Jak wyeliminować na stałe popęd seksualny?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Ocelot
przedszkolASek

Jak wyeliminować na stałe popęd seksualny?

Post autor: Ocelot »

Psychicznie jestem 100% Asem. Prowadze również 100% Asowski styl życia. Jest jedno ale, posiadam niestety popęd seksualny jak większość ludzi co delikatnie mówiąc mi sie niepodoba i tego nieakceptuje.
Istnieją podobno róznego rodzaju ośrodki dla osób homoseksualnych które podobno zmieniaja ich w hetero, no właśnie podobno. Czy macie dla mnie jakieś rozwiązanie? wszystko wchodzi w gre: ziółka, prochy, autosugestie, placebo, hipnoza itd. Co polecacie.
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS

Re: Jak wyeliminować na stałe popęd seksualny?

Post autor: Wicherek »

Słyszałam, że medytacja pozwala zapanować nad ciałem i duchem. Może tego powinieneś spróbować ;)
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
klapouchy
zapASnik

Post autor: klapouchy »

W ogóle Cie nie rozumiem. Jeśli masz poped seksualny to nie jesteś żadnym asem. I nie wiem czemu za wszelką cenę chcesz nim zostać. Jako jedyny pomysł przychodzi mi kastracja, ale i tak nie bedziesz asem tylko kastratem.
Awatar użytkownika
Koziolek
młodASek

Post autor: Koziolek »

Myślę, ze sie nie da. To nie jest wybór, gdyby byl to ja bym nie byl asem ;)
Idz z tym do lekarza, skoro sie źle z tym czujesz, to znaczy, ze cos jest nie tak. On to naprawi.
Álrêrst lébe ich mir werde,
sît mîn sündic ouge siht
daz here lant und ouch die erde,
der man sô vil êren giht.
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS

Post autor: Wicherek »

Dlaczego mu tak pociskacie?
Skoro Ocelot nie czuje się szczęśliwy, mając coś czego nie chce, i szuka pomocy, to myślę, że fajnie byłoby mu pomóc.

Ocelocie, osoby aseksualne nie mają wpływu na to, że nie czują popędu. Po prostu tak jest i już. Może spróbuj w jakiś sposób kontrolować swoje potrzeby albo je wyprzeć. Ewentualnie znajdź sobie zajęcie, żeby o nich nie myśleć - jakiś sport dla rozładowania napięcia? Wcześniej pisałam też o medytacji.
Daj znać, jak Ci idzie :)
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
klapouchy
zapASnik

Koziolek pisze:Myślę, ze sie nie da. To nie jest wybór, gdyby byl to ja bym nie byl asem ;)
Idz z tym do lekarza, skoro sie źle z tym czujesz, to znaczy, ze cos jest nie tak. On to naprawi.

Nie sadzę zeby lekarz poważnie potraktował zdrowego człowieka, który nie chce odczuwac popędu. Do lekarza to się raczej idzie gdy popedu brakuje, a nie odrwotnie.
Ocelot
przedszkolASek

klapouchy masz racje nie jestem asem, pasuje do definicji Gray-A
,,Osoby, które nie czują się seksualne, ale jednocześnie nie kwalifikują się do definicji aseksualizmu. Prawdopodobnie zajmują całe spektrum przejściowe między osobami seksualnymi a aseksualnymi ("nie są ani biali, ani czarni - szarzy").
Do Gray-A należą osoby, które:
- zwykle nie znajdują niczego atrakcyjnego w wyglądzie zewnętrznym innych osób, choć czasem mogą (atrakcyjność fizyczna)
- mogą im się podobać inni, ale nie czują pociągu płciowego do nich (libido)
- mogą im się podobać inne osoby i odczuwają do nich pociąg, ale nie pragną stosunku z nimi
- osoby, które mogą uprawiać seks, ale jest to obostrzone jakimiś wymaganiami (np. związanie emocjonalne z partnerem, jak u demiseksualistów).''
Dlaczego chce być asem? Uważam ich za lepszych ludzi, coś ala mnisi tybetańscy. Nie jaram sie seksem i mam negatywny stosunek do ludzi którzy myślą narządami płciowymi są jak nierozumne zwierzęta. Nie chce mieć z tym nic wspólnego.
Złośliwości o kastracji zostawcie dla siebie.
Dlaczego masz taki negatywny stosunek do mojego tematu?
Wicherek medytacji nie próbowałem ale spróbuje. Sport raczej nie pomaga, często odwiedzam siłownie.
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Kontakt:

Post autor: Patryk »

Jeśli chcesz tłumić popęd seksualny prędzej czy później skończysz z chorobą psychiczną a potem fizyczną. To że ktoś odczuwa popęd nie znaczy że jest bezrozumny jak zwierzę. To że masz potrzebę sikać, srać i jeść nie znaczy że masz świadomość zwierzęcia. Spróbuj również więc wyeliminować te potrzeby i napisz za miesiąc na forum jak Ci poszło. Idąc dalej można w ogóle zaprzeczać że posiada się ciało fizyczne. Przez stulecia kościół gardził seksualnością i co? Część albo gardziła tylko oficjalnie i bzyka(ła) dziwki i zakonnice a część popadła w różne zwyrodnienia. Odrzucanie części siebie nie ma nic wspólnego z duchowością zaś zaakceptowanie siebie duchowego i fizycznego już tak. Jeśli chcesz być lepszym człowiekiem polecam pracować nad tym by być bardziej kochającym a nie mniej bzykającym.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka

Post autor: urtika »

Polecam lekturę TEGO wątku.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Kontakt:

Napisałaś tam Urtika coś co uważam za bardzo mądre :)
"Na Zachodzie starania takie podejmowano w zakonach, co jednak nie odnosiło pożądanego skutku, usiłowano bowiem ujarzmić energię reprodukcyjną przez jej tłumienie. Istnieje tylko jeden sposób na opanowanie tego niezwykle silnego popędu - nie przez rozproszenie lub stłumienie energii, lecz przez jej przeobrażenie i jednoczesne skierowanie ku górze."
Jedynie metody w tamtych linkach są mi dalekie. Bardziej jestem zwolennikiem sterowania energią przez pracę nad świadomością niż ćwiczenia fizyczne. Choć w temat jogi nigdy się nie zagłębiałem więc nie odrzucam skuteczności tych ćwiczeń.
klapouchy
zapASnik

Złośliwości o kastracji zostawcie dla siebie.
Dlaczego masz taki negatywny stosunek do mojego tematu?
Nie jestem ani złośliwy ani negatywnie nastawiony do kogokolwiek. Po prostu kastracja wydaje mi się najskuteczniejszym rozwiązaniem "problemu."
Dlaczego chce być asem? Uważam ich za lepszych ludzi, coś ala mnisi tybetańscy. Nie jaram sie seksem i mam negatywny stosunek do ludzi którzy myślą narządami płciowymi są jak nierozumne zwierzęta. Nie chce mieć z tym nic wspólnego.
Ale wobec takich odpowiedzi musze być negatywny. Dzelenie ludzi na lepszych i gorszych to zło. Pogardzanie kims tylko dlatego, że odczuwa poped to również zło, tym bardziej ze poped jest zupełnie normalny.
To że masz potrzebę sikać, srać i jeść nie znaczy że masz świadomość zwierzęcia. Spróbuj również więc wyeliminować te potrzeby i napisz za miesiąc na forum jak Ci poszło. Idąc dalej można w ogóle zaprzeczać że posiada się ciało fizyczne.
Patrtyk ujął to tak, że chyba lepiej nie można :D
Ocelot
przedszkolASek

Patryku nie tłumie popędu, oddaje sie masturbacji z czego nie jestem zadowolony.
Porównanie popędu seksualnego bez którego da sie żyć ponieważ seks według założeń natury służy do przekazania genów w celu przetrwania gatunku (na szczęście takiej potrzeby nie mam) z niezbędnymi do przeżycia czynnościami fizjologicznymi(jedzenie, sranie, sikanie) jest poprostu słabe.
Z katolicyzmem nie mam nic wspólnego.
Bardziej jestem zwolennikiem sterowania energią przez pracę nad świadomością niż ćwiczenia fizyczne
Możesz więcej na ten teman? Brzmi ciekawie, skojarzyło mi sie to z ezoteryką.

klapouchy każdy świadomie bądz nie świadomie dokonuje selekcji według własnych przekonań.
Mnie odrzucają pytania typu ,,ale ***, wyruchał byś ja?''

Popęd seksualny u mężczyzn wytwarza chyba testosteron. Wystarczy zablokowac jego wytwarzanie, słyszałem coś o bromku potasu ale nie wiem co to jest.

Wychodzi na to ,że jestem bardziej ''nienormalny'' od was.
Outsider wśród outsiderów.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek

Post autor: DZIEWICA8 »

Wydaje mi się, że czasem może być tak, że człowiek ma jakieś kompleksy i przez to unika seksu. Częściej zdarza się to u kobiet. Kobiety rzadko są zadowolone z swojego wyglądu. Porównują się do różnych modelek i ciągle wydaje im się , że są za grube. Często boją się odrzucenia ze strony mężczyzny i po prostu go unikają. Mężczyźni też mają swoje kompleksy, ale rzadziej unikają seksu z tego powodu.
Trudno powiedzieć jak jest w twoim przypadku, być może ty to najlepiej wiesz. Może są lub były kiedyś w twoim życiu jakieś przeszkody, które utrudniają ci uprawianie seksu. Myślę, że tłumienie popędu nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej jest znaleźć te przeszkody i zastanowić się, czy da się je jakoś wyeliminować. Takie życie wbrew sobie samemu i swojemu ciału nie jest niczym dobrym i może naprawdę zatruć życie, a nawet doprowadzić człowieka do myśli samobójczych, gdy człowiek już nie może sobie ze sobą poradzić.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
klapouchy
zapASnik

Ocelot, jeśli sobie jakimiś lekami zablokujesz testosteron, to będzie właśnie chemiczna kastracja.
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Kontakt:

Ocelot pisze:Patryku nie tłumie popędu, oddaje sie masturbacji z czego nie jestem zadowolony.
Porównanie popędu seksualnego bez którego da sie żyć ponieważ seks według założeń natury służy do przekazania genów w celu przetrwania gatunku (na szczęście takiej potrzeby nie mam) z niezbędnymi do przeżycia czynnościami fizjologicznymi(jedzenie, sranie, sikanie) jest poprostu słabe.
Z katolicyzmem nie mam nic wspólnego.
Wydzielanie śliny, potu, korzystanie z narządu słuchu, smaku niby też jakoś nie warunkuje przeżycia. Analogicznie można uznać że podtrzymywanie tych procesów zezwierzęca człowieka.
Ocelot pisze: Bardziej jestem zwolennikiem sterowania energią przez pracę nad świadomością niż ćwiczenia fizyczne

Możesz więcej na ten teman? Brzmi ciekawie, skojarzyło mi sie to z ezoteryką.
Polecam Ci wypróbować pewne ćwiczenie. Zamykasz oczy i oddajesz się jakiemuś marzeniu. Ważne żebyś nie miał świadomości że tylko coś sobie wyobrażasz a pełne poczucie że to się właśnie teraz dzieje. Jeśli chodzisz z przyjaciółmi po górach faktycznie czujesz te góry, wiatr, przestrzeń. Jeśli przytulasz wymarzoną laskę możesz ją dotknąć, pogadać. Nie istotne czego ta scena dotyczy tylko totalna radość i zatracenie w tym. Jeśli to odczujesz towarzyszy temu również spore pobudzenie ciała fizycznego( nie seksualne ale coś jak po kilku kawach). Jeśli wszedłeś w ten stan na te 20 min odczuwając wcześniej podkręcone libido zaobserwuj jakie libido jest teraz. Polecam takie ćwiczonko kilka razy dziennie i codziennie. Prawdopodobnie zaobserwujesz oprócz zmniejszenia libido wiele innych bardziej istotnych efektów. Oczywiście za lepszy sposób na libido niż powyższy uważam zaproszenie kobiety do łóżka :)

"klapouchy każdy świadomie bądz nie świadomie dokonuje selekcji według własnych przekonań.
Mnie odrzucają pytania typu ,,ale ***, wyruchał byś ja?''
Podany przez Ciebie przykład pytania pokazuje przypadek nie łączenia seksu z żadnymi uczuciami. Ale podejrzewam że można go z nimi połączyć. Np tantra zajmuje się rozwijaniem duchowości w połączeniu z seksem.
ODPOWIEDZ