gdzie pracujesz? czym się zajmujesz? branża zawód profesja

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Agusia16248
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 4 mar 2019, 09:36
Kontakt:

Re: gdzie pracujesz? czym się zajmujesz? branża zawód profesja

Post autor: Agusia16248 »

Niania :) Od kilku lat opiekuję się małym kilkuletnim urwisem :)
Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 9 gru 2014, 21:08

Re: gdzie pracujesz? czym się zajmujesz? branża zawód profesja

Post autor: Biała »

Od trzech miesięcy pracuję jako administrator systemów/baz danych. Zaczynam wierzyć, że to jakiś rodzaj przeznaczenia, że posiadacz Linuxa prędzej czy później stanie się informatykiem, nawet jeśli na początku nim nie jest.
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??
Iwanka
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2019, 22:20

Re: gdzie pracujesz? czym się zajmujesz? branża zawód profesja

Post autor: Iwanka »

Z wykształcenia jestem pedagogiem, ale aktualnie prowadzę własną działalność gospodarczą.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: gdzie pracujesz? czym się zajmujesz? branża zawód profesja

Post autor: Heremis87 »

Z wykształcenia jestem historykiem, specjalizaującym się w historii chrześcijaństwa, Kościoła oraz historii starożytnej. Obecnie od października pracuję jako pracownik ręcznego oczyszczania miasta albo ładowacz na śmieciarce. W sumie podoba mi się ta praca :)
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
wakahisa
starszASek
Posty: 47
Rejestracja: 12 mar 2021, 18:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: gdzie pracujesz? czym się zajmujesz? branża zawód profesja

Post autor: wakahisa »

Z wykształcenia jestem ekonomistką i pracuję w księgowości. Ale czuję się już wypalona. :(
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: gdzie pracujesz? czym się zajmujesz? branża zawód profesja

Post autor: Hazel »

wakahisa pisze: 12 mar 2021, 21:01 Z wykształcenia jestem ekonomistką i pracuję w księgowości. Ale czuję się już wypalona. :(
Dokładnie tak samo u mnie, miałem jeszcze kadry i transport. Praca sama w sobie byłaby dobra, jednak już miałem dosyć samej firmy. Zastanawiam się czy po przerwie iść w to samo, czy szukać czegoś innego.
GG: 3498837
Awatar użytkownika
wakahisa
starszASek
Posty: 47
Rejestracja: 12 mar 2021, 18:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: gdzie pracujesz? czym się zajmujesz? branża zawód profesja

Post autor: wakahisa »

Hazel pisze: 13 mar 2021, 16:12
wakahisa pisze: 12 mar 2021, 21:01 Z wykształcenia jestem ekonomistką i pracuję w księgowości. Ale czuję się już wypalona. :(
Dokładnie tak samo u mnie, miałem jeszcze kadry i transport. Praca sama w sobie byłaby dobra, jednak już miałem dosyć samej firmy. Zastanawiam się czy po przerwie iść w to samo, czy szukać czegoś innego.
A czy to w ogóle w jakiś sposób zgrywa się z Twoimi zainteresowaniami?
Ja poszłam po technikum ekonomicznym od razu do pracy w księgowości i później na studia. Wydawało mi się to w porządku, zresztą na studiach bardzo podobały mi się przedmioty typowo ''liczeniowe'' i excel, jak jakieś prognozowanie w przedsiębiorstwie, ekonometria, statystyka... Jeszcze spróbuję pójść w tym kierunku, ale to jak sytuacja się trochę unormuje i jak będę przeprowadzać się do większego miasta.

Pytam o zainteresowania, bo ja czuję się niespełniona... Zawsze mnie ciągnęło do tworzenia, ponieważ mam bardzo bujną wyobraźnię. Pisać scenariusze, a jakbym już mogła tworzyć i pisać jakieś postacie do gier, seriali to już byłoby spełnienie marzeń. Zawsze sobie dużo pisałam, ale nikomu tego nie pokazywałam, aż do teraz... I powiem Ci, że czym bardziej odrywam się od księgowości i idę w kierunku pisania tym bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu, że wybrałam zły kierunek życia. Pomijając, że interesując się nawet studiami pod tym kątem, to byłabym skazana na studia typowo stacjonarne, a ja chciałam po prostu pracować już na pełen etat i czuć niezależność finansową i dlatego ostatecznie poszłam w kierunku finansów i rachunkowości.

Co do pisania, to problem w tym, że nie mam żadnego warsztatu, opinii mam kilka, bardzo różnorodnych, w sprawie mojego pisania, ale mimo wszytko czuję się strasznie podbudowana tym, że komuś się jednak podoba. Księgowość daje mi poczucie stabilizacji finansowej, niby przez to mniej mogę pisać, ale przynajmniej nie jestem skazana na głodowanie, jakbym jednak chciała się poświęcić tej mojej ukrytej pasji, z której nawet nie wiadomo czy kiedykolwiek coś wyjdzie. Tym bardziej, że mam wrażenie, że moje kierunku zainteresowania są trochę "przestarzałe", bo mało lubię po prostu współczesnej, "prostej" literatury, która jest bardzo poczytna.

Więc, jak to jest z Tobą? Czego byś Ty chciał spróbować?
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: gdzie pracujesz? czym się zajmujesz? branża zawód profesja

Post autor: Hazel »

wakahisa pisze: 15 mar 2021, 23:53 A czy to w ogóle w jakiś sposób zgrywa się z Twoimi zainteresowaniami?
Wybór studiów w moim przypadku to było trochę pójście po linii najmniejszego oporu. Mam wiele zainteresowań, ale w żadnym nie była to jakaś wielka pasja, w dodatku miałem poważne braki w... matematyce; wykluczało to zatem pójście na studia techniczne. Przez lata tak naprawdę najbliższa mi była historia, ale obrzydła mi w czasach liceum, głównie za sprawą polskiego piekiełka i "polityki historycznej". Studiowałem w pobliskim mieście najpierw administrację, potem ekonomię od II stopnia, w grupie rachunkowość. Potem poszedłem w to zawodowo, choć po studiach długo szukałem takiej pracy. W końcu po 2 stażach w państwowych/komunalnych zakładach dostałem pracę w prywatnym przedsiębiorstwie. Prawdę mówiąc to od początku nie pasowało mi tak za bardzo, ale w mojej miejscowości z pracą słabo, a wyprowadzka do dużego miasta w sumie nie wchodziła za bardzo w grę, bo musiałem pomagać rodzicom (choroba babci). Wytrwałem tak niemal 4 lata, nie chcieli mnie za bardzo puścić, ale po iluś miesiącach w końcu się zwolniłem, czego nie żałuję - pomimo, że teraz mam już dość długą przerwę. Za jakiś czas pogorszył się stan babci i tak do dzisiaj mam zajęty kawałek dnia na opiekę.
wakahisa pisze: 15 mar 2021, 23:53 Więc, jak to jest z Tobą? Czego byś Ty chciał spróbować?
Wiesz, że sam myślałem o pisaniu... Jednak musiałbym się naprawdę gruntownie dokształcić (a do tego nie mam weny przez te sprawy rodzinne i stres związany z pandemią), a do tego sam jestem dla siebie najsurowszym recenzentem i wszystko co kiedykolwiek napisałem lub narysowałem sam potem kasowałem/wyrzucałem. Po prostu wstydziłbym się publikować swoje pisanie czy cokolwiek innego związanego z twórczością :? W dodatku ja lubię "ciężkie" tematy, zwłaszcza filozofię; a do tego - jak wspomniałem - trzeba kilka razy więcej czytać niż pisać, solidnie przygotowywać się merytorycznie. Myślałem też coś trochę o dziennikarskich klimatach, ale to też musiałbym sporo przemeblować w swoim życiu, by się czegoś takiego podjąć. Zatem pewnie tak będzie, że wyląduję w kolejnym miejscu, gdzie swoją pracę będę traktować jako konieczność, a nie coś co naprawdę lubię :? Pocieszam się tym, że mam umiejętność oszczędnego gospodarowania pieniędzmi i nie miałem nigdy problemów finansowych :diabel:
GG: 3498837
As-demi-romantyczna
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2021, 22:31

Re: gdzie pracujesz? czym się zajmujesz? branża zawód profesja

Post autor: As-demi-romantyczna »

Cześć
Ja w administracji
Sprzedaż , obsługa klienta itd etc
maszyn
Z wykształcenia liceum informatyczne .
Awatar użytkownika
CathDiva
młodASek
Posty: 28
Rejestracja: 5 mar 2021, 00:54
Lokalizacja: Kraków

Re: gdzie pracujesz? czym się zajmujesz? branża zawód profesja

Post autor: CathDiva »

A ja pracuję w firmie na projekcie linii lotniczej. Zwroty, odszkodowania itp. :aniol:
Cath.
cansat
ASiołek
Posty: 51
Rejestracja: 19 mar 2021, 14:02

Re: gdzie pracujesz? czym się zajmujesz? branża zawód profesja

Post autor: cansat »

Na ten moment nie pracuję nigdzie. Mam nadzieję, że niedługo się to zmieni, bo zaczyna być to trochę przytłaczające.
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: gdzie pracujesz? czym się zajmujesz? branża zawód profesja

Post autor: AlterEcho »

cansat pisze: 25 mar 2021, 02:16 Na ten moment nie pracuję nigdzie. Mam nadzieję, że niedługo się to zmieni, bo zaczyna być to trochę przytłaczające.
Będzie dobrze :)
Awatar użytkownika
ba001sia
ASiołek
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2019, 15:47

Re: gdzie pracujesz? czym się zajmujesz? branża zawód profesja

Post autor: ba001sia »

Księgowość
Quod scimus, gutta est, ignoramus mare
Nezumi.
ASiołek
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2021, 17:17

Re: gdzie pracujesz? czym się zajmujesz? branża zawód profesja

Post autor: Nezumi. »

Praca z ludźmi
Masomka
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 8 kwie 2016, 16:14
Lokalizacja: Łódź

Re: gdzie pracujesz? czym się zajmujesz? branża zawód profesja

Post autor: Masomka »

Belfer :wt: .
ODPOWIEDZ