strach przed ciążą

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
mari121
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 21 maja 2017, 14:04

Re: strach przed ciążą

Post autor: mari121 »

Z wszystkimi argumentami wymienionymi wcześniej. Mój stosunek do macierzyństwa i posiadania dzieci jest negatywny i serio nie dociera to do mojej rodziny. Mam kilka problemów ze zdrowiem, które skomplikowałyby ciążę i potem posiadanie dzieci. Ogólnie przebywanie z dziećmi męczy mnie niesamowicie. Od małych dzieci najlepiej trzymałabym się z daleka. Dzieci mojego kuzynostwa bywają strasznie absorbujące i gdy muszę z nimi pobyć sama dają mocno w kość, sprawiają również wiele problemów. W takich sytuacjach myślę sobie, że nie potrzeba mi tego w moim życiu.
KrzyśMMMM
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 2 paź 2017, 16:51
Lokalizacja: skansen ideologiczny, peryferie śląska, prowincja Chin

Re: strach przed ciążą

Post autor: KrzyśMMMM »

:D
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 10:56 przez KrzyśMMMM, łącznie zmieniany 1 raz.
KrzyśMMMM
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 2 paź 2017, 16:51
Lokalizacja: skansen ideologiczny, peryferie śląska, prowincja Chin

Re: strach przed ciążą

Post autor: KrzyśMMMM »

:P
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 10:56 przez KrzyśMMMM, łącznie zmieniany 1 raz.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: strach przed ciążą

Post autor: panna_x »

Ja panicznie boję się porodów. Zawsze się bałam, a teraz jeszcze mi się pogorszyło. Czuję się nie za dobrze nawet widząc kobietę w ciąży, bo myślę tylko o tym, co ją spotka. Albo jak widzę kobietę z małym dzieckiem, bo mogę myśleć tylko o tym, co musiała przejść, żeby je mieć. Nie ma znaczenia, czy dziecko było chciane, czy nie. Kobieta mogła nawet o nim marzyć, może jest spełniona, ale na mnie to nie działa, nie przekonuje. Żadne racjonalne argumenty nie pomagają i nie trafiają do mnie. Potrafię myśleć tylko o tym, jaki poród jest okropny. Co do znieczuleń, nie chcą ich podawać, bo stawki są bardzo drogie dla anestezjologów i nfz na to nie stać, więc namawiają na poród siłami natury. Albo nawet nie namawiają, po prostu zmuszają do tego, mówią, że nie podadzą i już. Znam osobę, która tak rodziła na nfz.
KrzyśMMMM
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 2 paź 2017, 16:51
Lokalizacja: skansen ideologiczny, peryferie śląska, prowincja Chin

Re: strach przed ciążą

Post autor: KrzyśMMMM »

8)
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 10:55 przez KrzyśMMMM, łącznie zmieniany 1 raz.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: strach przed ciążą

Post autor: panna_x »

Na szczęście nie muszę :D Powodem przeciw ciąży u mnie jest silna tokofobia. Co prawda inne aspekty ciąży też mnie nie zachwycają ( mdłości, huśtawka nastrojów, senność, opuchnięte nogi, bóle pleców), ale panicznie to boję się porodu i bólu, nic mnie nie przekona, żeby przez to przechodzić.
Dla mnie to jak zgodzić się na wielogodzinne tortury. Zresztą, tak też jest porównywany ból porodowy. W pewnym programie, Kossakowski robi różne dziwne czy ekstremalne rzeczy. Między innymi był torturowany, a także był na symulacji porodu. I stwierdził, że poród był gorszy.
KrzyśMMMM
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 2 paź 2017, 16:51
Lokalizacja: skansen ideologiczny, peryferie śląska, prowincja Chin

Re: strach przed ciążą

Post autor: KrzyśMMMM »

8)
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 10:54 przez KrzyśMMMM, łącznie zmieniany 1 raz.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: strach przed ciążą

Post autor: panna_x »

Mój wymarzony partner, to ktoś, kto będzie mi pasował w każdym względzie- również poglądów czy oczekiwań. A więc również ktoś, kto nie będzie chciał dzieci, jak ja. Kiedyś lekko mnie adorował pewien facet, który nawet podobałby mi się z wyglądu i charakter też miałby niezły, ale go sobie odpuściłam, widząc, że jest prorodzinny i lubi dzieci ( i tak nie byłam w jego typie, lecz z braku powodzenia u kobiet, więc w sumie mała strata :D
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: strach przed ciążą

Post autor: Viljar »

KrzyśMMMM pisze: 23 paź 2017, 10:19 Chyba widziałem ten program, albo inną wersję, gdzie też, nie pamiętam kto porównywał jakiś ból do bólu porodowego. Także wnioski pamiętam, że wolałby nie rodzić w porównaniu do tego innego bólu. Także i tokofobię jestem w stanie zrozumieć, gdyż każdy ma przecież jakiś ból, którego nie chciałby doświadczyć. Ja w sumie nie chciałbym przechodzić żadnego bólu na przykład :D :lol: no może oprócz tego dobrego bólu - zaznaczam, że nie myślę tutaj o bólu porodowym. :P

Mam wrażenie, że powiedziała Pani także, że i wymarzony mężczyzna Pani także nie przekona do ciąży.
Na zajęciach z fizjologii zwierząt prowadząca mówiła, że jeśli mężczyzna wydalał kiedyś kamienie nerkowe, to wie, jakim bólem jest poród.

Możesz wytłumaczyć, co to jest "dobry" ból?
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: strach przed ciążą

Post autor: panna_x »

Właśnie, dołączam do pytania Viljara. Bo dla mnie to oksymoron. W sumie to też tak jak pisał wyżej Krzyś, nie chciałabym żadnego bólu przechodzić ( no wiadomo, nie na wszystko ma się wpływ, ale mówię o kwestiach, gdzie jakiś wpływ bym miała). Nawet klasycznego seksu nie chciałam, bo nie chciałam, żeby bolała mnie defloracja.
KrzyśMMMM
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 2 paź 2017, 16:51
Lokalizacja: skansen ideologiczny, peryferie śląska, prowincja Chin

Re: strach przed ciążą

Post autor: KrzyśMMMM »

:D
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 10:54 przez KrzyśMMMM, łącznie zmieniany 1 raz.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: strach przed ciążą

Post autor: panna_x »

Przepraszam ale nie rozumiem. Jak poświęcenie czasu czy podjęcie starań można porównywać do bólu fizycznego? Chyba,że mówimy o bólu emocjonalnym związanym z wyrzeczeniami, poświęcaniem dla kogoś.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: strach przed ciążą

Post autor: Viljar »

Poza tym nie bardzo rozumiem, dlaczego mielibyśmy to nazywać "dobrym bólem".
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
KrzyśMMMM
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 2 paź 2017, 16:51
Lokalizacja: skansen ideologiczny, peryferie śląska, prowincja Chin

Re: strach przed ciążą

Post autor: KrzyśMMMM »

:(
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 10:53 przez KrzyśMMMM, łącznie zmieniany 1 raz.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: strach przed ciążą

Post autor: panna_x »

http://www.pudelek.pl/artykul/9843 /kolejne_pacjentki_chazana_ujawniaja_mdlalam_i_wymiotowalam_z_wycienczenia_nie_dal_znieczulenia_mowiac_o_grzechu_pierworodnym/

słabo mi się robi, kiedy czytam takie rzeczy.
ODPOWIEDZ