mylne wrażenie ?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Sylwek
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 27 gru 2013, 22:57

mylne wrażenie ?

Post autor: Sylwek »

nie wiem czy (jak w temacie) to mylne wrażenie ale wydaje mi się że wiele asów - i mężczyzn i kobiet jest anty posiadania dzieci..
Ostatnio zmieniony 24 mar 2014, 18:10 przez Sylwek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sylwek
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 27 gru 2013, 22:57

Re: mylne wrażenie ?

Post autor: Sylwek »

zastanawiam się dlacezgo
Ostatnio zmieniony 24 mar 2014, 18:10 przez Sylwek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: mylne wrażenie ?

Post autor: dimgraf »

Ja akurat należę do mniejszości prorodzinnej na forum.

Posiadanie potomstwa wiąże się z a) adopcją cudzego, b) uprawianie seksu. Drugi powód jest chyba zrozumiały, że asy nie chcą seksu więc i przez to dzieci. Zostaje więc punkt a). Z nie swoim dzieckiem wiąże się wiele problemów -procedury prawne, krewni, środowisko z którego pochodzi itp., a także obawa, że albo dziecko jak się dowie, że nie jest biologicznym to nie zaakceptuje rodziców albo samemu nie będzie się w stanie w pełni pokochać tego dziecka. To są obawy, które można także u osób seksualnych spotkać.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylwek
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 27 gru 2013, 22:57

Re: mylne wrażenie ?

Post autor: Sylwek »

jest to dosyć logiczne przyznaję... ale mnie to zaskoczyło.. teraz już mniej,jak przemyślałam (ale jednak nadal)
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: mylne wrażenie ?

Post autor: Layla »

Sylwek pisze:nie wiem czy (jak w temacie) to myln wrażenie ale wyadje mi się że wiele asów - i mężczyzn i kobiet (!) jest anty posiadania dzieci.. dlczeego ? non kapito.. no idea... WHY ?
Nie wiem czy rodzice Cię oświecili, ale żeby mieć dzieci trzeba najpierw uprawiać seks, co dla asa nie jest kuszącą perspektywą. No chyba, że komuś bardzo zależy. A procedury adopcyjne są uciążliwe.
Ja osobiście dzieci nie lubię, nie bo nie i koniec.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Sylwek
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 27 gru 2013, 22:57

Re: mylne wrażenie ?

Post autor: Sylwek »

no wiem że trzeba, choć teraz in vitro itd.. dla mnie wcale to nie było takie oczywiste...
Ostatnio zmieniony 24 mar 2014, 18:11 przez Sylwek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ehmeh
ASiołek
Posty: 64
Rejestracja: 4 paź 2013, 21:44

Re: mylne wrażenie ?

Post autor: Ehmeh »

Ja dziecka nie chce bo nie mam takiej potrzeby, brak potrzeb macierzyńskich to po pierwsze. Bardzo cenie sobie też święty spokój, to dla mnie jedna z najważniejszych wartości. Może to wynika z tego, że mam nerwice lub z faktu bycia skrajnym introwertykiem. Nawet gdyby pojawiły się jakieś potrzeby macierzyńskie to nie chciałabym rodzić dziecka żeby go nie skrzywdzić swoją chorobą i osobowością, ciężko mi utrzymać nawet samą siebie, a dziecka nigdy nie chciałabym skrzywdzić, bo żal mi słabych istot. Cały czas bym się martwiła o nie. Życie w stresie itp. A tak żyję sobie beztrosko, troszczyć się muszę tylko czasem o siebie, to i tak duży wysiłek.
W moim przypadku brak potrzeb seksualnych jest mi na rękę, na ten czas jest wszytko ok. A na tym forum są też osoby które chcą mieć dzieci i rozumiem to, nie ma w tym nic dziwnego dla mnie.
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: mylne wrażenie ?

Post autor: Patryk »

Ja bym też rozdzielił niechęć do uprawiania seksu od niechęci do posiadania dzieci. Ktoś mógłby powiedzieć np. że chciałby mieć dzieci ale jako że nie chce współżyć rezygnuje z nich. Fakt że brak zapędów rodzicielskich na naszym forum jest wyraźnie częstszy niż przeciętna.
siemielniane
gimnASjalista
Posty: 19
Rejestracja: 6 sty 2014, 15:13

Re: mylne wrażenie ?

Post autor: siemielniane »

A ja uwielbiam dzieci, chociaż nie wiem czemu można lubić sex. Pacanie się łapami bo skórze jest dla mnie śmieszne. A inni to lubią :shock: . Niemniej - uwielbiam maluchy, bardzo lubię mojego nastoletniego syna, dwuletniego siostrzeńca, to jak dzieci są ufne i przez to delikatne. Odnajduję dzięki nim swoją delikatność. Muszę się dla nich postarać aby nie zawieść, nie skrzywdzić. Po prostu wydobywają ze mnie najlepsze cechy, których Wam nie pokażę, bo jesteście dorośli, hehe :P .
Awatar użytkownika
Sylwek
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 27 gru 2013, 22:57

Re: mylne wrażenie ?

Post autor: Sylwek »

siemielniane pisze:A ja uwielbiam dzieci, chociaż nie wiem czemu można lubić sex. Pacanie się łapami bo skórze jest dla mnie śmieszne. A inni to lubią :shock: . Niemniej - uwielbiam maluchy, bardzo lubię mojego nastoletniego syna, dwuletniego siostrzeńca, to jak dzieci są ufne i przez to delikatne. Odnajduję dzięki nim swoją delikatność. Muszę się dla nich postarać aby nie zawieść, nie skrzywdzić. Po prostu wydobywają ze mnie najlepsze cechy, których Wam nie pokażę, bo jesteście dorośli, hehe :P .

Dzieci to miłość...
Dla mnie również dzieci są cudowne bo są szczere, prostolinijne i po prostu kochane....
Ostatnio zmieniony 24 mar 2014, 18:13 przez Sylwek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: mylne wrażenie ?

Post autor: Patryk »

Ja lubię dzieci ale parcia na rodzicielstwo też nie mam. Jednak do współżycia zmuszać się nie mam zamiaru więc może to przez to nie myślę również o dzieciach. Jak będę kiedyś chciał mieć swoje pozostanie oddać swoje nasienie do invitro :lol:
Awatar użytkownika
maga
mASełko
Posty: 142
Rejestracja: 15 paź 2013, 18:55

Re: mylne wrażenie ?

Post autor: maga »

Lubię dzieciaki. Te które znam są urocze, mają świetną wyobraźnię, są ciekawe świata i potrafią się ze wszystkiego cieszyć. Chętnie spędzam czas z moim bratankiem albo dzieciakami koleżanek, ale nie mam potrzeby posiadania własnych. Myślę, że mogłabym adoptować dziecko kiedyś w przyszłości.
Awatar użytkownika
Sylwek
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 27 gru 2013, 22:57

Re: mylne wrażenie ?

Post autor: Sylwek »

chciałabym zrozumieć Wasz punkt widzenia
Ostatnio zmieniony 24 mar 2014, 18:14 przez Sylwek, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
maga
mASełko
Posty: 142
Rejestracja: 15 paź 2013, 18:55

Re: mylne wrażenie ?

Post autor: maga »

Sylwek, serio jesteś psychologiem?
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: mylne wrażenie ?

Post autor: Layla »

Mnie się jednak wydaje, że aseksualizm nie ma za wiele wspólnego z tym, że dana osoba nie lubi dzieci. W zasadzie to nie ma nic wspólnego, już nawet pomijając kwestię czynności fizjologicznych koniecznych do uzyskania potomka. I nie wiem jak miłość można utożsamiać tylko z dziećmi. Miłość jest chyba jednak zbyt złożonym uczuciem, żeby utożsamiać ją tylko jako uczucie żywione wobec dzieci, Sylwek zamknęłaś to w dziwnych ramach. No i podbijam pytanie magi, bo też mnie to zastanawia... :>
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
ODPOWIEDZ