Aseksualizm homoseksualny?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Nooki
mASełko
Posty: 131
Rejestracja: 22 sty 2007, 15:12
Lokalizacja: Poznań

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: Nooki »

[S!!]
.
.
.
Podejmuje seks jako cielesne spotkanie dwóch osób tego samego gatunku. cielesne spotkanie to znaczy konkretnie kontakt oral, anal lub classic. nie rozwazam tu podejscia do kontaktu czysto miedzyludzkiego typu podanie reki. sadze ze osoby aseksualne nie maja pociagu wlasnie w sensie 'łóżkowym'. normalne obcowanie z innymi ludzmi jest jak najbardziej pozytywne, poprostu zycie, poprostu funkcjonowanie.

<edit przez Ardelie: prosimy zaznaczyc akapity zawierajace slownictwo seksualne>
Awatar użytkownika
Nooki
mASełko
Posty: 131
Rejestracja: 22 sty 2007, 15:12
Lokalizacja: Poznań

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: Nooki »

z jednej strony homo czy heteroseksualizm jest okresleniem seksualnosci czyli orientacji, pociagu do danej płci. jednak wydaje mi sie ze mozna miec pociag a nie tolerowac samego aktu seksu. to jest dla mnie aseksualizm- brak chęci do zblizen.
jak wspomnialem hetero czy homo lub bi jest okresleniem orientacji a nie stricte seksualnosci. mozna tolerowac lub nie tolerowac danej płci co wyraza pewne upodobania co do ludzi którymi sie otaczamy a nie sypiamy!
Awatar użytkownika
maneki neko
ciAStoholik
Posty: 306
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: maneki neko »

o'connor pisze: seks wspomniany przez Ciebie jest raczej seksem w romantycznym sensie, ale to zawsze jest seks...
no tak.. ale ja to pojmuje jakos aseksualnie...
Gizmo pisze: Seks to rodzaj bliskości, której AS teoretycznie nie potrzebuje..
Ale bliskosci tak w ogole moze przeciez potrzebowac. A bliskosc jest chyba zawsze taka sama, tylko moze byc roznie wyrazana...(?)
Moim zdaniem okreslenie aseksualny seks wcale nie jest takie bezsensowne... mozna uprawiac seks z roznych powodow...

W takim wypadku moim zdaniem jakis pociag (cokolwiek.. XD) nie jest potrzebny. I moze to by odroznialo taki seks od innych, seksualnych.

Bosh, zakrecilam, wiem. Nie upieram sie, ostatecznie moze nie jestem aseksualna. Ale tez nie czuje sie seksualna w tym sensie, co inni ludzie.
Salomea

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: Salomea »

maneki neko pisze: Moim zdaniem okreslenie aseksualny seks wcale nie jest takie bezsensowne...
O Hesus! Że co? :shock: :shock: :shock: :-o
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: Gizmo »

Nooki pisze:jednak wydaje mi sie ze mozna miec pociag a nie tolerowac samego aktu seksu. to jest dla mnie aseksualizm- brak chęci do zblizen.
Odczuwanie pociągu seksualnego wyklucza aseksualność.
maneki neko pisze:Ale bliskosci tak w ogole moze przeciez potrzebowac. A bliskosc jest chyba zawsze taka sama, tylko moze byc roznie wyrazana...(?)
Moim zdaniem okreslenie aseksualny seks wcale nie jest takie bezsensowne... mozna uprawiac seks z roznych powodow...
Neko, tylko człowiek może być aseksualny, seksu nie można nazwać aseksualnym :?. Jeżeli wegetarianin zje kurczaka, to nie był posiłek wegetariański - nieważne, z jakich powodów zjadł mięso :mrgreen:.
Masz rację, bliskość może być różnie wyrażana - i ludzie są różni, teoretycznie AS może lubić bliskość z ukochaną osobą podczas stosunku seksualnego. Różnica jest taka, że seksualne kobiety z reguły potrzebują tego rodzaju bliskości, jaką daje stosunek seksualny. Czy Ty tego potrzebujesz? Czy tylko dopuszczasz taką możliwość, jednak za tym nie tęsknisz (za stosunkiem, nie za bliskością :wink:)?
Awatar użytkownika
Nooki
mASełko
Posty: 131
Rejestracja: 22 sty 2007, 15:12
Lokalizacja: Poznań

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: Nooki »

Gizmo pisze: Odczuwanie pociągu seksualnego wyklucza aseksualność.
Tak. Racja. Przeczyt jeszcze raz. Mozna miec pociag do osoby a nie do seksu. Odczucie bliskosci w sensie kontaktu emocjonalnego, badz naturalnego przytulenia sie do bliskiej osoby.
Now I know,
only I can stop the rain
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: Gizmo »

Sądziłam, że piszesz o pociągu seksualnym - bo jeżeli chodziło Ci o to, że AS może interesować się osobami danej płci na poziomie "romantycznym", to nie dokonałeś wielkiego odkrycia :wink:.
Awatar użytkownika
Nooki
mASełko
Posty: 131
Rejestracja: 22 sty 2007, 15:12
Lokalizacja: Poznań

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: Nooki »

ja sadzilem ze pisze zrozumiale. sorki za blad (jesli jest).
nie dokonujac odkrycia mozna sie dolozyc pewnej tezy argumentujac zawsze inaczej. Nie sadzisz?
Now I know,
only I can stop the rain
Awatar użytkownika
maneki neko
ciAStoholik
Posty: 306
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: maneki neko »

Gizmo pisze: Neko, tylko człowiek może być aseksualny, seksu nie można nazwać aseksualnym :?.
Ok, ale aseksualisci tez moga uprawiac seks, wiec wszystko sie komplikuje, skad mozna miec pewnosc, czy ktos kto uprawia seks jest seksualny czy nie xD
Gizmo pisze: Masz rację, bliskość może być różnie wyrażana - i ludzie są różni, teoretycznie AS może lubić bliskość z ukochaną osobą podczas stosunku seksualnego. Różnica jest taka, że seksualne kobiety z reguły potrzebują tego rodzaju bliskości, jaką daje stosunek seksualny. Czy Ty tego potrzebujesz? Czy tylko dopuszczasz taką możliwość, jednak za tym nie tęsknisz (za stosunkiem, nie za bliskością :wink:)?
Ja, osobiscie? Nie, mysle ze nie tesknilabym, nie mialo by to zupelnie znaczenia. Moze jednak jestem aseksualna... bo dla mnie to nie ma znaczenia jak wyrazaloby sie bliskosc... wazne zebym sie z kims czula emocjonalnie blisko...
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: Ant »

maneki neko pisze:
Gizmo pisze: Neko, tylko człowiek może być aseksualny, seksu nie można nazwać aseksualnym :?.
Ok, ale aseksualisci tez moga uprawiac seks, wiec wszystko sie komplikuje, skad mozna miec pewnosc, czy ktos kto uprawia seks jest seksualny czy nie xD
Z technicznego punktu widzenia aseksualni mogą uprawiać seks, sęk w tym czy CHCĄ ;)
Czczony nie tylko w Chinach
Salomea

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: Salomea »

maneki neko pisze:Ok, ale aseksualisci tez moga uprawiac seks, wiec wszystko sie komplikuje, skad mozna miec pewnosc, czy ktos kto uprawia seks jest seksualny czy nie xD
Jestem pewna, że dorosły człowiek już raczej wie czy jest seksualny, czy może jest Asem. Jak wiadomo Asy nie odczuwają pożądania i to wszystko, już wiele razy o tym pisaliśmy. Oczywiście As może uprawiać seks, może też biegać po ulicy przebrany za ziemniaka, tylko tego nie robi, bo widocznie nie ma takiej potrzeby. :P :diabel:
Luke
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2014, 20:40

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: Luke »

.
Ostatnio zmieniony 3 gru 2014, 22:54 przez Luke, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Esiako
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 3 sie 2014, 10:34
Kontakt:

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: Esiako »

Nie mam jeszcze pewności, czy nie jestem przypadkiem aromantyczna, ale z dwojga złego wolałabym być z dziewczyną, możliwe, że nawet seks by mi nie przeszkadzał (choć to zależy)

Ogólnie przed tym jak stwierdziłam że jestem Asem myślałam, że jestem homo...
TheAsd
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2014, 22:25
Lokalizacja: Wrocław/Gdynia

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: TheAsd »

Luke pisze:Po 7 latach odpisuję w tym wątku. Aseksualizm homoseksualny istnieje, tak właśnie jestem, choć to rzadkość w naszym środowisku, bo kładzie się tu głównie nacisk na seks :( Fizycznie może podobać się ta sama płeć. To, że nie podnieca mnie seks, nie musi oznaczać, że nie odczuwam przyjemności przebywania z kimś, przytulania, bycia, emocjonalnie i psychicznie czuć się z tą osobą związany.
Witaj w klubie ;) Chociaż ja bym bardziej siebie określił jako Gray-A, chyba bliżej mi do demi-, niż aseksualizmu.
Pau
łASuch
Posty: 175
Rejestracja: 27 mar 2013, 17:46

Re: Aseksualizm homoseksualny?

Post autor: Pau »

jak dla mnie to kwestia osobowości, pleć to tylko inne narządy
ODPOWIEDZ