Mój dziwny przypadek - aseksualizm czy inny problem?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
sjeverni
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2013, 14:46

Mój dziwny przypadek - aseksualizm czy inny problem?

Post autor: sjeverni »

Mam wielki problem z określeniem swojej orientacji. Mam 22 lata i wiele przemawia za tym, że jestem ASem, ale znowu nie tak do końca...

Nigdy nie miałem "tych objawów" na widok atrakcyjnej kobiety. Gdy jakaś kobieta wpadnie w mi oko, to jedynie czuję dziwne ciepło w ciele oraz rozluźnienie mięśni. W ogóle nie pojawia się chęć, aby zrobić "to" z nią.

Nie miewam też erotycznych snów, ani nie fantazjuję o "tych tematach" gdyż powodują znużenie.

Od dwóch lat robię badania hormonalne(z innego powodu) i dominują u mnie estrogeny, a testosteron jest w dolnej normie. Endokrynolog w ogóle nie widzi podstaw do leczenia :roll: Może dlatego, że nie "chwaliłem" się aseksualnością, bo się wtedy tym nie przejmowałem.

Obecnie martwią mnie te problemy z orientacją, bo nie wiem na kogo mam w przyszłości zwracać uwagę. Bo co będzie, jeśli będę z aską i pojawi się popęd? Albo jeśli byłbym z nie-aską i faktycznie nie było by popędu?

Mówiłem o tych problemach psychologowi i powiedział, że może tak być, bo nigdy "tego" nie spróbowałem. Tylko, że w ogóle jakoś nie mam ochoty "tego" próbować....

Jak mogę więc potwierdzić lub wykluczyć aseksualizm?

PS.
Nie jest tak, że w ogóle nie mam popędu seksualnego. Mam popęd, ale NIE UKIERUNKOWANY w żadną płeć.
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Mój dziwny przypadek - aseksualizm czy inny problem?

Post autor: klapouchy »

Czyli na co ukierunkowany jest popęd jesli nie na żadna płeć?
sjeverni
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2013, 14:46

Re: Mój dziwny przypadek - aseksualizm czy inny problem?

Post autor: sjeverni »

No właśnie na nic :)
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Mój dziwny przypadek - aseksualizm czy inny problem?

Post autor: klapouchy »

To chyba jestes asem, choć nie da sie ukryc dziwny ten lekarz.
Libra

Re: Mój dziwny przypadek - aseksualizm czy inny problem?

Post autor: Libra »

Może po prostu masz niskie libido i tyle? Lub należysz do typu osób które potrzebują się z kimś związać emocjonalnie aby coś poczuć ;) Albo jedno i drugie wcześniej wymienione razem wzięte.
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Mój dziwny przypadek - aseksualizm czy inny problem?

Post autor: klapouchy »

Niskie libido to chyba inna sprawa. Takie osoby odczuwaja popęd do kontretnej płci tyle ze rzadko mają ochote na seks.


edit: pociąg do ludzi, niekoniecznie jednej płci.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2013, 11:00 przez klapouchy, łącznie zmieniany 1 raz.
Libra

Re: Mój dziwny przypadek - aseksualizm czy inny problem?

Post autor: Libra »

To osoba Biseksualna lub bliżej nie określona nie może mieć niskiego libido? :P ;)

Sama się kiedyś motałam czym jestem ;) Dosyć długo myślałam iż jest we mnie pierwiastek homo bo na meżczyzn wcale uwagi nie zwracałam, a kobiety wzrok zawsze przyciągały(podobają mi sie wizualnie) - że jednak niskolibidowa heteryca, to się okazało dopiero gdy się zakochałam ;)
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Mój dziwny przypadek - aseksualizm czy inny problem?

Post autor: klapouchy »

Biseksualni odczuwają pociag do obu płci. Aseksuallni do żadnej.
Awatar użytkownika
Karlola
starszASek
Posty: 34
Rejestracja: 6 mar 2013, 09:34
Lokalizacja: Warszawa, fabryka czekolady :)

Re: Mój dziwny przypadek - aseksualizm czy inny problem?

Post autor: Karlola »

Kurczę, ruszył mnie Twój post, bo mam bardzo podobnie!
1. problemy z hormonami typowo kobiecymi + testosteron sporo ponad normę. Czyli Ty yang, a ja yin z przerośniętymi kropami przeciwnego koloru :p (sorry za wisielczy humor...)
2. brak "OMG schrupałabym go/nią" ;) Raczej taki szczególny zachwyt (bez względu na płeć) niż, hm, poprawa ukrwienia tu i tam.
3. psycholożkę, która też trochę stoi na stanowisku "jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz". Ale na szczęście chodziło jej o znajomości, a nie "ćwiczenia praktyczne" :D

Też nie uważam się za 100% as, a popęd włącza mi się czasem w sytuacjach związanych z dużymi emocjami (albo pozytywnymi, albo stresującymi). Możecie się sobie śmiać, ale raz mnie nawet lekko "uruchomił" recital fortepianowy w wykonaniu łysawego, mało urodziwego 45-latka xD Więc przybijam sjeverniemu piątkę i też nie wiem, co począć.

Chyba jedyne wyjście i dla Ciebie, i dla mnie, to ryzykować związki z as(k)ami. Ale robienie z ludzi królików doświadczalnych to straszne k***stwo, tyle że psychiczne, a nie fizyczne... :cry:
Niektórzy muszą osiągnąć sukces, żeby mieć swoje miejsce na Ziemi. Inni muszą mieć swoje miejsce na Ziemi, żeby osiągnąć sukces :(
sjeverni
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2013, 14:46

Re: Mój dziwny przypadek - aseksualizm czy inny problem?

Post autor: sjeverni »

Nie próbowałaś jeść produktów, które podwyższają estrogen, a obniżają testosteron? Nie wiem czy to jest skuteczne, ale można by spróbować. :wink:
ODPOWIEDZ