Inne orientacje seksualne

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Inne orientacje seksualne

Post autor: Viljar »

Muszę przyznać, że Giertych jest dobrym obserwatorem i w jednym ma w związku z tym niestety rację: Opozycja popierająca ruch LGBT nigdy nie wygra z PiS.

A co do tego cytatu - Giertych ma bardzo konserwatywne podejście do homoseksualistów, to jest fakt. Jednak jest też prawnikiem z wykształcenia (poniekąd bardzo skutecznym), więc na legalizację par homoseksualnych ma trochę inne spojrzenie, którego nie do końca, przyznam, rozumiem.
Dla autora każda para osób tej samej płci to para homoseksualna, a każda para osób przeciwnej płci to para heteroseksualna?
Niczego takiego nie powiedział.

Przyznam, że zupełnie nie widzę powodu, dla którego jego wypowiedź miałaby uderzyć AS.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Inne orientacje seksualne

Post autor: AlaZala »

Viljar pisze: 26 wrz 2017, 09:05 Muszę przyznać, że Giertych jest dobrym obserwatorem i w jednym ma w związku z tym niestety rację: Opozycja popierająca ruch LGBT nigdy nie wygra z PiS.
Myślę, że "nigdy" to za dużo powiedziane. Prawdopodobnie w 2019 roku zwolennicy postulatów ruchu LGBT nie wygrają, ale już 2023 brak poparcia dla postulatów ruchu LGBT może nawet utrudnić przekroczenie progu wyborczego. Na Malcie w 2006 roku 18% obywateli popierało małżeństwa osób tej samej płci, w 2012 roku - 41% obywateli, a w 2016 roku już 61% obywateli. W Polsce już teraz poparcie dla małżeństw osób tej samej płci wynosi 38%, więc przy zachowaniu dynamiki maltańskiej w roku 2021 lub 2022 poparcie to powinno przekroczyć 60%.
Viljar pisze: 26 wrz 2017, 09:05 Przyznam, że zupełnie nie widzę powodu, dla którego jego wypowiedź miałaby uderzyć AS.
Ponieważ powiązał formalizację związków (nazwaną "przywilejami dla par") z seksem. Tymczasem zwarcie cywilnego małżeństwa lub związku partnerskiego, w krajach to umożliwiających, wcale nie wiąże się z koniecznością uprawiania seksu. Dwie osoby uważające się za partnerów mogą zawrzeć małżeństwo, jeśli chcą korzystać z przywilejów zapewnianych przez małżeństwo i nie muszą wcale uprawiać seksu. Nawet osoby będące przyjaciółmi mogą zawrzeć małżeństwo, jeśli będą miały z tego tytułu korzyści lub satysfakcję i nikt od nich uprawiania seksu nie będzie wymagał.

Tymczasem pan Giertych zasugerował, że sformalizować związek mogą lub będą mogły tylko osoby uprawiające seks, co dyskryminuje relacje "przyjacielskie". Ale może tylko ja to tak odbieram...
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Inne orientacje seksualne

Post autor: Viljar »

Jeśli chodzi o Maltę, to mówimy o innym kraju, innej kulturze, innej mentalności, poddawanej innym wpływom. Polska niestety "brunatnieje" na naszych oczach. Dzisiaj liczba osób przyjaznych imigrantom jest tak samo niska, jak jeszcze 5 lat temu poparcie dla nich. W tym akurat zakresie nie jestem na bieżąco ze statystykami, więc nie wiem, czy u nas sympatia dla osób LGBT rośnie czy maleje. A także jak przedstawia się odsetek osób, które uważają, że legalizacja związków homo jest dobrym pomysłem (a pamiętajmy, że jedno nie musi oznaczać drugiego!).

Biorąc pd uwagę choćby fakt rosnącego stale poparcia dla obecnej władzy, bynajmniej nie nastawionej przyjaźnie do osób LGBT i jakichkolwiek mniejszości w ogóle, obawiam się, że u nas może pojawić się wręcz dynamika "ujemna". Ale może się mylę.

A co do Giertycha - pamiętaj, że on jest praktykującym katolikiem. W innym wątku wałkowany był już temat stosunku KRK do małżeństw AS-ów. Jeśli KRK uważa takie małżeństwo... wróć, nie uważa, bo osoba aseksualna nie dostałaby ślubu kościelnego. Jedną z cech małżeństwa wg KRK jest prokreacja (przynajmniej potencjalnie). Giertych o AS nawet pewnie nie słyszał, a nawet gdyby słyszał, to jego stosunek do takich związków byłby taki sam, jak KRK.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Inne orientacje seksualne

Post autor: panna_x »

Szczerze, to nie rozumiem, jak związki partnerskie miałyby zaszkodzić zwykłej przyjaźni. I czemu to przyjaciele tej samej płci mieliby być poszkodowani. To tak, jakby ktoś twierdził, że małżeństwa szkodzą przyjaciołom różnych płci. W ogóle jedno nie ma z drugim nic wspólnego, kompletny bełkot jak dla mnie. Ale zgadzam się z Viljarem, że poparcie dla LGBT nie jest duże, a dla Pis rośnie i jest to najlepiej oceniany rząd jak na razie ( jeśli wierzyć sondażom).
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Inne orientacje seksualne

Post autor: AlaZala »

Viljar pisze: 26 wrz 2017, 13:27 Jeśli chodzi o Maltę, to mówimy o innym kraju, innej kulturze, innej mentalności, poddawanej innym wpływom.
Ale Polskę i Maltę łączy też bardzo dużo - społeczeństwa obu krajów są przesiąknięte religią katolicką i mają poczucie życia w oblężonej twierdzy będącej przedmurzem chrześcijaństwa. Malta jest jednym z pięciu państw świata całkowicie zakazujących aborcji (obok Dominikany, Gwatemali, Nikaragui i Watykanu [wszystkie katolickie!]) oraz jednym trzech państw UE istotnie ograniczających aborcję (obok Polski i Irlandii [wszystkie katolickie!]). Do 2011 roku na Malcie nie wolno było nawet się rozwodzić, a w referendum za legalizacją rozwodów zagłosowało tylko 53% głosujących przy frekwencji 72%. Malta do tego czasu była jednym z trzech państw świata zakazujących rozwodów (obok Filipin i Watykanu [wszystkie katolickie!]). Trudno więc o kraj, którego prawo byłoby bardziej przesiąknięte katolickim konserwatyzmem niż Malta!

A jednak Malta zalegalizowała małżeństwa osób tej samej płci w 2017 roku.
Viljar pisze: 26 wrz 2017, 13:27 Biorąc pd uwagę choćby fakt rosnącego stale poparcia dla obecnej władzy, bynajmniej nie nastawionej przyjaźnie do osób LGBT i jakichkolwiek mniejszości w ogóle, obawiam się, że u nas może pojawić się wręcz dynamika "ujemna". Ale może się mylę.
Może się tak zdarzyć, ale ta negatywna dynamika nie będzie długotrwała. W wersji optymistycznej przerwie ją liberalizacja przenikająca z zachodu Europy poprzez dyfuzję kulturową, a w wersji pesymistycznej przerwie ją mniejszy lub większy rozlew krwi motywowany nienawiścią.
Awatar użytkownika
ozjasz
mASełko
Posty: 132
Rejestracja: 12 maja 2016, 19:12

Re: Inne orientacje seksualne

Post autor: ozjasz »

Podpinanie tego typu związków pod małżeństwo, to dla mnie jak nazywanie widlaka samochodem, bo niby ma cztery koła, tak jak małżeństwo 2 strony. Tylko, że to jest szczególny rodzaj związku, który nie powinien być jakimś pomnikiem ludzi obrażonych na świat, tylko pewnym uproszczeniem i zbiorem umów, których nie trzeba zawierać osobno. Jeżeli kogoś nie interesuje taka forma związku, może zawrzeć każdy inny dowolnie nazwany i dowolnej treści traktat. Małżeństwo ma potężną tradycję, i dla mnie o wiele bardziej krzywdzące będzie dla ogółu społeczeństwa pozwolenie na nazywanie dowolnej relacji/umowy między 2 osobami małżeństwem, niż rekompensujące dla tych mniejszości. A jak już dojdziemy do sytuacji, w której ludzie przestaną uprawiać seks, i stracą inne instynkty samozachowawcze, wtedy to traci znaczenie, bo ludzkość wyginie w tym pokoleniu... Ja kocham ten świat więc wolałbym świadomie nie przyspieszać tego procesu, który jak widać ciągle postępuję. To już bardziej w moim stylu są polimałżeństwa, bo one lepiej pełnią swoją rolę. No i analizując sytuację na świecie, też są znacznie bliżej nas, niż te jednopłciowe. Wtedy "liberalizacja" nabierze nowego wymiaru...
-Ok, so what kind of challenge did life bring to you?
-Yes.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Inne orientacje seksualne

Post autor: Viljar »

AlaZala pisze: 3 paź 2017, 14:26
Viljar pisze: 26 wrz 2017, 13:27 Biorąc pd uwagę choćby fakt rosnącego stale poparcia dla obecnej władzy, bynajmniej nie nastawionej przyjaźnie do osób LGBT i jakichkolwiek mniejszości w ogóle, obawiam się, że u nas może pojawić się wręcz dynamika "ujemna". Ale może się mylę.
Może się tak zdarzyć, ale ta negatywna dynamika nie będzie długotrwała. W wersji optymistycznej przerwie ją liberalizacja przenikająca z zachodu Europy poprzez dyfuzję kulturową, a w wersji pesymistycznej przerwie ją mniejszy lub większy rozlew krwi motywowany nienawiścią.
Mam wielką nadzieję, że się mylisz w tej drugiej opcji. Co do pierwszej - mam nadzieję, że coraz więcej Polaków, zamiast uciekać na Zachód, będzie próbowało "zrobić Zachód" u nas, czyli że będziemy czerpać pozytywne wzorce kulturowe, zamiast zamykać się w swojej brunatnej nienawiści.

A tak nawiasem mówiąc, za tekst "Dzisiaj liczba osób przyjaznych imigrantom jest tak samo niska, jak jeszcze 5 lat temu poparcie dla nich" należą mi się Srebrne Usta.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Inne orientacje seksualne

Post autor: AlaZala »

Viljar pisze: 3 paź 2017, 19:04 Mam wielką nadzieję, że się mylisz w tej drugiej opcji. Co do pierwszej - mam nadzieję, że coraz więcej Polaków, zamiast uciekać na Zachód, będzie próbowało "zrobić Zachód" u nas, czyli że będziemy czerpać pozytywne wzorce kulturowe, zamiast zamykać się w swojej brunatnej nienawiści.

A tak nawiasem mówiąc, za tekst "Dzisiaj liczba osób przyjaznych imigrantom jest tak samo niska, jak jeszcze 5 lat temu poparcie dla nich" należą mi się Srebrne Usta.
W pełni podzielam obie Twoje nadzieje!

Jeśli tym zdaniem chciałeś zakomunikować, iż liczba osób przyjaznych imigrantom nie zmieniła się przez ostatnich 5 lat, to spełniło ono w pełni swoją funkcję komunikatywną.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Inne orientacje seksualne

Post autor: panna_x »

Sory, że trochę odbiegam od tematu, ale nie tylko Polska brunatnieje, ale też np Niemcy. Alternatywa dla Niemiec zdobyła 13% i weszła do parlamentu, z jednej strony nie jest to większość, z drugiej w ich parlamencie nie było skrajnej prawicy od 1961 roku. Nie wiem też, czy to prawda, bo czytałam o tym w gazecie, że główna kandydatka Alternatywy Alice Weidel, jest lesbijką, a jej partia jak wiadomo, promuje tradycyjny model rodziny i deprecjonuje mniejszości seksualne.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Inne orientacje seksualne

Post autor: Viljar »

Nie zdziwiłoby mnie to ani trochę. W Polsce to nowość i rzecz praktycznie nie do pomyślenia, bo sama świadomość istnienia homoseksualistów jest czymś, do czego społeczeństwo dopiero przywyka, a poza tym u nas przeważa tolerancja wobec homoseksualizmu zawiera się w pakiecie z poglądami lewicowymi. Jednak na zachodzie jest czymś normalnym homoseksualista maszerujący ramię w ramię ze skrajną prawicą podczas marszu przeciwko imigrantom. Nie znajdę na szybko źródła, ale we Francji istnieje nawet organizacja zrzeszająca homoseksualistów-narodowców.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Inne orientacje seksualne

Post autor: panna_x »

Tzn ja też np mam poglądy przeciwne imigrantom, a jestem za prawami dla lgbt. I nie mam lewicowych ( socjalnych) poglądów w sferze społeczno-gospodarczej, lecz liberalne. W sferze ideologicznej mam lewicowo-liberalne ( lgbt, umiarkowany feminizm, umiarkowana ekologia- wkurza mnie wycinanie drzew, samochody, parkingi i kierowcy :) Jednak jej partia nie tylko promuje niechęć do imigrantów, ale niechęć do jej orientacji, małżeństwa i adopcje tylko dla par hetero, wyśmiewają gejów itd. Dziwnie być za czymś, co ogranicza własne dobro. Tak jak u nas rolnik by popierał likwidację krus czy ktoś inny coś niekorzystnego dla siebie. Choć z drugiej strony dla kariery i kasy może zrezygnowała z praw lgbt. U nas na prawicy też są geje, ale się ukrywają i oficjalnie mają rodziny, żony, dzieci itd.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Inne orientacje seksualne

Post autor: Viljar »

Niekoniecznie - ona może traktować homoseksualizm jako rzecz uniemożliwiającą zostanie rodzicem i uważać, że w tym wypadku trzeba poświęcić dobro osobiste dla większego celu.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Inne orientacje seksualne

Post autor: AlaZala »

panna_x pisze: 9 paź 2017, 09:57 U nas na prawicy też są geje, ale się ukrywają i oficjalnie mają rodziny, żony, dzieci itd.
Ostatnio pojawiła się anonimowa groźba ujawnienia ich danych zgromadzonych przez SB (LINK).
Zastanawiam się, czy uważasz, że te dane powinny zostać ujawnione.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Inne orientacje seksualne

Post autor: panna_x »

Nie uważam, czy gdzieś tak napisałam? Po prostu stwierdziłam fakt, że takie zjawisko ma miejsce i tyle. Trochę to obłudne, ale cóż, niech robią, jak chcą. Nie jestem za żadnym ujawnianiem ich na siłę, zwłaszcza, że pewnie musieli się ukrywać ze strachu, bo nie jest to tolerowany model życia. A Alice ma partnerkę i dziecko ( wg gazety, którą czytałam, ona sama chyba nie wypowiada się na ten temat).
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Inne orientacje seksualne

Post autor: AlaZala »

panna_x pisze: 10 paź 2017, 07:50 Nie uważam, czy gdzieś tak napisałam?
Nigdzie tak nie napisałaś. Zastananawiałam się jedynie, jaka jest Twoja opinia na ten temat.

Ja bardzo bym się ucieszyła, gdyby teczki UB zawierające informacje o homoseksualizmie prawicowych polityków zostały ujawnione. Z dwóch powodów:
1. Skompromitowałoby ich to w oczach ich homofobicznych wyborców, w oczach których politycy ci zyskują obecnie poparcie dzięki swoim homofobicznym hasłom.
2. Politycy prawicy uwielbiają rozgrywać obecne spory polityczne za pomocą teczek UB, np. gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego, Lecha Wałęsy, więc broń tę powinno się wykorzystać także przeciwko nim bez żadnych skrupułów.
ODPOWIEDZ