POMOZCIE?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Paula
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2015, 17:33

POMOZCIE?

Post autor: Paula »

Witajcie

Moze ktos mi podpowie co ze mna tak naprawde jest, mam 38 lat jestem kobieta atrakcyjna ponoc nigdy nie bylam w zwiazku z mezczyzna jak ladowalam z nimi w lozku to nigdy nic mnie nie pociagalo, wrecz przeciwnie czulam jakis niesamk za to pare razy zakochalam sie w kobiecie, czulam pociag mimo ze w lozku z nia nigdy nie bylam, bez sexu tez moge zyc nie mam cisnienia pewnie tez dlatego ze biore leki sterydy na zapalenie stawow i psychotropy. Nie wiem juz czy ja jestesm aska czy less, meczy mnie to strasznie :D

Pomozecie

P
tom
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:42

Re: POMOZCIE?

Post autor: tom »

Myslę, że kompetentna odpowiedź może paść tylko z ust lekarza seksuologa. Jest tu zbyt wiele watków. Łącznie z wyraźną komponentą psychiczna i psychosomatyczną. Prawdopodobnie korzystnie byłoby abyś udala się do seksuologa, ale nie psychologa- sekuaologa, tylko lekarza (chodzi o wpływ leków psychotropowych).

Powodzenia w poszukiwaniu "samej siebie", :D
Ametyst
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 31 mar 2016, 13:37

Re: POMOZCIE?

Post autor: Ametyst »

Psychoterapeuta z całą pewnością pomógłby ci poznać samą siebie. Razem będziecie analizować, nazywać uczucia i emocje i dzięki temu zbliżysz się do prawdy o sobie.
Nie polecam samemu męczyć głowy poszukiwaniem konkretnej nazwy na siebie samą. Lepiej skupić się na tym, co się czuje i co daje szczęście w tym wymiarze, bez nadawania etykietek. Bo zobacz, każda z nich pociągnie wreszcie kolejne pytania, być może bez odpowiedzi na ten moment. Mogą to być na przykład takie rozterki:
- nazwiesz się osobą aseksualną - ale hetero czy homo? a może aromantyczną? a skoro aseksualna to czemu w ogóle szłaś do łóżka z facetami? a czemu budzili wstręt, skoro aseksualizm to brak potrzeby seksu, a nie niesmak w związku z seksem?
- nazwiesz się osobą homoseksualną - skoro lesbijka, to czemu faceci budzili w tobie niesmak i czemu lądowałaś z nimi w łóżku? a czemu nie byłaś w związku z kobietą? a skąd wiesz, że to co czułaś do kobiet było faktycznie zakochaniem (istnieje wiele podobnych zjawisk)?

Jak widać, trzeba się temu przyjrzeć w bardzo szerokim zakresie. A do lepszego poznania siebie, trzeba czasem obiektywnego komunikatu z zewnątrz i po to właśnie są specjaliści :)
Paula
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2015, 17:33

Re: POMOZCIE?

Post autor: Paula »

Dziekuje za te wypowiedzi u psychologa juz bylam mowila mi ze mam silny poped w strone kobiet tymbardziej ze czulam pociag do niej, a z facetami bylam w lozku bo chcialam zobaczyc czy cos czuje ale za kazdym razem to byla masakra, tak pojde do seksuologa a czy oni sa w stanie mi powiedziec jaka mam orientacje konkretnie?

Pozdrawiam :D
Paula
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2015, 17:33

Re: POMOZCIE?

Post autor: Paula »

Pozatym kreci mnie jak kobieta mowi do mnie kotku, kochanie , teraz znowu podoba mi sie moja lekarka ale wiem ze nie moge przekroczyc granic bo to lekarz, i za kazdym razem jak cos czuje to jest kobieta....dziala na mnie ich tembr glosu, delikatnosc, empatia czesciej jak u facetow i kobiecosc czulosc, jak stawaly mi na drodze takie kobiety to zaczynalam o nich myslec, pamietalam kazde slowo kazdy gest, snulam wyobrazenia wspolnego spedzania czasu i przy kobietach czuje sie bezpieczniej, nie chce popelnic bledu w zyciu ze bede z facetem a zakocham sie w kobiecie to byloby trudne, pozatym nie chce nikogo ranic a co do facetow to odstrasza mni ich wyglad fizyczny a penisa sie brzydze, a napisalam ze moge zyc bez sexu, oczywiscie moge nie jest dla mnie naistotniejszy w zyciu ale fajny, to mile :D

Pozdrawaiam
Nightfall

Re: POMOZCIE?

Post autor: Nightfall »

Probowalas kiedyś spotykać się z kobietą, tak bardziej na poważnie? Z tego, co piszesz wyraźnie wyglada na to, że wolisz kobiety, wiec może warto spróbować:)
Paula
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2015, 17:33

Re: POMOZCIE?

Post autor: Paula »

zawsze tak trafialam ze byl to albo moj psycholog albo lekarz i nie moglam bo etyka zawodowa ale chyba zaczne szukac w tym kierunkuchoc nie jest to łatwe...
Nightfall

Re: POMOZCIE?

Post autor: Nightfall »

Są specjalne strony randkowe, bo tak na żywo to pewnie niełatwo trafić ;)
Paula
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2015, 17:33

Re: POMOZCIE?

Post autor: Paula »

nawet na portalach randkowych ciezko trafic :D
Nightfall

Re: POMOZCIE?

Post autor: Nightfall »

Ale sa portale tylko dla gejów i lesbijek ;)
Ametyst
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 31 mar 2016, 13:37

Re: POMOZCIE?

Post autor: Ametyst »

Paula pisze:u psychologa juz bylam mowila mi ze mam silny poped w strone kobiet tymbardziej ze czulam pociag do niej
Psychologiem nazywasz kogoś, do kogo chodzisz na terapię czy byłaś u tej osoby parę razy w jakimś tam celu? Co to w ogóle był za nurt, skoro psycholog mówił coś za ciebie? :shock: Bo jeśli to terapia, to czemu w celach nie zawiera się potrzeba pracy nad sferą seksualną?

Poza tym, zakochiwałaś się tylkow swoich lekarzach? A to było zakochanie, czy przeniesienie? Rozmawiałaś o tym z psychologiem, analizowaliście to? Jeśli zakochujesz się w kobietach na zasadzie przeniesienia, to musisz to dokładnie przeanalizować. Na przeniesieniu nie zbuduje się zdrowej relacji z drugim człowiekiem. Z tego co opisujesz, to te odczucia względem kobiet przypominają typową relację przeniesieniową. Przy okazji, rozmawiałaś z psychologiem o powodach dla których obrzydzają cię mężczyźni?

No i wreszcie - specjalista nie powie ci "tak, jest pani...". Specjalista może ci pomóc zrozumieć samą siebie, a wtedy to ty znajdziesz odpowiedź na to, kim jesteś. Ale na to trzeba czasu.
Nightfall

Re: POMOZCIE?

Post autor: Nightfall »

Ametyst za dużo psychoanalizy xd
Paula
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2015, 17:33

Re: POMOZCIE?

Post autor: Paula »

nie wiem czy to jest przeniesienie jak sie lubi jak ta druga osoba dotyka i czuje sie wtedy motyle w brzuchu i takie tam...
Ametyst
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 31 mar 2016, 13:37

Re: POMOZCIE?

Post autor: Ametyst »

Nightfall pisze:Ametyst za dużo psychoanalizy xd
Nie znam się na psychoanalizie, po prostu widzę co napisała Paula :wink:
Paula
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2015, 17:33

Re: POMOZCIE?

Post autor: Paula »

JA mysle ze jestem przechylona w strone kobiet lepiej sie z nimi czuje bezpieczniej, mezczyzni mnie denerwuja, kobiety sa ciekawsze maja piekniejsze wnetrze, faceci sa powierzchowni choc ich toleruje jako kolegow tylko do zwiazku za cholere sie w tym nie widze... :D
ODPOWIEDZ