jestescie moze DDA albo DDD?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
kawa z mlekiem
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2014, 10:34

jestescie moze DDA albo DDD?

Post autor: kawa z mlekiem »

jak w tytule... ja jestem DDD- Doroslym dzieckiem z rodziny dysfunkcyjnej
w jakims Temacie ktos zaczal pisac ze jest DDa albo DDD
myslicie ze to moze miec jakis wplyw na aseksualnosc danej jednostki?
Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 9 gru 2014, 21:08

Re: jestescie moze DDA albo DDD?

Post autor: Biała »

Ja jestem DDA. Co do aseksualności związku nie widzę, akurat w tej sferze życia jakichś szczególnych przykrości w dzieciństwie nie miałam, pomimo ogólnego psychicznego zadręczania mnie przez ojca. Gdyby to miało jakiś wpływ, to w naszym alkoholem płynącym kraju aseksualnych byłoby zaskakująco dużo... Poza tym moja siostra w takim razie też by była, a ona jest hetero i żadnych odchyłów nie wykazuje.
Jakieś pół roku temu czytałam trochę o DDA, wpływ na życie jest mniej więcej taki jak stres pourazowy... na całkowity brak popędu płciowego, który zdaje się występować "od zawsze" to nie działa, tego akurat w wielu wersjach "klasycznych objawów" nie znalazłam.
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??
qwerty_456
mASełko
Posty: 148
Rejestracja: 24 lis 2014, 21:52

Re: jestescie moze DDA albo DDD?

Post autor: qwerty_456 »

Podobno jestem DDA, ale nie wiem tego na pewno. Uważam, że nie ma związku pomiędzy DDA/DDD, a typową aseksualnością. Związek może jakiś być w przypadku nienawiści do seksu, emocjonalnego antyseksualizmu.
Nadmierny dobrobyt szkodzi równie mocno co złe doświadczenia.
Awatar użytkownika
takatam
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 4 lis 2014, 20:47

Re: jestescie moze DDA albo DDD?

Post autor: takatam »

Jestem DDA,prze dużą część mojego życia nieuświadomionym. Czy ma wpływ....
na wszystko ma. Czy akurat na seksualność? być może.Nawet jeśli to chyba najmniejszy problem w obliczu innych możliwych zaburzeń
"Uwierz w Anioły nawet jeśli ich skrzydła są czarne (...)"
satyamevajayate
łASuch
Posty: 155
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:28

Re: jestescie moze DDA albo DDD?

Post autor: satyamevajayate »

Nie jestem ani DDD ani DDA.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: jestescie moze DDA albo DDD?

Post autor: Viljar »

Jestem DDD. Z tego, co mi wiadomo i co sam przypuszczam - może to mieć związek z aseksualnością. Wiele, jak mniemam, zależy od tego, jak ta dysfunkcjonalność się przedstawiała, bo różne są jej oblicza. W moim przypadku nie wykluczam wpływu.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
ouo
ciAStoholik
Posty: 328
Rejestracja: 25 lut 2015, 15:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: jestescie moze DDA albo DDD?

Post autor: ouo »

Też jestem DDD, nie wiem na ile to może mieć wpływ na moją aseksualność (o ile faktycznie jestem aseksualna, nadal mam wątpliwości), na pewno mocno rzutuje to na moje życie w wielu aspektach, niestety w zbyt wielu i zbyt bardzo.
(~˘▾˘)~
Awatar użytkownika
zdziwaczalastarapanna
starszASek
Posty: 37
Rejestracja: 24 lip 2011, 09:42

Re: jestescie moze DDA albo DDD?

Post autor: zdziwaczalastarapanna »

Jestem DDA i DDS. Moja orientacja oscyluje gdzieś między silnym aseksualizmem a umiarkowanym biseksualizmem. Zależy od nastroju :D Dorastanie w głęboko patologicznej rodzinie nie miało żadnego wpływu na moją seksualność. Dzieckiem byłam szkaradnym, a takich nikt nie molestuje :D Znam wielu DDD, którzy są wręcz hiperseksualni :) I znam AS-ów z dobrych domów. A moje rodzeństwo jest jak najbardziej heterosekualne, dlatego nie wierzę w bajeczki różnych konowałów oraz psychobiurw o korelacji między DDD a aseksualizmem. Takie powiązanie może występować tylko u ofiar molestowania seksualnego.
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: jestescie moze DDA albo DDD?

Post autor: Nightmarine »

Jestem DDA. Miało to ogromny wpływ na mój charakter i relacje, ale akurat z aseksualizmem powiązania nie znajduję.
???
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: jestescie moze DDA albo DDD?

Post autor: tymczasowy »

Jestem DDD. Od pewnego czasu akceptuje to, ze jest to tak rdzeniem moich problemow jak i osobowosci. Ma to wplyw na moja romantycznosc, pewnie niebezposrednio takze na seksualnosc.
Awatar użytkownika
MutatisMutandis
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 6 maja 2017, 22:44
Lokalizacja: Katowice

Re: jestescie moze DDA albo DDD?

Post autor: MutatisMutandis »

Nightmarine pisze:Jestem DDA. Miało to ogromny wpływ na mój charakter i relacje, ale akurat z aseksualizmem powiązania nie znajduję.
U mnie jest dokładnie tak samo, z tą różnicą, że jestem raczej DDD. Jeżeli chodzi o relacje to na pewno ma to ogromny wpływ, ale czy na aseksualizm też? Tego nie wiem, ale skoro zwyczajne relacje są dla nas trudne, to co dopiero bliższe relacje...
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: jestescie moze DDA albo DDD?

Post autor: panna_x »

Też jestem z tej beczki. Uważam, że na mnie miało to wpływ, podobno kobiety, które miały złe relacje z ojcem, mają i takie z facetami. U mnie się to potwierdza. Ponadto byliśmy dysfunkcyjni- ponieważ tata pił, to w efekcie mieszkałam z mamą i dziadkami, a mama z kolei jest nadopiekuńcza, także taka dziwna mieszanka tego.
Awatar użytkownika
Mo73_
mASełko
Posty: 137
Rejestracja: 2 sie 2017, 16:40
Lokalizacja: Kraków

Re: jestescie moze DDA albo DDD?

Post autor: Mo73_ »

Zdecydowanie DDA i w dużym stopniu DDD.
W dzieciństwie i wczesnej młodości napatrzyłam się na przemoc seksualną ojca wobec matki, śmiem odnosić wrażenie, że nie było to bez wpływu na to jak wygląda u mnie ta sfera życia.
"The highest result of education is tolerance." - Helen Keller
PawSta1990
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 4 sie 2017, 00:17
Kontakt:

Re: jestescie moze DDA albo DDD?

Post autor: PawSta1990 »

Nie jestem DDD ani DDA :)
http://seansobox.pl - Najlepsze filmy online w sieci i bez limitu!
Awatar użytkownika
SamotnyWilk
mASełko
Posty: 120
Rejestracja: 7 lut 2016, 20:34

Re: jestescie moze DDA albo DDD?

Post autor: SamotnyWilk »

Ja jestem DDA
Czy DDA miało wpływ na to że tu jestem (w domyślę że jestem aseksualny) nie mam pojęcia, wiem na pewno, że mam bardzo małą wiarę w siebie, jestem zamknięty w sobie, mam pełno kompleksów. Może się to jakoś łączy wszystko.
Moja rodzina jest barwna, ja mam 28lat jestem prawiczkiem, moje siostry trwają w według mnie w dysfunkcyjnych związkach. Trochę tak jak związek moich rodziców. One problemów z seksualnością nie mają tak jak mój brat (w zasadzie jest gejem).
A ja jestem zagubiony w tym wszystkich.
ODPOWIEDZ