Przebaczenie

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Przebaczenie

Post autor: Viljar »

Dołożyłbym jeszcze "Dużą Rybę", reż. Tim Burton. Nie jest to może klasyczny film o miłości, ale wątek romantyczny odgrywa w nim ogromną rolę. A przy tym niesie ogromny ładunek pozytywnej energii.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Przebaczenie

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Poison Ivy pisze: "Duma i uprzedzenie" - najlepsza jest wersja serialowa z BBC z Colinem Firthem i tam jest mało atrakcyjna bohaterka, ale filmowe wersje też są o.k. - np. z Keirą Nightley
Mało atrakcyjna w jakim sensie? Brzydka to ona nie jest.
Najlepsza to jest wersja książkowa, choć do serialu z Colinem też mam słabość.

W temacie filmów o miłości to ja nie znam, poza wymienionymi, żadnego optymistycznego, w kazdym razie nie przychodzi mi na myśl. Dobre, ale bez cukru, są "500 days of Summer" czy "Wyśnione miłości".
Poza tym "Jestem", choć to bardziej o przyjaźni.
Awatar użytkownika
Poison Ivy
fantAStyczny
Posty: 578
Rejestracja: 3 cze 2014, 23:14

Re: Przebaczenie

Post autor: Poison Ivy »

wyrwana_z_kontekstu pisze: Mało atrakcyjna w jakim sensie? Brzydka to ona nie jest.
Najlepsza to jest wersja książkowa, choć do serialu z Colinem też mam słabość.
Rozmawiamy o filmach, dlatego nie wymieniam książek.

Powiedzmy, że Jennifer Ehle ma nienarzucający się typ urody, zresztą w tej historii o to chodzi, że panna nie była wybitną pięknością, ale za to była inteligentna, pewna siebie itd. Generalnie bohaterki Austin były mocno wyemancypowane, jak na swoje czasy, a mężczyźni, którzy je adorują doceniają przymioty ich charakterów, a nie urodę i seksapil. ;)
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Przebaczenie

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

O gustach się nie dyskutuje. ;) Dla mnie ta aktorka jest ładna, choć w serialu trochę przygruba. :P

Wszystko, co piszesz o bohaterkach Austen to prawda, ona generalnie forsowała w swoich książkach model miłości raczej z rozsądku niż z porywów serca (vide: "Rozważna i romantyczna").
Awatar użytkownika
Poison Ivy
fantAStyczny
Posty: 578
Rejestracja: 3 cze 2014, 23:14

Re: Przebaczenie

Post autor: Poison Ivy »

A to nie było tak, że Rozważna okazała się być Romantyczną? ;)
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Przebaczenie

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Niby tak, ale relacja Elinor z wybrankiem opierała się na czym innym niż Marianny z tym pierwszym chłoptasiem. Oni przede wszystkim świetnie się rozumieli, przyjaźnili. A M. w końcu poślubiła starego, desperacko się jej narzucajacego dziada, który przedtem był jej wstrętny.
Ja nie wiem, czy to są wzorce filmowe, z których satyamevajayate może czerpać wiedzę o miłosci. xD
Awatar użytkownika
Poison Ivy
fantAStyczny
Posty: 578
Rejestracja: 3 cze 2014, 23:14

Re: Przebaczenie

Post autor: Poison Ivy »

Lepsze to niż jakieś baśnie o hiperseksualnych nastolatkach. :P
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Przebaczenie

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Poison Ivy pisze:Lepsze to niż jakieś baśnie o hiperseksualnych nastolatkach. :P
Ale że "Zmierzch"? :P
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Przebaczenie

Post autor: Patryk »

Temat może odszedł od tytułu a ten dla mnie całkiem ciekawy. Czym dla wad jest przebaczenie? Dla mnie jest darem dla samego siebie bo daje wolność od przeszłości i emocji burzących spokój, taki przyjemny hedonizm.
ODPOWIEDZ