś tego, że wiele chorób po prostu mija nieleczonych?
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Koni »

mircea pisze:Przerażacie mnie, dziewczyny. Nie iść do ginekologa całe życie to tak jakby całe życie nie iść do dentysty!
No wiesz, nie porównywałabym kontrolnego oglądania zębów do kontrolnego wsadzania palca w tyłek. U dentysty dopiero zabiegi są nieprzyjemne, u ginekologa nawet kontrola.
Powiem tak - niecały rok temu miałam w szpitalu zakładany cewnik. Zanim pielęgniarki go włożyły, przez parę minut próbowały go na siłę wepchnąć, bo wzięły za duży rozmiar. W końcu oczywiście wzięły mniejszy, ale po tej przygodzie mam dość wrażeń w okolicach rozrodczych na bardzo długi czas.
I naprawdę mam nadzieję, że nie dożyję wieku, w którym zacznę się sypać tu i ówdzie. Zwłaszcza ówdzie.
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Koni pisze:No wiesz, nie porównywałabym kontrolnego oglądania zębów do kontrolnego wsadzania palca w tyłek.
No w sumie to trochę obok :lol2:
Czczony nie tylko w Chinach
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

mircea pisze:nigdy nie miałam u ginekologa żadnych, najmniejszych problemów,
Ja miałam problemy nawet u chirurga (taki malutki zabieg miał być, a bez znieczulenia merdał mi skalpelem koło ucha i w okolicach tętnicy szyjnej), dermatologa (też chciał mi merdać skalpelem, a poza tym testował na mnie leki, bo nie wiedział, co mi dolega) i lekarza rodzinnego (nierozpoznane zapalenie płuc), więc po ginekologach mogę spodziewać się tylko i wyłącznie katastrof :D Tak czy owak swoje zdanie podtrzymuję i nie wybiorę się do ginekologa, nawet jeśli miałoby to przerazić wszystkich forumowiczów razem wziętych :mrgreen: :mrgreen: :diabel:
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Mirceo, a dlaczego zaliczyłaś już dziesięciu lekarzy i to w różnych miastach? Nie trafiłaś od razu na tego jednego, wspaniałego, kompetentnego, który od razu by Cię wyleczył? :laught:
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
ODPOWIEDZ