Aseksualizm homoseksualny?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
pytajnik

Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: pytajnik »

Witam...zaciekawiła mnie Wasza stronka i mam pytanie....czy istnieje aseksualizm homoseksualny? Może wyjaśnie co mam dokładnie na myśli.Osoba która woli ludzi tej samej płci(zwane potocznie homoseksualizmem)i jednocześnie nie chce uprawiać seksu, bo nie czuje takiej potrzeby(zwane aseksualizmem-jeśli dobrze go rozumiem)....jak jest określana? Czy w ogóle może tak być?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
NAIRIN
AS gaduła
Posty: 410
Rejestracja: 15 lip 2005, 08:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: NAIRIN »

Dobre pytanie. Ogólnie, z tego co już zauważyłam uczestnicząc na forum w rozmowach, to aseksualiści dzielą się na kilka grup. W zasadzie są dwie główne z odłamami. Są to: 1) aseksualiści, którzy tworzą związki, ale nie uprawiają seksu 2) aseksualiści, którzy nie mogą nawet myśleć o bliskości psychicznej (czyli o stworzeni związku). Jeżeli należysz do tej pierwszej grupy i tworzysz związki z osobami tej samej płcji, to pewnie odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: tak. Ale to tylko moja opinia :)
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: Ardelia »

pytajnik pisze:czy istnieje aseksualizm homoseksualny?...Osoba która woli ludzi tej samej płci i jednocześnie nie chce uprawiać seksu, bo nie czuje takiej potrzeby
tak, stanowczo. na angielskim i niemieckim AVEN jest duzo osob uwazajacych sie za homo-aseksualnych i bi-aseksualnych lub bi-romantycznych. :D

pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 25 mar 2007, 17:07 przez Ardelia, łącznie zmieniany 4 razy.
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
pytajnik

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: pytajnik »

Łomatko......ale to wszystko pokręcone:D Dziękuje za odpowiedź:) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
yoorek
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2005, 17:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: yoorek »

Hejka!
Z pewnością istnieje aseksualizm u homoseksualistów. Sam zresztą jestem gejem, chodź nie asem. Czytając Twój post, "przejrzałem" swoich znajomych, zarówno gejów jak i les. Część z nie uprawia seksu. Powodem zazwyczaj jest brak partnera emocjonalnego, a co dopiero takiego, z którym mogliby się zbliżyć fizycznie. Mam też kolegę, który ma chłopaka, jednakże ich związek (przynajmniej do tej pory) toczył się (trochę mi to słowo tutaj nie pasuje) tylko w sferze emocjonalnej, ponieważ on nie odczuwał potrzeby, by działo się coś więcej.
P.S. W tym momencie zastanawiam się, czy napewno dobrze rozumię pojęcie aseksualności...
YooreK
Awatar użytkownika
alicja
ciAStoholik
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2005, 22:04
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: alicja »

yoorek pisze:W tym momencie zastanawiam się, czy napewno dobrze rozumię pojęcie aseksualności...
Chyba wszyscy się po trochu zastanawiamy, czy dobrze je rozumiemy :)
Przynajmniej ja się zastanawiam. Może to forum pomoże wypracować jakąś definicję, którą przyjmą wszyscy :)
Awatar użytkownika
Kapitan
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 2 sie 2005, 20:04
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: Kapitan »

Moim zdaniem nie można być jednocześnie aseksualnym i homo/heteroseksualnym bo to jedno zaprzecza drugiemu. Aseksualizm jest określeniem osób nie odczuwających pociągu lub pożądania seksualnego. Jeżeli ktoś jest gejem, to znaczy że odczuwa jakiś tam pociąg do swojej płci i nigdy nie będzie asem, nawet jak mu się to wydaje. Według mnie ten podział ten jest tworzony na siłę i nie ma zbytniego sensu.
Awatar użytkownika
alicja
ciAStoholik
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2005, 22:04
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: alicja »

Czy ja wiem? To, że nie mam ochoty na jakiekolwiek zbliżenia, nie musi oznaczać, że nie odczuwam przyjemności z przebywania z kimś. Oraz, że nie dostrzegam atrakcyjności fizycznej innych osób - że mi się ktoś nie może po prostu zwyczajnie podobać. I mogą mi się bardziej podobać osoby tej samej, albo przeciwnej płci. Tak bym widziała ewentualny podział na hetero- i homo- aseksualizm.
Awatar użytkownika
NAIRIN
AS gaduła
Posty: 410
Rejestracja: 15 lip 2005, 08:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: NAIRIN »

Zgadzam się z Alicją. Niektóre asy po prostu stronią od seksu, ale wiążą się emocjonalnie. Niektórzy wiążą się z osobami tej samej płci, inni przeciwnej.
Awatar użytkownika
yoorek
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2005, 17:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: yoorek »

NAIRIN pisze:Zgadzam się z Alicją. Niektóre asy po prostu stronią od seksu, ale wiążą się emocjonalnie. Niektórzy wiążą się z osobami tej samej płci, inni przeciwnej.
Zgadza się. Myślę, że aby stworzyć związek nie trzeba się sexować, wystarczy sfera emocjonalna. Bywa też tak, że sex wszystko psuje. Więc niby dlaczego sama sfera fizyczna ma ruinować to, co pięknego zbudowaliśmy na uczuciach?
YooreK
Awatar użytkownika
alicja
ciAStoholik
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2005, 22:04
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: alicja »

yoorek pisze:Więc niby dlaczego sama sfera fizyczna ma ruinować to, co pięknego zbudowaliśmy na uczuciach?
Podoba mi się to zdanie :)
Brzmi jak asowe hasło przewodnie :D
Awatar użytkownika
NAIRIN
AS gaduła
Posty: 410
Rejestracja: 15 lip 2005, 08:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: NAIRIN »

Rzeczywiście dobre dla Nas :)
WendyKroy
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 27 sty 2006, 20:18

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: WendyKroy »

pytajnik pisze:czy istnieje aseksualizm homoseksualny?
Nie istnieje poniewaz jest to jezykowa sprzecznosc chyba, ze chodzi Ci o jakis filozoficzny punkt widzenia. Mysle, ze takie okreslenia moga tylko szkodzic.
We are the nobodies
we wanna be somebodies
when we're dead,
they'll know just who we are
Awatar użytkownika
NAIRIN
AS gaduła
Posty: 410
Rejestracja: 15 lip 2005, 08:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: NAIRIN »

WendyKroy, widzę, że postrzegasz wszystko jako białe i czarne. Ale w życiu większość stanowią odcienie szarości. Poczytaj sobie co odpowiedzieliśmy pytajnikowi, może to Cię przekona, że nie jest to takie oczywiste.
WendyKroy
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 27 sty 2006, 20:18

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: WendyKroy »

Biale czarne? Zycie ma wiele odcieni, nie tylko dwa. Ja po prostu inaczej postrzegam te sprawy. To tez zalezy jaka przyjmiemy wersje definicji homoseksualizmu, jesli mamy inne to wiadomo, ze moja opinie wyda sie Wam skrajna czy zla ale po co odrazu pisac, ze postrzegam swiat w dwoch barwach skoro nie wiesz czy taka jest prawda.
We are the nobodies
we wanna be somebodies
when we're dead,
they'll know just who we are
ODPOWIEDZ