Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Nightfall

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: Nightfall »

Nie ma czegoś takiego - jak sama piszesz - że się człowiek ogranicza, czy szufladkuje i to wpływa na podświadomość - to, co piszesz to bzdura
.

Wcale nie taka bzdura oczywiście, że to może mieć wpływ np. na zasadzie samospełniającej się przepowiedni. Nie mówię, że to dotyczy ciebie, bo nie czytałam wcześniejszych wpisów i nawet nie wiem o co dokładnie chodzi, po prostu to zdanie rzuciło mi się w oczy. Przekonania o sobie samym, szufladkowanie silnie wpływają na życie, ale nie sądzę, żeby miały związek z orientacją seksualną, i raczej nie ma to też wpływu na "pozytywną zmianę osobowości" cokolwiek to znaczy xD
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: Warszawianka40+ »

[quote="Słomiany Zapał"][moja osobowość jest wspaniała

Gratuluję dobrego samopoczucia.
Ja chciałam tylko powiedzieć, że wiele osób w młodości fascynuje się osobami tej samej płci, zakochuje się i tak dalej. Ty ich nazywasz "homoromantyczni" lub "homoseksualni". To nieprawda, są normalni, tacy jak wszyscy. Homoseksualne fascynacje młodości nie przesądzają o niczym. Są wręcz prawidłowością w rozwoju każdego wrażliwego młodego człowieka i tak powinno być.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: CloudninowaSWQ »

Widzę,że niezła burza przeszła;) Co do pytania zaś-radziłabym własnie tu lub na str.dać ogłoszenie ,że szukasz homoseksualnego mężczyzny na przyjaciela,myślę,że to co zostało powiedziane o gejach to raczej tylko nasze doświadczenia bo ludzie są różni,nie można generalizować.Tak więc ani płeć,ani wiek,ani rasa,ani typ pociągu nie ma znaczenia na charakter.Albo ktoś sie nadaje na naszego przyjaciela albo nie.Takie jest moje zdanie w tym temacie,powodzenia w znalezieniu przyjaciela:)
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: Słomiany Zapał »

Warszawianka40+ pisze:Gratuluję dobrego samopoczucia.
Ja chciałam tylko powiedzieć, że wiele osób w młodości fascynuje się osobami tej samej płci, zakochuje się i tak dalej. Ty ich nazywasz "homoromantyczni" lub "homoseksualni". To nieprawda, są normalni, tacy jak wszyscy. Homoseksualne fascynacje młodości nie przesądzają o niczym. Są wręcz prawidłowością w rozwoju każdego wrażliwego młodego człowieka i tak powinno być.
Jak już wcześniej wspomniałem, homoromantyczny to aseksualny gej a nie osoba, którą Ty opisujesz - mylisz pojęcia. :lol: :lol: :lol: :lol: Bawisz mnie coraz bardziej. A powiedz mi, gdzie w tym temacie jest mowa o młodzieńczej fascynacji tą samą płcią? Mówimy tutaj o znalezieniu homoseksualnego przyjaciela - tak głosi tytuł tego tematu. A Ty swoją wypowiedzią dajesz do zrozumienia tylko tyle, że kompletnie nie rozumiesz o czym ja piszę - jak i zresztą od samego początku tej wymiany zdań. Czytaj ze zrozumieniem i trzymaj się tematu, a nie wymyślaj bzdury. Gdzie ja niby nazwałem młodzież homoseksualną czy homoromantyczną? Nie ośmieszaj się. Od samego początku ta wymiana zdań dotyczy tylko i wyłącznie gejów - tych seksualnych i aseksualnych - i nikogo więcej. Nie wmawiaj mi tego czego nie napisałem. Przypomnę o co chodzi. Chodziło o Twój obraźliwy wpis, w którym okresliłaś wszystkich gejów - wszystkich- takimi słowami:
Warszawianka40+ pisze:Homoseksualiści są nastawieni na seks, przeważnie nienawidzą kobiet lub się ich boją, są podstępni, zakompleksieni i wyrafinowani. Pomysł "szukania przyjaciela" wśród nich ponieważ dziewczyna jest aseksualna to bardzo, bardzo zły pomysł osoby niedoświadczonej życiowo. Skąd czerpiesz wiedzę o ludziach, z internetu czy z ckliwych mainstreamowych filmów? Nic nie wiesz o tzw. "gejach", trzymaj się od nich z daleka. Będziesz ich drażnić tym, że nie jesteś uzależniona od seksu jak oni. Jeśli nie interesujesz się seksem to jesteś zupełnie różna, nie zrozumiecie się. Możesz zostać jedynie wykorzystana jako parawan, jeśli taki ktoś chce poudawać, że jest hetero bo mu to do czegoś potrzebne (np. "białe małżeństwo" itp.). Jeśli brak ci towarzystwa, poszukaj kogoś podobnego do siebie. To nie jest łatwe, ale żeby coś mieć w życiu trzeba się postarać.
Nie spodobało mi się to, gdyż ludzie sa różni, a Twoje podejście do tej orientacji jest homofobiczne. Mówisz o wszystkich, kierujesz się stereotypami i robisz tym krzywdę niewinnym osobom. Powtórzę jeszcze raz, cały czas mówimy tutaj o gejach, a nie o młodzieńczeń fascynacji - bo to akurat zupełnie inny temat i nie wiem, jak mogło Ci się to skojarzyć.
Czytaj ze zrozumieniem, a nie wymyślaj bzdury. Trzymaj się dyskusji. Ja zadałem Ci pytanie i do dziś nie odtrzymałem odpowiedzi. Dowiedziałem się jedynie - z Twoich wypowiedzi, że homoseksualizm i homoromantyzm uważasz za coś nienormalnego. A co Cię obchodzi kto, kogo kocha? Jakim prawem oceniasz innych?
Poza tym jest to też dobry przykład totalnej nieznajomości tematu, jakim jest aseksualizm. Każdy ma prawo do określenia się tak jakim się czuje, według własnych uczuć i potrzeb, a nie tak, jak Ty mówisz, że coś według Ciebie jest nienormalne i tego nie ma. Jest, czy to Ci sie podoba czy nie. Aseksualizm nie jest taki prosty, ma wiele twarzy.
Piszę w tym temacie ostatni raz, bo widzę, że dyskusja z niektórymi osobami to jak rzucanie grochem o ścianę, ja co innego mówię, druga osoba nie słucha i tylko wymyśla to, co niby powiedziałem, a co nigdy nie padło z moich ust - to nie ma sensu.

A wracając do głównego pytania, jak pisałem wcześniej i ktoś tutaj jeszcze wspomniał, najlepiej dać ogłoszenie lub spróbować zagadać. Ludzie są różni i nie ma co się kierować głupimi sterotypami. Najpierw trzeba kogoś poznać, aby ocenić.
gravesend
ASiołek
Posty: 75
Rejestracja: 3 gru 2015, 18:02
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: gravesend »

Warszawianka40+ pisze:Homoseksualiści są nastawieni na seks, przeważnie nienawidzą kobiet lub się ich boją, są podstępni, zakompleksieni i wyrafinowani.
Po pierwsze nie mówi się <<homoseksualiści>> tylko <<mężczyźni homoseksualni/osoby homoseksualne>>.
Po drugie skoro <<są nastawieni na seks>> to jak mogą być <<zakompleksieni>> :?:
MBTI: ISTJ
Enneagram: 4w5
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: Warszawianka40+ »

Bo osoby zakompleksione często są nastawione na seks. Dowartościowują się w ten sposób.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: marisaxyz »

A ja myślałam że osoby zakompleksione unikają seksu, zresztą to chyba nie można uogólniać. Zauważam że na forum bardzo często traktuje się się seks jak zło i szczerze mówiąc to coraz bardziej mnie to męczy takie demonizowanie , a to przecież normalna rzecz że jak ludzie coś do siebie czują to chcą być blisko. Być może jestem prostą osobą, i może trochę naiwną ale wierzę że nie wszyscy używają seksu do manipulowania drugą osobą, osiągania jakichś korzyści albo dowartościowaniu się, a taki obraz osób seksualnych często się tu pojawia.
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
adenozyna
pASibrzuch
Posty: 213
Rejestracja: 3 maja 2010, 23:56
Lokalizacja: Śląsk (Górny i Dolny)

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: adenozyna »

marisaxyz pisze: na forum bardzo często traktuje się się seks jak zło i szczerze mówiąc to coraz bardziej mnie to męczy takie demonizowanie, a to przecież normalna rzecz że jak ludzie coś do siebie czują to chcą być blisko.
nie sposób się nie zgodzić :)
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: Warszawianka40+ »

Warszawianka40+ pisze:Bo osoby zakompleksione często są nastawione na seks. Dowartościowują się w ten sposób.
Co do demonizowania seksu zgadzam się i z mariaxyz i z adenozyną.
Mi chodzi o przypadki, gdy dana osoba daje każdemu na prawo i lewo, narzuca się pijanym oraz przypadkowym osobom, a potem uważa, że ma "powodzenie" bo jest taka wspaniała. Tymczasem ci faceci mają o niej niskie mniemanie i na ogół nie chcą jej nawet pamiętać. Znałam taką osobę, została prostytutką (i odnalazła się w tym zawodzie). Taka postawa wobec seksu to wynik bardzo niskiej samooceny (wmawia sobie ze przypadkowi partnerzy seksualni ją "cenią' i ceni siebie sama tylko z tego powodu, że oferuje seks). Przyczyny tego to osobna sprawa.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
Misio
ASiołek
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2016, 11:43

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: Misio »

Ja znam trochę gejów ;)

A poza tym to są na facebooku grupy dla osób homoseksualnych, ale ciekawsze osoby (z tym, że ja szukałam lesbijek) poznałam na queer i kobiety-kobietom. A geje się pojawili w moim życiu tak po prostu, nie szukałam ich.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: Słomiany Zapał »

Warszawianka40+ pisze:
Warszawianka40+ pisze:Bo osoby zakompleksione często są nastawione na seks. Dowartościowują się w ten sposób.
Co do demonizowania seksu zgadzam się i z mariaxyz i z adenozyną.
Mi chodzi o przypadki, gdy dana osoba daje każdemu na prawo i lewo, narzuca się pijanym oraz przypadkowym osobom, a potem uważa, że ma "powodzenie" bo jest taka wspaniała. Tymczasem ci faceci mają o niej niskie mniemanie i na ogół nie chcą jej nawet pamiętać. Znałam taką osobę, została prostytutką (i odnalazła się w tym zawodzie). Taka postawa wobec seksu to wynik bardzo niskiej samooceny (wmawia sobie ze przypadkowi partnerzy seksualni ją "cenią' i ceni siebie sama tylko z tego powodu, że oferuje seks). Przyczyny tego to osobna sprawa.
Dodałbym do tych kompleksów jeszcze presje np. otoczenia, która tylko pogłębia to wszystko. Ale nie tylko otoczenia. Jakoś się tak przyjęło, że ten seks musi być obecny w życiu człowieka i osoby podatne na takie presje ulegają im, wstydzą się własnego dziewictwa. To też z czasem tworzy taki skrzywiony obraz własnej osoby - tak jak napisałaś to "powodzenie" błędnie jest odbierane jako coś dobrego, pozytywnego.
Awatar użytkownika
Misio
ASiołek
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2016, 11:43

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: Misio »

Heh, sama mam skłonności do demonizowania seksu... ale przyznaję, że mogą one wynikać z tego, że chcemy się jakoś dowartościować... może to nie z nami jest coś nie tak, tylko z nimi... Choć mam wrażenie, że seksem jest coś nie tak jak patrzę na praktyki bdsm, albo kobiety uzależnione od brutalnych samców... i ta nazwa "pożądanie" wskazująca na to, że tak kogoś.. aż za bardzo pragniemy. No w każdym razie negatywnie się kojarząca. Mi się nie robi zbyt przyjemnie na myśl o "pożądaniu ukochanej osoby".
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: Warszawianka40+ »

[quote="Misio"] Choć mam wrażenie, że seksem jest coś nie tak jak patrzę na praktyki bdsm, albo kobiety uzależnione od brutalnych samców...

To nie patrz. Nas tu nie interesują patologie, to zagadnienie dla specjalisty. Nie zajmuj się tym, to osłabia - i daje mylne wyobrażenie o rzeczywistości (przykładem użytkownik "Kalpurnia" i podobni). Oni tu mają problem, który nas nie dotyczy.
Po prostu bądź sobą, zaufaj własnemu rozsądkowi i wyczuciu i nigdy nie ulegaj presji otoczenia. Nie wszyscy obok ciebie są ci życzliwi, nie wszyscy mądrzy.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
gravesend
ASiołek
Posty: 75
Rejestracja: 3 gru 2015, 18:02
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: gravesend »

Warszawianka40+ pisze:Bo osoby zakompleksione często są nastawione na seks. Dowartościowują się w ten sposób.
Warszawianka40+, a jeszcze jedna kwestia, dość ciekawa: czy swoje tezy dotyczące postaw i zachowań gejów opierasz na przypuszczeniach, czy wysnuwasz wnioski w oparciu o własne doświadczenia życiowe?
MBTI: ISTJ
Enneagram: 4w5
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Jak znaleźć homoseksualnego przyjaciela?

Post autor: Warszawianka40+ »

gravesend pisze:
Warszawianka40+ pisze:Bo osoby zakompleksione często są nastawione na seks. Dowartościowują się w ten sposób.
Warszawianka40+, a jeszcze jedna kwestia, dość ciekawa: czy swoje tezy dotyczące postaw i zachowań gejów opierasz na przypuszczeniach, czy wysnuwasz wnioski w oparciu o własne doświadczenia życiowe?
Wyłącznie na doświadczeniach. Ja też kiedyś tak myślałam jak autorka tego wątku - że będąc aseksualna, powinnam znaleźć homoseksualnego przyjaciela... Śmieszne, bo wybujały seksualizm (często cechujący gejów) i aseksualizm to skrajnie odmienne postawy. Nic tak nie złości jak odmienny światopogląd. Aska, która seksu nie potrzebuje budzi agresję w kimś, kto od seksu jest uzależniony. Mogą być próby narzucenia jej czegoś, sprowadzenia do poziomu. Geje, którzy na ogół ukrywają swoje preferencje nie są przeważnie szczerzy. Młode aski są zazwyczaj wrażliwe, wycofane i osamotnione, a z samotności można zacząć się zadawać z kimś dla nas nieodpowiednim.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
ODPOWIEDZ