Aseksualizm a taniec

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Ja mam wrodzone poczucie rytmu, ale nieczęsto się ono objawia ponieważ krępuje mnie publiczne okazywanie uczuć. :wink: Szkoda. Chciałabym zatańczyć tango.
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Motylciemny »

Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Patryk »

Motyl fajny link.Można zobaczyć w nich pasję,a to zawsze podziwiam.Ja ostatnio polubiłem zakręcić przy starych rock and rollowych kawałkach.Niezła zabawa :D
again

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: again »

Nie lubię i nie mam zamiaru tego robić :?
Moje umiejętności w tym zakresie są mniej niż zerowe.
Staram się unikać wszelkich imprez z tańcami.
Jak widzę, że szykują się jakieś tańce, to zazwyczaj znikam z pola widzenia :D
Strasznie nie lubię jak ktoś, pomimo mojego wyraźnego sprzeciwu, próbuje mnie namówić :? Automatycznie włącza mi się agresor :?
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Winkie »

Och, ja ostatnio dance hall tańczyłam - w pokoju... :mrgreen: Wspaniałe uczucie. Przyglądałam się także tej modnej zumbie w TV - nie wiedziałam, że niektórzy tego się uczą. Ja tańczę w ten sposób bez uprzednich przygotowań. A jeszcze gdybym miała w tym celu uczyć się od instruktora. :mrgreen: Jak dla mnie strata czasu, który mogłabym wykorzystać na naukę porządnego tańca towarzyskiego, gdzie technicznie mogłabym się podszkolić. Jak wspomniałam poprzednio w temacie mogłoby być to tango, ale też rubma, mambo, samba (tańce latynoamerykańskie), foxtrot itp.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Layla »

Ponieważ taneczne klimaty indyjskie są mi dobrze znane, czas odkryć nowe. Najnowszy cel, nauczyć się tej choreografii:

http://www.youtube.com/watch?v=LAecHR3v ... re=related

Oby starczyło umiejętności :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: chochol »

Winkie pisze:Och, ja ostatnio dance hall tańczyłam - w pokoju... :mrgreen: Wspaniałe uczucie.
O proszę, Winkie, z tego co kojarzę dance hall w wykonaniu kobiecym to ruszanie pośladkami :wink: . Swoją drogą dobre ćwiczenie na te partie :wink:

Do swych tanecznych dokonań zaliczyć mogę m.in. polonez studniówkowy w wersji pogo. Tańce pokazywane w telewizorni nie zyskały mojego uznania :D . Pogo to jest to :thumbsup:
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Viljar »

A ja właśnie jestem w trakcie uczenia się nowej choreografii. Przyda się na imprezach, na które uczęszczam.

http://www.joemonster.org/art/10930/Kur ... dla_gothow

Myślicie, że to proste? Też trzeba umieć się ruszać w ten sposób :)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: chochol »

Viljar twostepem zrobisz furorę wśród innych przybyłych.
No ale, jeśli inni też widzieli te choreografie to nie zabłyśniesz. Może powinieneś zmiksować wszystkie wymienione układy :wink:
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Viljar »

Taki właśnie mam zamiar. Może np. zmasakrować mysz, a pokochać hobbita. W każdym razie wzbudzę fiurorę, nie ma dwóch zdań :D
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Winkie »

chochol pisze:O proszę, Winkie, z tego co kojarzę dance hall w wykonaniu kobiecym to ruszanie pośladkami :wink: . Swoją drogą dobre ćwiczenie na te partie :wink:
Istotą tańca jest właśnie ruch bioder, innymi słowy: kręcenie tyłkiem. Dołącza się do tego jeszcze ruch rąk, zsynchronizowane z nimi ruchy nóg - i to już w zasadzie wszystko. Ot, problem.
Najważniejsza w tańcu jest muzyka. Wystarczy tylko załapać rytm, a wszystko inne idzie już jak z płatka.
Awatar użytkownika
Lachesis
AS gaduła
Posty: 419
Rejestracja: 6 lut 2009, 19:20
Lokalizacja: Smerfów Świat

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Lachesis »

Lubię- pod warunkiem, że nikt nie patrzy ;).
Najważniejsza w tańcu jest muzyka.
Dokładnie :). Ja np. nie potrafiłabym tańczyć przy takich typowo dyskotekowych rytmach umca umca ;), ale każdy ma inny gust.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Layla »

Winkie pisze:Och, ja ostatnio dance hall tańczyłam - w pokoju... :mrgreen: Wspaniałe uczucie. Przyglądałam się także tej modnej zumbie w TV - nie wiedziałam, że niektórzy tego się uczą. Ja tańczę w ten sposób bez uprzednich przygotowań. A jeszcze gdybym miała w tym celu uczyć się od instruktora. :mrgreen: Jak dla mnie strata czasu, który mogłabym wykorzystać na naukę porządnego tańca towarzyskiego, gdzie technicznie mogłabym się podszkolić. Jak wspomniałam poprzednio w temacie mogłoby być to tango, ale też rubma, mambo, samba (tańce latynoamerykańskie), foxtrot itp.
Dance hall fajne rytmy, tylko jakoś nie umiem się w nie wbić do końca, musiała bym się więcej pouczyć :P
Co do Zumby to akurat się orientuje jak to jest z kursami. Zumba to rzeczywiście proste kroki, papierka na upartego do tego nie trzeba, ale jak prowadzisz bez papierka to to już nie jest Zumba. Otóż Zumba jest stowarzyszeniem, nazwa jest zastrzeżona, a kurs na instruktora jest drogi(ale krótki), a potem jeszcze trzeba uiszczać niemałą opłatę za członkostwo :? Dlatego jeszcze nie jestem instruktorem :P

Aha, i moja dotychczas ulubiona choreografia (chociaż z videoclipem nie byłam długo związana):
http://www.youtube.com/watch?v=Fc0EzA2z ... re=related
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Winkie »

E tam... TO jest Taniec. :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=rTUXBnNG ... re=related
Can you do that? :wink:
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Lubicie tanczyc?

Post autor: Layla »

Po lekcjach pewnie tak :P Ale ogólnie dawno nie tańczyłam żadnych towarzyskich. Brak partnera, więc zostało mi latino solo :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
ODPOWIEDZ