Co Was Denerwuje W Waszej Płci ?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co Was Denerwuje W Waszej Płci ?

Post autor: Winkie »

entire pisze:To chyba wszystko, ale wystarczająco, żeby uznać to za znienawidzenie własnego gatunku. Ale z drugiej strony ciesze się, że jestem kobietą. Mam szansę odstawać
Smutne są tego typu słowa wypowiadane przez kobietę. Owszem jesteśmy jako rodzaj żeński różne (faceci uwaga - również :wink: ), jednakowoż wykorzystywać konkretne przykłady, i to tych akurat kobiet których miałaś jako jednostka spotkać w konkretnym środowisku i pewnie w konkretnych okolicznościach, po to tylko, aby na ich tle wyróżnić się, dodać sobie wartości? Zupełnie jak przy okazji rozmów z udziałem feministek, gdzie kobiety zanegują nawet najszczytniejsze idee, pomysły warte realizacji po to tylko, aby pokazać facetom - "patrzcie, ja taka kobieca, taka "tolerancyjna jestem, skora do kompromisów, nie to co te inne [w domyśle gorsze] kobiety..." - albo nawet już nie kobiety, bo przecie feministki... :wink:
Tak to odebrałam... Spójrz chociażby na użytkowniczki tego forum - czy są kobietami przez Ciebie opisywanymi? Nie, okazuje się, że jako kobiety również mamy poglądy, opinie niestandardowe dla swej płci, jesteśmy ludźmi o zróżnicowanych zainteresowaniach... Więc niestety, ale się nie wyróżniasz. To złudzenie, albo też efekt dobierania sobie takich a nie innych partnerek do rozmowy, nawiązywanie rozmowy w sposób o którym wspomniała Silencio - z góry zakładając na podstawie kilku przesłanek z jakim to typem osoby masz do czynienia.
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Co Was Denerwuje W Waszej Płci ?

Post autor: Silencio »

O studiach, bardziej ogólnych problemach niż problemy z facetami, czy to, że farba mi włosy zniszczyła, filmach, książkach, muzyce... Zauważyłam to po małym zaangażowaniu w rozmowę tak jakby potrzebowały najpierw stworzenia jakiejś więzi poprzez wyżej wymienione tematy.
Może to kwestia poznanych osób. Mnie osobiście taką sytuację naprawdę trudno sobie wyobrazić, bo nawet dziewczyny, które uważam za typowo skoncentrowane na sprawach ciuchowo-romansowych, nie raz rozmawiały ze mną o szkole, studiach, maturze, zupełnie naturalnie i nie było z tym problemu :).
To jest fakt, że odstaję od typowej reprezentantki kobiet znacznie.
A czym jest "typowa reprezentantka kobiet"? Pytam, bo nie wiem, czy mogę się zaliczać do tego grona... I obawiam się, że chyba po głębszej analizie i poznaniu dziewczyn o to podejrzewanych bliżej, że żadna albo prawie żadna do tego wzorca nie pasuje. Jak dobrze zrozumiałam, z tymi koleżankami bliżej się nie znałaś, więc może po prostu nie zdołałaś przekonać się o tym, jakie są naprawdę. A żeby się przekonać, jaki człowiek jest naprawdę, często potrzeba naprawdę dużo czasu, bo każdy z nas ma maski, z którymi na co dzien występuje.
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: Co Was Denerwuje W Waszej Płci ?

Post autor: Nadia__ »

entire pisze:
rozmowy o ślubach, kosmetykach, sukienkach z H&M, użalanie się na swoje "grube tyłki", które mają rozmiar 36
A może spróbuj nakierować rozmowę na inne tory? Bardzo rzadko rozmawiam ze znajomymi na podobne tematy, ale czasem słyszę, że omawiają je z innymi. Więc to nie ja mam takie szczęście, że trafiłam akurat na osoby nieinteresujące się kosmetykami i wielkością swoich tyłków, tylko umiemy też znaleźć inne tematy do rozmowy.
W którym miejscu napisałam, że rozmawiają o tym wszystkim ze mną? Może miałam pecha raczej, bo jak zaczynam z jakąś rozmowę to widzę, że czują się nienaturalnie, gdy nie ma nawet wzmianki na wymienione tematy.
No tak, nie napisałaś. Myślałam, że przeszkadza Ci to właśnie dlatego, że Ty nie potrafisz się w takich rozmowach odnaleźć
entire pisze:Jak już wytykasz, to co ci się nie podoba, to niech to będzie to, co jest faktycznie napisane.
Nie wytykam tego, co mi się nie podoba, tylko komentuję to, co mnie zastanawia i co jest według mnie warte podyskutowania sobie. Źle coś przeczytałam - popraw mnie, ale nie musisz się tak obruszać. Trudno na forum dyskusyjnym wyszukiwać wyłącznie fragmenty, z którymi się zgadzamy i wzajemnie sobie przyklaskiwać.
entire pisze:Poza tym nie napisałam, że kobiety są od mężczyzn gorsze.
Napisałaś, że niemówienie o prywatności jest "zacne", stąd mój wniosek, że mówienie o niej jest gorsze.
entire pisze:
entire pisze:To chyba wszystko, ale wystarczająco, żeby uznać to za znienawidzenie własnego gatunku.
Nadia pisze:Nie szafujesz przypadkiem słowem "nienawiść"?
nie, chociaż możesz odnieść takie wrażenie, jeśli masz typowo ścisły umysł
Oj, chyba się nie zrozumiemy.
entire pisze:
No to trochę się pogubiłam. Cechy dominujące u kobiet, których ty nie posiadasz, irytują Cię i ich nienawidzisz, ale cieszysz się, że "masz szansę odstawać". Co jeśli poznałabyś kilka kobiet podobnych do siebie? Ucieszyłabyś się z kilku bratnich dusz, czy narzekała, że już nie jesteś taka wyjątkowa?
Tu nie ma gdzie się gubić. Staram się szukać pozytywów tam gdzie ich nie ma. Nie jest to natomiast manifest mojej "wyjątkowości"
W porządku.
entire pisze:
Nie chcę Cię atakować, ale denerwują mnie wypowiedzi typu "nienawidzę innych kobiet, bo są puste i chichoczą, a ja jestem taka oryginalna". Normalnie emo.
Nie chcesz, ale to robisz. W tym się można dopiero pogubić.
Przykro mi, nie jestem w stanie przewidzieć, jak osoba siedząca po drugiej stronie komputera zareaguje na podanie w wątpliwość stawianych przez nią tez. Może powinnam każdy fragment opatrzyć wstępem "bez obrazy, to tylko takie luźne rozważania" itp.
Awatar użytkownika
entire
starszASek
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2012, 23:33
Lokalizacja: lbl

Re: Co Was Denerwuje W Waszej Płci ?

Post autor: entire »

....
Ostatnio zmieniony 2 lis 2012, 13:36 przez entire, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Co Was Denerwuje W Waszej Płci ?

Post autor: Silencio »

Typowa? Taka, która reprezentuje wymienione przeze mnie cechy. Nie znam wszystkich kobiet na świecie. Trafiłam jednak na próbkę, która albo wykazywała te cechy z góry, albo wykazywała je właśnie po bliższym poznaniu, ewentualnie po dłuższej znajomości. Pech?
Czyli jakie cechy? Gada o swoim tyłku i ciuchach? Tylko i wyłącznie? Naprawdę ta ocena wydaje mi się... strasznie płytka. To tak, jakbym napisała, że typowy facet gada tylko o seksie i sporcie. Oba te twierdzenia nie są prawdziwe. Więc udało ci się poznać kogoś bliżej pomimo tego, że rozmawiał wyłącznie na tak mało interesujące tematy?
Jaki jest sens zakładać takie maski skoro są drażniące?
Dlatego, że każdy te maski zakłada i nie uwierzę, że ty tego nie robisz ;). Żadna osoba nie zachowuje się przy obcych tak swobodnie jak przy rodzinie i przyjaciołach.
Przeczytaj to co piszę dalej
Moim zdaniem również wyróżniasz się tyle, ile jeden człowiek, różni się od drugiego człowieka, a nie od całego kobiecego "gatunku".
Awatar użytkownika
entire
starszASek
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2012, 23:33
Lokalizacja: lbl

Re: Co Was Denerwuje W Waszej Płci ?

Post autor: entire »

.....
Ostatnio zmieniony 2 lis 2012, 13:35 przez entire, łącznie zmieniany 1 raz.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co Was Denerwuje W Waszej Płci ?

Post autor: Winkie »

entire pisze:Dalej napisałam, że różnie się od przeciętnej reprezentantki, a nie od wszystkich kobiet na świecie, każdej z osobna.
Tyle, że przeciętnej reprezentantki nie ma i to właśnie próbowałam (i chyba dziewczyny również to na celu miały) uświadomić. Tworząc "typ przeciętnej kobiety" tworzysz go tak naprawdę dla własnych potrzeb, aby się porównać z innymi, mimo iż dalej napisałam i ja Tobie, że nawet tutaj, na SEA, kobiety są różne. A nie wiadomo jakie w realu, rozmawiając ze znajomymi, osobami codziennie spotykanymi np. w pracy, w szkole, na uczelni - może również rozmawiają o ubraniach, makijażu itp., bo te tematy uznawane są za neutralne?
Myślę, że mężczyźni również grają, rozmawiają o tym co grupie daje jakiś element wspólny, niewymagający otworzenia się. Jednakowoż prywatnie, w środku, mogą być zupełnie innymi osobami.
Awatar użytkownika
entire
starszASek
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2012, 23:33
Lokalizacja: lbl

Re: Co Was Denerwuje W Waszej Płci ?

Post autor: entire »

....
Ostatnio zmieniony 2 lis 2012, 13:35 przez entire, łącznie zmieniany 1 raz.
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: Co Was Denerwuje W Waszej Płci ?

Post autor: Nadia__ »

Co do łapania za słówka - tutejsze dyskusje służą również wymianie poglądów. I jeśli uważam, że ostatnio zbyt często używa się słowa "nienawiść", to nie widzę powodu, czemu nie mogłabym taką opinią się na forum dyskusyjnym podzielić.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co Was Denerwuje W Waszej Płci ?

Post autor: Winkie »

entire pisze:Może być mylny, ale spotykałam naprawdę różnych ludzi.
Choć jak określiłaś - w gruncie tych samych. (a mimo to uważanych za różnych - gdzie więc tkwią te różnice?)
entire pisze:A tematy wspólne dla grupy narzucają jej zainteresowania. Czy to neutralne tematy nie świadczą o przeciętnym wizerunku kobiety?
Nie, ponieważ w tym miejscu z myślenia o grupie przechodzimy do zachowania jednostkowego, które może być w każdym wypadku różne od zachowywania się tej samej jednostki w grupie.
Na wpływ doboru tematu w danej grupie ma również kultura społeczeństwa, wzorce kulturowe, a nawet wymagania drugiej płci czy też - poziom wykształcenia, choć to akurat nie zawsze acz może mieć wpływ na poruszaną tematykę.
Awatar użytkownika
entire
starszASek
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2012, 23:33
Lokalizacja: lbl

Re: Co Was Denerwuje W Waszej Płci ?

Post autor: entire »

...
Ostatnio zmieniony 2 lis 2012, 13:34 przez entire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Co Was Denerwuje W Waszej Płci ?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

*
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2012, 15:35 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
entire
starszASek
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2012, 23:33
Lokalizacja: lbl

Re: Co Was Denerwuje W Waszej Płci ?

Post autor: entire »

....
Ostatnio zmieniony 2 lis 2012, 13:34 przez entire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Co Was Denerwuje W Waszej Płci ?

Post autor: Layla »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Moim zdaniem nie ma nic uwłaczającego w rozmowach na mniej poważne tematy.
Inteligentni ludzie pogadają i o nowych sukienkach w h&m, i o literaturze modernistycznej, i o plotkach na Pudelku, nie boją się bowiem, że jakikolwiek temat umniejszy ich intelekt. 8)
Wydaje mi się, że tu raczej nie chodzi o umniejszanie intelektu, czy poczucie wyższości. Niektórych ludzi po prostu nie interesują nowinki z prasy brukowej, czy portali piszących byle co. To samo tyczy się sukienek z h&m, błyszczyków dorzucanych do gazet, czy nie wiadomo czego tam jeszcze. Skoro kogoś to nie interesuje, to o tym nie czyta, to oznacza że nie zna tematu. Nie zna tematu -> nie wypowiada się i unika rozmów na te tematy. Proste :wink:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co Was Denerwuje W Waszej Płci ?

Post autor: Winkie »

entire pisze:Widocznie nie jestem na tyle inteligentna żeby rozmawiać o wszystkim i nie ma to żadnego związku z poczuciem wyższości.
Tu nawet nie chodzi o wyższą czy niższą inteligencję, lecz o zwykłe zainteresowanie się drugą osobą, dawania jej do zrozumienia, że się słucha i chce dowiedzieć więcej o samej osobie np. poprzez zadawanie pytań. Jeżeli interesuje jakiś temat, to dlaczego nie zadać o niego tej osobie bezpośredniego pytania? Odpowiedź może być: "nie wiem", "nie interesuję się tym", ale równie dobrze osoba ta może posiadać jakieś swe przemyślenia, skonkretyzowaną opinię.
ODPOWIEDZ