Aseksualność w Polsce - World Pride '14 Toronto

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Aseksualność w Polsce - World Pride '14 Toronto

Post autor: CloudninowaSWQ »

Valhalla pisze:
CloudninowaSWQ pisze:Szkoda,że tu nie ma przycisku Lubie to! Popieram twoje zdanie,tak samo uważam,ale myślę że jest jedno ale-nawet jak im wytłumaczysz czy przeczytaja oni coś poprzekręcaja i tak wcale nie pojmą pojęcia aseksualnośc.To jest właśnie ten problem zaakceptowania czy tolerowania wszystkiego co "inne",czegos co nie jest typowe,tradycyjnie,wychodzi poza schemat itd.
Tak, bo natura każdego przeciętnego ( a jak nazywa to guru de Mello - "nieprzebudzonego" ) człowieka jest taka, że boi się wszystkiego co inne, odbiera to jako zagrożenie dla siebie, z góry potępia lub co najmniej odczuwa niechęć, zamiast spróbować zrozumieć.
Zacznijmy od siebie :) Większość z nas czuje się inna, wyobcowana, niezrozumiana. Ale jeśli się głębiej zastanowimy, sami często bywamy nie lepsi od tych, którzy nas osądzają. Niektórzy z nas są bardzo wrogo nastawieni do osób uprawiających seks. Inni nie tolerują homoseksualizmu. Jeszcze inni mają postawę "anty" wobec jakichś poglądów politycznych czy mocno odbiegającego od ich własnego, stylu życia. Itp.
Problemem nie jest aseksualizm, problemem jest brak tolerancji.
Valhalla,ja sobie doskonale zdaję z tego sprawę,juz dawno doszłam do tego smutnego wniosku,ale co do aseksualności-to jak pisalam,nawet gdy wyjaśnisz to pojecie ludzie i tak po swojemu je zinterpretują mówiąc aha rozumiem(a tak naprawdę nie rozumieją lub źle pojmują,mylą pojęcia).I oto mi chodziło.To jak z dniem świra,film ktory został odebrany jako dobra komedia podczas gdy autor mówił,że to nie jest i nie miała być komedia.Mimo tego ten film znam jako komedie bo tak o nim ludzie mówią.To samo ma się z aseksualnością i innymi "innosciami".
Trava_u_doma94
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2014, 15:45

Re: Aseksualność w Polsce - World Pride '14 Toronto

Post autor: Trava_u_doma94 »

Hej :)
Wiem, że trochę późno odpowiadam, aleee... Na konferencji byłam i mówiłam trochę o Polsce, ale na szczęście nie dużo i nie było strasznie :)
Na youtube można znaleźć nagrania z niektórych paneli, ale akurat tego w którym uczestniczyłam nie ma. Nie jestem pewna czy był nagrywany, więc nie wiem czy się pojawi czy nie.

Tak czy inaczej, dziękuję wszystkim :) Następna WP i konferencja będzie prawdopodobnie w 2015 roku w Madrycie - może tym razem więcej Polskich asów się pojawi? :)
ODPOWIEDZ