Długość palców u rąk

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Długość palców u rąk

Post autor: urtika »

http://www.cyberbaba.pl/ciekawostki/255 ... na-choroby
Mężczyźni częściej mają dłuższe palce serdeczne, natomiast kobiety - palce wskazujące. Im wyższy poziom testosteronu, tym dłuższy palec serdeczny i tym więcej cech męskich wykazuje narodzone dziecko - niezależnie od jego prawdziwej płci.
Ludzie z dłuższymi serdecznymi palcami często odnoszą sukcesy w sporcie, zwłaszcza w bieganiu i piłce nożnej. Dzieci, które mają dłuższe palce serdeczne, lepiej radzą sobie z tradycyjnie męskimi przedmiotami ścisłymi, takimi jak matematyka i fizyka. Finansiści o dłuższych palcach serdecznych zarabiają nawet sześć razy więcej niż ci, u których te palce są stosunkowo krótkie.
Z kolei długi palec wskazujący może być cechą dobrego mówcy (a raczej mówczyni, bo w tej dziedzinie lepsze są zwykle kobiety). U gejów częściej występuje "kobiecy" stosunek długości palców, natomiast lesbijki mają na ogół dłuższe palce serdeczne, co wskazywałoby na wyższy poziom testosteronu w okresie płodowym.
Prawda to czy nieprawda? A jak to jest u Was z długością palców? Macie dłuższy serdeczny czy wskazujący? I czy przekłada to się jakoś na związek z cechami tradycyjnie uznawanymi za męskie i kobiece bądź z orientacją?
Quirkyalone
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Długość palców u rąk

Post autor: Winkie »

U mnie wygląda to następująco. U prawej dłoni palec serdeczny jest dłuższy od wskazującego natomiast u lewej dłoni obydwa palce tj. wskazujący oraz serdeczny są równej długości.
I co to może oznaczać?
:?:
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Długość palców u rąk

Post autor: Wicherek »

Winkie pisze:U mnie wygląda to następująco. U prawej dłoni palec serdeczny jest dłuższy od wskazującego natomiast u lewej dłoni obydwa palce tj. wskazujący oraz serdeczny są równej długości.
I co to może oznaczać?
:?:
Że jesteś kosmitką? :P
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Długość palców u rąk

Post autor: chochol »

Ha, ja mam u obu dłoni dłuższy palec serdeczny od wskazującego, a jestem kobietą. Co prawda lepiej sobie radziłam z naukami ścisłymi (w czasach szkolnych miałam lekturo-wstręt), aczkolwiek zależało to wszystko od nauczyciela.
urtika pisze:I czy przekłada to się jakoś na związek z cechami tradycyjnie uznawanymi za męskie i kobiece bądź z orientacją?
Za młodu, czyli w fazie zębów dojrzałości mlecznej, wspinałam się po drzewach/trzepakach, ale też skakałam w gumę i na skakance, bawiłam się lalkami. Z drugiej strony chciałam zostać strażakiem albo śmieciarzem (jeździć śmieciarką :D ). Skończyło się na uzyskaniu przed nazwiskiem 3. liter - inż.. Jednym słowem, moje paluszki, potwierdzają wyniki badań zamieszczone w drugim cytacie.
Winkie pisze:U mnie wygląda to następująco. U prawej dłoni palec serdeczny jest dłuższy od wskazującego natomiast u lewej dłoni obydwa palce tj. wskazujący oraz serdeczny są równej długości.
I co to może oznaczać?
:?:
Masz takie szczęście, że możesz przedstawiać się w korzystnym świetle zależnie od "życiowej sytuacji". :wink:
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Długość palców u rąk

Post autor: Winkie »

Wicherek pisze:Że jesteś kosmitką? :P
Przybyłam z planety Krypton, aby zlikwidować Supermana. :alien:
chochol pisze:Jednym słowem, moje paluszki, potwierdzają wyniki badań zamieszczone w drugim cytacie.
A orientacja? :>

chochol pisze:Masz takie szczęście, że możesz przedstawiać się w korzystnym świetle zależnie od "życiowej sytuacji". :wink:
Ja mam Teorię: to ołówek wyciągnął mi tak palec serdeczny u prawej ręki poprzez masaż u nasady. :idea:
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Długość palców u rąk

Post autor: chochol »

Winkie pisze:
chochol pisze:Jednym słowem, moje paluszki, potwierdzają wyniki badań zamieszczone w drugim cytacie.
A orientacja? :>
Jam heteryczka, ale do Ciebie Winkie zrobię wyjątek.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Długość palców u rąk

Post autor: Winkie »

chochol pisze:
Winkie pisze:
chochol pisze:Jednym słowem, moje paluszki, potwierdzają wyniki badań zamieszczone w drugim cytacie.
A orientacja? :>
Jam heteryczka, ale do Ciebie Winkie zrobię wyjątek.
To dobrze. Lecę wyrywać kwiatki z klombu. :D
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Długość palców u rąk

Post autor: dimgraf »

No to jestem całkowitym dziwadłem - wszystko na odwrót. Nie nie jestem gejem, mam talent do nauk ścisłych i nie jestem dobrym mówcą. Jedyne z czym się zgadzam to z sukcesami w sporcie. W tej dziedzinie się nie wybijałem szczególnie choć na to akurat wpływ miały inne czynniki niż długość palca.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Re: Długość palców u rąk

Post autor: nightmare »

U mnie zależy od ręki. W lewej serdeczny jest dłuższy od wskazującego, w prawej to wskazujący jest trochę dłuższy od serdecznego. Nie lubiłam przedmiotów ścisłych w szkole, a po pięciu latach studiów na kierunku humanistycznym jestem matematyczną amebą. Mówca chyba tez ze mnie marny. Kiepsko wpisuję się w te wyniki.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
melodia
AS gaduła
Posty: 404
Rejestracja: 10 lip 2012, 15:38

Re: Długość palców u rąk

Post autor: melodia »

U mnie się sprawdza, mam duższy palec wskazujący od serdecznego. Przedmioty ścisłe mnie nie lubią, a za nożną nigdy nie przepadałam. ;)
greenandpurple
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 17 lip 2012, 09:26

Re: Długość palców u rąk

Post autor: greenandpurple »

x
Ostatnio zmieniony 2 kwie 2013, 20:20 przez greenandpurple, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Długość palców u rąk

Post autor: Falka »

U mnie wszystko na odwrót :mrgreen: Mam palec serdeczny dłuższy od wskazującego i jakoś nie jestem wysportowana ani dobrą mówczynią. Lesbijką też nie jestem.
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
Awatar użytkownika
Cure Smile
starszASek
Posty: 30
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:28

Re: Długość palców u rąk

Post autor: Cure Smile »

Mam u obu rąk palce równej długości, albo po prostu nie dostrzegam tej różnicy XD W każdym razie chyba się zgadza, bo z niczego nie leżę, ale nie jestem też najlepsza, chociaż bardziej czuję się ścisłowcem, ale na pewno nie sportowcem ooo nieeee :?
Awatar użytkownika
EmiMaja
ASiołek
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2014, 00:02
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Długość palców u rąk

Post autor: EmiMaja »

Nic z tych rzeczy się u mnie nie zgadza :( Mam dłuższy palec serdeczny ale jakoś nie mam nadmiernej ilości męskich cech, choć przyznam, że pod tym względem uważam siebie za przypadek trudno poddający się identyfikacji. W sporcie sobie nie radzę, podobnie jak z przedmiotami ścisłymi. Zarabiam 6 razy mniej "niż ci, u których te palce są stosunkowo krótkie" , ale jakoś daję radę. Z kolei mówczynią też jestem raczej kiepską. Co do mojej orientacji, to już o tym wspominałam, ale przydałaby się osoba z bardzo dużym rozumem żeby to rozgryźć bez pół litra :P
Andro - Gyne
2 in 1
Awatar użytkownika
marika
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2010, 21:13
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Długość palców u rąk

Post autor: marika »

a ja mam również oba równej długości i...nic konkretnego jeśli chodzi o umysł ścisły bądz nie..lubię czytać i zawsze fascynowały mnie zawody mundurowe(ochroniarz,policjant,wojskowy,strażnik miejski)może dlatego że kojarzyły mi się z jakimś prestiżem,szacunkiem...na chwilę obecną mam skończoną aż szkołe ochroniarską :-)nie pracuję w żadnym z tych fachów i nie zarabiam tyle ile bym chciała :-)
ODPOWIEDZ