czy to jest aseksualizm?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
chrom2006
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2007, 14:32

czy to jest aseksualizm?

Post autor: chrom2006 »

witam

nie wiem czy dobrze trafiłem myśle że po przeczytaniu będziecie już wiedzieć

problem (nie wiem czy to jest problem dla osoby dotknietej tą przypadłościa) nie dotyczy mnie tylko mojej znajomej

jakiś czas temu usłyszałem słowo aseksualność i od jakiegoś czasu wiąrzę je z osobą o którem będe pisał

jest to 19 letnia dziewczyna, o ponad przecietnej urodzie, na pozór normalna, ale jest jednak cos co mnie zainteresowało do napisania tego listu...

-absolutny brak pociągu fizycznego do jakiejkolwiek z płci, wręcz strach przed inicjacją

-związki emocjonalne w jakich 'jest', są raczej budowane aby stwarzać pozór normalnosci tej osoby, (jeden 'chłopak' w jej miejscu zamieszkania dla rodziców, a drugi w szkole/klasie )

-posiada niską samoocene dotyczącą własnego wyglądu(dziwnośc bo pisałem że należy do ładnych) gdy kiedys na żarty pwoiedziałem jej żeby rozebrała sie odparał -nie ma czego oglądać( w taki dosyć smutny sposób)

-gdy osotanio na zabawie z nią tańczyłem(kazdy na swój sposób wypiwszy- chyba każdy bardziej szczery? ) zwierzyła sie/powiedziała poł żartem poł serio że ma 'męskie genitalia'(użyła pospolitego słowa ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć). Sprawdzając nogą nic nie wyczułem wiec nie wiem o co c'mon...

(z męskimi genitaliami cos jeszcze było ale napisze pożniej jak temat sie rozwinie)

wczesniej myślałem że jest les ale skołonności do tej samej płci tez nie wykazuje

Nic mnie z nią nie łaczy, tylko klasa w jakiej sie uczymy

ps. mam nadzieje że nie wyjde w waszych oczach na osobe która nie potrafi zajmowac sie swoimi problemami a szuka tylko problemów innych osób

ps2. prosiłbym o wylewne posty, chiałbym jak najwięcej sie dowiedzięc. Oczywiście poczytam tez inne posty może z nich czegos sie dowiem(o ile przebije sie przez ten spam :)

ps3. może nie tak to miało wszyztko wygladac ale napisałem jak potrafie
Salomea

Re: czy to jest aseksualizm?

Post autor: Salomea »

Sądzisz, że na podstawie Twojej wypowiedzi my wydamy wyrok: aseksualna, nie-aseksualna. Jest na sali jasnowidz? :P Ciężko jest się domyślić co tak naprawdę myśli bliska nam osoba, więc skąd niby mamy wiedzieć kim jest ta dziewczyna? Jeśli tak bardzo cię to interesuje to ją zapytaj, ale czy ona ci odpowie, to już inna sprawa. Może uzna, że jesteś wścibski i nie będzie chciała z tobą rozmawiać na ten temat. To są bardzo osobiste sprawy i ona nie musi się nikomu tłumaczyć.
chrom2006
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2007, 14:32

Re: czy to jest aseksualizm?

Post autor: chrom2006 »

widziałem że niektóre osoby które pisują na tym forum same nie wiedzą czy są asami

więc jest możliwość że gdy zostanie zapytana nie bedzie wiedziałą co powiedziec bo sama nie bedzie wiedziała czy jest asem a może wogole nie wie że takie coś istnieje...

myślałem że trochę prostsza sprawa z tym będzie
Salomea

Re: czy to jest aseksualizm?

Post autor: Salomea »

Oczywiście wyrocznio, a ty nam powiesz kto jest prawdziwym Asem i kto nim nie jest.
Skoro tak wszystko wiesz to czego tutaj szukasz chłopcze? :P :diabel:
chrom2006
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2007, 14:32

Re: czy to jest aseksualizm?

Post autor: chrom2006 »

jak bym wszystko wiedział to bym nie pytał
a założyłem post w formie pytania

Prościej:
czy jest jakiś model zachowań osoby aseksualnej?
po czym wy sądzicie że jesteście asami?(czy to tylko brak sexualności? oraz czy inne 'zaburzenia' objawiają sie podobnie i można to pomylić z aseksualnością )


ps. pani moderatorko proszę bez uprzedzeń w moją stronę
Salomea

Re: czy to jest aseksualizm?

Post autor: Salomea »

Osoba aseksualna nie czuje pociągu fizycznego do przedstawicieli obu płci, nic więcej. Nie ma żadnych oznak zewnętrznych, ani wąsów, ani zeza, czy platfusa, więc dopóki taka osoba sami ci nie powie, że jest aseksualna, to raczej się nie domyślisz. To, że nie ma chłopaka nie znaczy wcale, że jest Asem, może być po prostu nieśmiała, lub mieć jakieś inne problemy. :roll:
chrom2006 pisze:-posiada niską samoocene dotyczącą własnego wyglądu(dziwnośc bo pisałem że należy do ładnych) gdy kiedys na żarty pwoiedziałem jej żeby rozebrała sie odparał -nie ma czego oglądać( w taki dosyć smutny sposób)
Wpadłeś na to, że możesz nie być w jej typie? Czemu niby miałaby chcieć się przed tobą rozebrać? :lol:
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: czy to jest aseksualizm?

Post autor: clouds clear »

Salomea pisze:Osoba aseksualna nie czuje pociągu fizycznego do przedstawicieli obu płci, nic więcej. Nie ma żadnych oznak zewnętrznych, ani wąsów, ani zeza, czy platfusa, więc dopóki taka osoba sami ci nie powie, że jest aseksualna, to raczej się nie domyślisz. To, że nie ma chłopaka nie znaczy wcale, że jest Asem, może być po prostu nieśmiała, lub mieć jakieś inne problemy. :roll:
Otóż to....
einmal ist keinmal
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: czy to jest aseksualizm?

Post autor: Gizmo »

Chrom, Twoja panna może mieć zahamowania, ale ASem też może być przy okazji - nie posiadamy kompetencji do wydania wyroku :wink:.


[S!]
chrom2006 pisze:gdy osotanio na zabawie z nią tańczyłem(kazdy na swój sposób wypiwszy- chyba każdy bardziej szczery? ) zwierzyła sie/powiedziała poł żartem poł serio że ma 'męskie genitalia'(użyła pospolitego słowa ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć). Sprawdzając nogą nic nie wyczułem wiec nie wiem o co c'mon...
Jak Ci się udało "sprawdzić nogą"? Masz pewność 100%-owej skuteczności tej metody? :mrgreen: Może mieć na przykład przerośniętą łechtaczkę - tego nie wyczujesz butem czy kolanem xD.
Ciekawe, jak zareagowałeś na jej wyznanie. W razie czego, nie reaguj na takie wiadomości wytrzeszczem oczu, tylko powtarzaj, że nic nietypowego by Ci nie przeszkadzało - o ile tak jest :P .
chrom2006
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2007, 14:32

Re: czy to jest aseksualizm?

Post autor: chrom2006 »

Salomea pisze: Wpadłeś na to, że możesz nie być w jej typie? Czemu niby miałaby chcieć się przed tobą rozebrać? :lol:
zazwyczaj odpowiedz dziewczyny w takich sytuacjach jest inna,
nie chciałem jej od razu zerżnąć na podłodze to było przekomarzanie

Salomea coś ty taka dziwna?

[S!]
Gizmo pisze: Jak Ci się udało "sprawdzić nogą"? Masz pewność 100%-owej skuteczności tej metody? :mrgreen: Może mieć na przykład przerośniętą łechtaczkę - tego nie wyczujesz butem czy kolanem xD.
Ciekawe, jak zareagowałeś na jej wyznanie. W razie czego, nie reaguj na takie wiadomości wytrzeszczem oczu, tylko powtarzaj, że nic nietypowego by Ci nie przeszkadzało - o ile tak jest :P .
dolną częscią uda w tańcu dokładnie
co prawda przerośnietej łechtaczki bym pewnie nie wyczuł ale coś wiecej napewnoe tak...
na nic nie reaguje wytrzeszczem oczu, rzadko daje cokolwiek po sobie poznac wiec reakcja standardowa jakby mi powiedziała że szminki zapomniała...
pozatym wstawieni bylismy oboje jak juz pisałem
Salomea

Re: czy to jest aseksualizm?

Post autor: Salomea »

chrom2006 pisze:zazwyczaj odpowiedz dziewczyny w takich sytuacjach jest inna,
nie chciałem jej od razu zerżnąć na podłodze to było przekomarzanie

Salomea coś ty taka dziwna?
Nie wszyscy ludzie lubią takie przekomarzanie, może ona właśnie tego nie lubi i nie wiedziała co powiedzieć. Masz jakiś wzór na odpowiedź dziewczyny, że spodziewałaś się czegoś innego?

Chrom2006 coś ty taki dziwny?
chrom2006
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2007, 14:32

Re: czy to jest aseksualizm?

Post autor: chrom2006 »

pierwszy zadałem to pytanie więc wszystkie prawa do niego zastrzeżone

chyba nie ma sensu moja dyskusja z tobą skoro ty tylko mnie atakujesz...
Salomea

Re: czy to jest aseksualizm?

Post autor: Salomea »

Ty pierwszy mnie zaatakowałeś, więc czego się spodziewasz? I masz rację dalsza dyskusja nie ma sensu. :diabel: :P :wampir:
chrom2006
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2007, 14:32

Re: czy to jest aseksualizm?

Post autor: chrom2006 »

z mojej strony nic do ciebie nie mam

bardziej mi zależy na dyskusji niż na obrażaniu sie na kogoś/wyzywaniu kogoś...
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: czy to jest aseksualizm?

Post autor: Agnieszka »

chrom2006 pisze:zazwyczaj odpowiedz dziewczyny w takich sytuacjach jest inna,
A tuś mnie zaintrygował. Jaka mianowicie jest zazwyczaj odpowiedź dziewczyny w takich sytuacjach? Autentycznie jestem ciekawa :D
Awatar użytkownika
anonymouse
mASełko
Posty: 130
Rejestracja: 9 lut 2007, 23:48

Re: czy to jest aseksualizm?

Post autor: anonymouse »

"nie przy ludziach" ?

"ok, tygrysie!" ?

"boli mnie głowa" ?

Ja bym stawiał jednak na "spier*alaj" :wink:

Dziewczyna dziewczynie nie równa :|
ODPOWIEDZ