Grupy wsparcia dla Asów

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
EmiMaja
ASiołek
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2014, 00:02
Lokalizacja: Kłodzko

Grupy wsparcia dla Asów

Post autor: EmiMaja »

Nie wiem, czy to pytanie już było, ale zaryzykuję: oprócz AS mam też inne nietypowe problemy ze sobą i wiem że dla wszystkich ludków, którzy nie są typowo ciałonormalni heteronormatywni, czasem organizuje się grupy wsparcia lub grupy informacyjne. Więc czy jest szansa na grupy wsparcia dla ASów, np w dużych miejscowościach ?
Andro - Gyne
2 in 1
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Grupy wsparcia dla Asów

Post autor: CloudninowaSWQ »

Co masz na mysli?Wg mnie taka grupa byłaby dobrym rozwiązaniem ale jak widać nie ma kto (lub nie chce) sie tym zająć.
Awatar użytkownika
snowleo
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 2 maja 2014, 16:02
Lokalizacja: gg: 2367381

Re: Grupy wsparcia dla Asów

Post autor: snowleo »

Skoro problematyczne jest spotkanie, to i grupy wsparcia raczej nie powstaną. Zresztą jak to nazwać? "Anonimowy As"? Z reguły jesteśmy bez wsparcia (i zrozumienia) oprócz tego forum.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Grupy wsparcia dla Asów

Post autor: Layla »

A przyznajcie się, czy ktoś tak na prawdę ma ze swoją aseksualnością problem? Pomijam trudności w znalezieniu partnera, ale z takiego powodu nie organizuje się grupy wsparcia.

A jeśli komuś jego aseksualnośc przeszkadza, to idzie do psychologa, do seksuologa itp. Grupa wsparcia tak na prawdę nie jest tu do niczego potrzebna.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
dziecko nieba
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 27 sie 2014, 12:39
Kontakt:

Re: Grupy wsparcia dla Asów

Post autor: dziecko nieba »

Ja mam zero problemów ze swoją aseksualnością. Za to niektórzy inni ludzie mają problem z moją aseksualnością. Tacy mogę iść do grupy wsparcia :P

A tak poważniej, to wydaje mi się, że to forum jest swego rodzaju internetową grupą wsparcia. Ale to wsparcie wykracza daleko poza naszą (nie)orientację.
można poczytać mój taki tam blog
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Grupy wsparcia dla Asów

Post autor: Viljar »

Zgadzam się, to S-y mają problem z AS-ami, a nie AS-y same ze sobą - takie mam wrażenie.
Chyba że chodzi właśnie o wsparcie, kiedy człowiek z powodu swojej (a)seksualności ma problemy ze swoim życiem uczuciowym. Jeśli trwa to jakiś czas, może wywołać "doła" czy wręcz depresję. Sprawy sercowe też mogą stać się powodem, dla którego przydaje się grupa wsparcia.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
kawa z mlekiem
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2014, 10:34

Re: Grupy wsparcia dla Asów

Post autor: kawa z mlekiem »

aseksualizm nie jest choroba wiec raczej nie potrzebuje zadnej grupy wsparcia
grupy wsparcia potrzebuja osoby ktore nie godza sie ze swoja aseksualnoscia
ja osobiscie dorobilam sie glebokiej depresji i potrzebowalam wsparcia psychiatry, ktory leczy mnie na depresje a nie na aseksualnosc.
Awatar użytkownika
Fajna dziewczyna
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 28 gru 2014, 10:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Grupy wsparcia dla Asów

Post autor: Fajna dziewczyna »

nazwa by musiała być AAS anonymous asexual. w proporcjonalnej przeciwwadze do SA (sexoholics anonymous) :D

swoją drogą aseksualni mogą chodzić na mitingi SLAA (sex and love anonymous addicts) , gdzie brak seksu w życiu uważany jest za anoreksje emocjonalna (dokładnie tak to się nazywa) i również dla wspólnoty kwalifikuje się jako zaburzenie.

Wiem to wszytsko bo mam jednego zaprzyjaźnionego erotomana co mi zawsze wciska wersje "jesteś w anoreksji emocjonlanej!!!" . swoją drogą niezły tandem: ja prawie zerowo libido a on hyper libido. Ale i tak się lubimy :lol:
Nightfall

Re: Grupy wsparcia dla Asów

Post autor: Nightfall »

Myślę, że takie grupy w większych miastach to dobry pomysł. Może nie ma sensu się zapędzać i nazywać takich spotkań "grupami wsparcia",ale uważam, że podzielenie się swoimi problemami z kimś, kto je rozumie, to bardzo dobre rozwiązanie.

Z tego co wiem, to z psychiatrami raczej nie ma sensu rozmawiać na temat aseksualności (wiem, wiem nie do wszystkich to się odnosi), ponieważ lubią proponować leczenie hormonalne :evil:
ODPOWIEDZ