Skąd dowiedziałeś/ aś się o aseksualizmie i naszym forum?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Skąd dowiedziałeś/ aś się o aseksualizmie i naszym forum?

Post autor: DZIEWICA8 »

Ostatnio zainteresowała mnie pewna kwestia: Skąd użytkownicy naszego forum dowiedzieli się o jego istnieniu i o istnieniu samego aseksualizmu. Czasem ktoś o tym pisze przy powitaniu, ale dobrze było by zebrać wszystkie odpowiedzi w jednym miejscu. To może być ciekawe i może posłużyć jako nowe źródło informacji o aseksualizmie, a nowych wiadomości nigdy nie za dużo.
No więc?
DZIEWICA8
Ostatnio zmieniony 18 lut 2011, 08:59 przez DZIEWICA8, łącznie zmieniany 1 raz.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
AStronom
ciAStoholik
Posty: 310
Rejestracja: 2 kwie 2009, 17:39
Lokalizacja: z nudów

Post autor: AStronom »

Kiedy byłem w liceum usłyszałem przypadkiem w radiu. DJ wspomniał o asach jako o ciekawostce pomiędzy jedną a drugą piosenką. Musiało to być w okresie, kiedy powstawał Aven. Od razu pomyślałem, że tu chodzi o ludzi takich jak ja, ale nie interesowałem się specjalnie.
Awatar użytkownika
Marie
łASuch
Posty: 163
Rejestracja: 24 lip 2009, 00:17

Post autor: Marie »

forum odnalazłam w wyszukiwarce, zaś o aseksualizmie dowiedziałam się dość dawno, kiedy byłam uczennicą gimnazjum i znalazłam artykuł w Internecie na temat ludzi nie potrzebujących do szczęścia seksu.
MS
Awatar użytkownika
opuncja
nASturcja
Posty: 282
Rejestracja: 22 sty 2008, 20:07
Lokalizacja: Dolina Kaktusów

Post autor: opuncja »

Samo pojęcie "aseksualizm" gdzieś pewnie wyczytałam w książkach, ale na stronę SEA trafiłam przez Wikipedię.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

ja sie o aseksualizmie dowiedzialem przez artykul w interii :mrgreen: a potem google ;)
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

U mnie to było dość skomplikowane
Szukałem (i w zasadzie nada szukam) informacji o mojej "inności"
Tak trafiłem na typy osobowości wg Oldhama i opisywany przez niego "solitary personality type" (to chyba będzie "osobowość samotnicza").

W jednym z artykułów na temat "samotnictwa" trafiłem na hasło "aseksualizm"
A grzebiąc dalej w temacie dowiedziałem się o forum :D
Libra

Post autor: Libra »

O ASach wiedziałam od dłuższego czasu, ale nigdy się nie zastanawiałam czy przynależę, czy też nie, przez czas długi to było jakby poza mną. Dnia pewnego ni stąd ni zowąd wpisałam w google hasło "aseksualizm", znalazłam to forum i wsiąkłam.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Mi o samym istnieniu zjawiska i jego charakterystyce powiedziała pani seksuolog, a o forum dowiedziałem się z odnośnika z Wikipedii :)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
dzola007
strASzydło
Posty: 397
Rejestracja: 16 wrz 2008, 01:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: dzola007 »

Kiedys wyczytałam cos w gazecie a w zeszłym roku natknełam sie na artykol na Interi. Nigdy wczesniej nie znalazłam czegokolwiek w zadnych mediach.
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

O aseksualiźmie dowiedziałem się chyba z "Przekroju", z tym że jakieś dwa lata przed tym, jak zorientowałem się, że i mnie to dotyczy. Wtedy to znalazłem stronę AVEN, albo przez Google, albo Wikipedię, a stamtąd z kolei trafiłem tutaj. Przez długi czas byłem tylko lurkerem i nic nie pisałem - jeśli dobrze pamiętam, to moje drugie konto, bo pierwsze przepadło przy okazji akcji kasowania kont bez postów.
Jerzy Ch.
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 13 sie 2009, 09:56
Lokalizacja: Warszawa/Białystok

Post autor: Jerzy Ch. »

Od paru lat byłem przekonany, że w pewnym stopniu jestem aseksualny. W ostatniej przeszłości byłem w związku lub "związku" z pewną kobietą, ale nasze drogi się rozeszły. Po jakimś czasie kiedy życie mi się już na nowo ustabilizowało zacząłem na spokojnie się zastanawiać nad przyczynami rozpadu, czyli m.in. mojego braku chęci do seksu i zacząłem szukać informacji w necie na ten temat i tak oto znalazłem to forum.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Skąd dowiedziałeś/ aś się o aseksualizmie i naszym forum?

Post autor: DZIEWICA8 »

Wielkie dzięki za Wasze odpowiedzi!
Ja też się wypowiem. Niestety nie pamiętam dokładnie skąd dowiedzialam się o aseksualizmie i naszym forum. Było to kilka lat temu. Najpierw przeczytałam gdzieś, że jest 2 % ludzi, którzy nie odczuwają pociągu do żadnej płci, nie zostali oni tam w żaden sposob nazwani.
Potem przeczytałam gdzieś , że są ludzie aseksualni i mają swoje forum w Internecie, najpierw wpisywałam aseksuality i pokazywala się strona aven z flagami różnych krajów. Tam znalazłam nasze - polskie forum, zarejesrtowalam się i jestem tu do dziś.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Joan
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 14 maja 2008, 11:32

Post autor: Joan »

Dawno, dawno temu rozmawiałam ze znajomym, który stwierdził, że jest aseksualny. Było to żart, ale z ciekowości zajrzałam na Wikipedię, gdzie okazało się, że ta definicja idealnie pasuje do mnie. No a z Wiki trafiłam na forum. Wcześniej jakoś nie szukałam informacji na temat swojej "odmienność".
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Czytałem artykuł/stronkę na temat orientacji seksualnych, tam też pojawił się termin aseksualizm. Zaintrygowało mnie to. A już na pewno dało do myślenia. Z czasem znalazłem forum i tak oto trafiłem tutaj :)
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

Ja z wyszukiwarki. Szukałam informacji odnośnie aseksualizmu. Wcześniej spotkałam się z tematem, ale nie znałam jeszcze tego pojęcia.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
ODPOWIEDZ