Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: panna_x »

takasobie pisze: 19 sty 2019, 12:13 Ja napisałam, że awersja seksualna to nie aseksualizm, bo brak pociągu to nie to samo co niechęć. Wcale nie uważam, że aseksualizm musi wymagać awersji i nie mówmy, ze każdy aseksualny musi mieć awersję. Nie chcecie radykalizmu, to same też go nie stosujcie. Aseksualni mogą mieć awersję, mogą być obojętni. Niech każdy robi w seksie to, co mu pasuje.
Miałam już więcej nie wchodzić w bezsensowne dyskusje z panna_x, ale nie da się, czytając takie rzeczy.
A czy ja napisałam, że musi wymagać awersji? Ja napisałam, że każdy ma prawo nie chcieć seksu, także osoba z awersją i że tu jest ich sporo na forum, nie wiem czy nie więcej niż tych obojętnych, ale nigdzie nie mówiłam, że aseksualizm wymaga awersji. Tylko że właśnie awersja jest tu dyskryminowana.
a to Ty napisałaś dziewczynie, która się brzydzi oralem, że to awersja a nie aseksualizm. Tak jakby tylko ten drugi dopuszczał możliwość niechcenia seksu. Teraz piszesz, że asy mogą mieć awersję lub być obojętne i niech każdy robi co chce,ale wtedy prezentowałaś zgoła inną postawę w stylu, że jedyny prawdziwy aseksualizm wymaga obojętności. Więc to Ty zastosowałaś radykalizm wykluczający tych, co nie są obojętni. Jak zwykle przekłamujesz to, co mówię na tym forum. A teraz mnie zarzucasz radykalizm oraz bezsensowne dyskusje.
I świetnie, że teraz nam wszystkim ściemniasz, że każdy niech robi w seksie co chce, skoro napisałaś, że awersję należy leczyć. Bo to jest nienaturalny stan, który porównałaś z tego co pamiętam, do fobii przed pająkiem- ktoś chce mieć zwierzątko pająka i jednocześnie boi się pająków i dobrze byłoby coś z tym zrobić, bo to nie jest zdrowa sytuacja.
Więc zamiast odnosić się ciągle do mnie, to może napisz do osób, które deklarują nie tylko obojętność, że są w niezdrowej sytuacji i poradź im tę terapię, zobaczysz co Ci odpowiedzą.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2019, 22:32 przez panna_x, łącznie zmieniany 1 raz.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: panna_x »

takasobie
bASałyk
Posty: 718
Rejestracja: 24 mar 2016, 08:22
Kontakt: Skontaktuj się z takasobie
Re: Artykuł na medonet.pl
Post autor: takasobie » 1 lut 2019, 11:02

"Awersję czy niechęc/obrzydzenie do seksu chyba dobrze byłoby leczyć, gdy ktoś jest seksualny, bo posiadanie potrzeb, ale lękanie się ich zaspokoić to chyba nie za dobra sytuacja. Coś na zasadzie "chcę mieć zwięrzątko domowe pająka, a boję się pająków". Nie da się tego pogodzić moim zdaniem."


viewtopic.php?f=8&t=7870

Proszę to Twoja własna wypowiedź, więc nie opowiadaj nam tutaj, że to my jesteśmy radykalne, a Ty jakże tolerancyjna dla wszystkich i że każdy może robić co chce, bo żeś śpiewała inaczej.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: panna_x »

takasobie
bASałyk
Posty: 718
Rejestracja: 24 mar 2016, 08:22
Kontakt: Skontaktuj się z takasobie
Re: Czy macie ochote na seks?
Post autor: takasobie » 9 sty 2019, 21:39

Natalia123 pisze: ↑9 sty 2019, 20:39

Jesteś aseksualna i byłabyś w stanie dać komuś seks oralny? Ja się brzydze pieścić ustami, zarówno kobietę i mężczyznę :)

to cytat z Natalii a to Twoja odpowiedź, choć jak nam mówisz, nie stosujesz radykalizmu wykluczającego awersję i każdy może robić co chce

"Przecież awersja do seksu to nie to samo co aseksualność..."
viewtopic.php?f=5&t=7848

Czyli lasce, która nie lubi oralnego dajesz do zrozumienia, że to awersja, które to określenie jak wiadomo ma negatywne konotacje, sugerujące stan patologiczny i konieczność leczenia.
Nie musiałaś tego jej pisać, bo sama ta nazwa awersja zawiera w sobie ów ładunek semantyczny. Zresztą, jak sama napisałaś gdzieś indziej uważasz awersję za sprawę do leczenia, więc nic dziwnego.
Awatar użytkownika
Agusia16248
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 4 mar 2019, 09:36
Kontakt:

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: Agusia16248 »

Ja właśnie mam ten problem. Strasznie boję się seksu, nie wiem czym to jest spowodowane i długo nie wiedziałam aż doszłam di wniosku,że mogę być Asem. Po prostu nie umiem się podniecić i jak ma przyjść co do czego to cała sztywnieje i koniec. Odpycha mnie myśl o seksie i blokuje. Nie potrafię nad tym zapanować. Ironią w tym wszystkim jest to,że z kolei bardzo pragnę mieć dziecko.
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: Animalia »

Aseksualizm (brak zainteresowania kontaktami seksualnymi) a Genofobia(lęk przed seksem) to dwie odrębne sprawy. Aseksualiści nie odczuwają popędu, zaś genofobicy mogą go odczuwać, aczkolwiek boją się samego stosunku.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: Keri »

Aseksualni mogą się bać z innego powodu, niż z obrzydzenia lub strachu typowego. Po prostu z braku pociągu, mogą się bać :P Związek z osobą seksualną i myśl, że ja aseks miałbym np robić to z hipotetyczną partnerką budzi we mnie lęk. Żadnego obrzydzenia, a samej czynności, bo nic nie czuję, a seks nie jest sam w sobie dla mnie atrakcyjny. Jest to czynność zbliżeniowa, gdzie jesteśmy blisko ze sobą, nadzy, ruchowa, gdzie wykonujemy jakieś ruchy, które dla mnie osobiście są... nieatrakcyjne i nie chcę. I że miałbym robić wbrew swojemu samopoczuciu coś co mi nie pasuje, jest dyskomfortem, wzbudza we mnie lęk :P
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: Azshara »

^+
Właśnie to.

Seks sam w sobie mnie nie brzydzi czy też przeraża, ale nie widzę otoczki, która jest właściwie fundamentem podczas uprawiania seksu. Nie widzę oraz nie rozumiem przyjemności płynącej z napięcia seksualnego i bliskości. Widzę tylko płyny ustrojowe, chaotyczne ruchy, czasami wręcz zwierzęce, co nie jest dla mnie atrakcyjne i właśnie w ten sposób widzę seks. Jako coś nieatrakcyjnego, z czym nie chcę mieć do czynienia. Boję się jedynie tego, że w wyniku jakiejś popapranej sytuacji mogłabym ulec komuś, kto namawiałby mnie od dłuższego czasu i w trakcie stosunku, który by mi się nie podobał, poczułabym się wręcz jak ofiara, bo w jakimś sensie bym się do niego przymusiłam. Wiem, że nie miałabym problemu z tym, aby przerwać taki stosunek, zamiast leżeć jak kłoda, która płacze w myślach i czeka na koniec, ale i tak gdzieś z tyłu głowy błąka mi się taka absurdalna myśl.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2019, 17:44 przez Azshara, łącznie zmieniany 1 raz.
ósemka
starszASek
Posty: 39
Rejestracja: 2 lis 2018, 06:33

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: ósemka »

Ja lubię porównanie do zupy ogórkowej (lub innej jakiej nie lubimy) - nie obrzydza mnie, nie boję się jej, ale nie jem jej bo mi po prostu nie smakuje :) Tak samo mam z seksem nie obrzydza mnie, nie boję się go ale nie mam na niego ochoty to nie widzę sensu, żeby się zmuszać do zjedzenia zupy ogórkowej której nie lubię, tylko dlatego że innym smakuje :)
ODPOWIEDZ