Czy Aseksualiści częściowo zwracają uwagę na wygląd ?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Konimashi
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 9 wrz 2020, 16:12

Czy Aseksualiści częściowo zwracają uwagę na wygląd ?

Post autor: Konimashi »

Hej, Mam do Was takie pytanie :?: : Czy osoby aseksualne-heteromantyczne mogą zwracać uwagę na wygląd zewnętrzny potencjalnego partnera? Nie chodzi mi do końca o ocenianie 2 osoby na podstawie jej atrakcyjności seksualnej tylko bardziej o takie delikatne preferencje dotyczące np. twarzy, koloru włosów, oczu, wzrostu itp. Sam do końca nie wiem czy jestem aseksualny ale stosunków płciowych w życiu nie uprawiałem i nigdy nie zamierzam. Wiem tylko że do potencjalnej ( dla mnie atrakcyjnej ) partnerki chciałbym np. się przytulić i w ostateczności spróbować pocałunków ale po za tym nic więcej. Może jestem demiseskualny ale w sumie wątpie bo seks dla mnie jest jakąś odpychającą abstrakcyjną stymulacją. Co o tym drogie AS-y sądzicie? :roll:
CaptainPlanet
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 3 paź 2019, 21:15

Re: Czy Aseksualiści częściowo zwracają uwagę na wygląd ?

Post autor: CaptainPlanet »

Wydaje mi się, że każdy ma jakieś preferencje. Przykładowo, nie znam się np. zupełnie na samochodach, ale wizualnie wolę mazdę od audi, nie patrząc na inne parametry pojazdów obu marek ;p Jeżeli chodzi o bliższe związki międzyludzkie to pewnie każdy ma zespół preferowanych cech u drugiej osoby, czy to kolor oczu, włosów, styl ubierania itp. itd. Dla mnie wygląd nie jest cechą, która determinuje kwestie dalszej znajomości. Ważniejszy jest charakter, osobowość czy poglądy drugiej osoby. Co nie znaczy, że na wygląd w ogóle nie zwracam uwagi. Kiedyś poznałam chłopaka, który miał urodę bardzo w moim typie. Niestety z czasem okazało się, że uroda to jego jedyny plus, bo ideowo czy charakterologicznie nigdy koło siebie nie staliśmy, a przeciwieństwa akurat w tym przypadku się nie przyciągnęły ;) Reasumując, wydaje mi się, że ludzie, bez względu na seksualność, zwracają przynajmniej w pewnym stopniu uwagę na wygląd drugiej osoby.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Czy Aseksualiści częściowo zwracają uwagę na wygląd ?

Post autor: Azshara »

Jak najbardziej. Każdy z nas niezależnie od orientacji ma jakiś gust i każdy z nas chciałby, aby jego partner był w pewien sposób atrakcyjny i przyjemny dla oka. Też mam jakieś preferencje, listę cech fizycznych, które mnie pociągają, bo o ile seks mnie nie interesuje, to chciałabym przytulać się i spędzać czas z partnerem, który by mi się podobał :wink:
stendai

Re: Czy Aseksualiści częściowo zwracają uwagę na wygląd ?

Post autor: stendai »

Normy społeczne, kulturowe, oraz to, jak jesteśmy wychowani, wpływa na to, co i kto nam się podoba, a co nie. Ideał piękna? Zmienia się co chwila. Człowiek to nic innego jak zwierzę stadne. Jak sobie odpalam tindera i widzę te wszystkie laski z wystającymi tyłkami, napompowanymi ustami i sztucznym biustem, to jedyne co myślę, to: "kto cię tak skrzywdził?". A przecież dla wielu osób taki jest właśnie wzór piękna! Czasami koledzy pokazywali mi zdjęcia ładnych kobiet. Nie uznawałem ich wcale za ładne. Pokazywałem im zdjęcia tych, które mi się podobają. Uznawali, że są przeciętne. Ja lubię naturalność, oni lubią sztuczność. Bo bycie sztucznym jest teraz modne, bo każdy musi mieć tatuaż, kolczyki, i różne dodatki, które skutecznie oddalają nas od tego, jak naprawdę wyglądamy. A więc tak, osoba aseksualna odczuwa jak najbardziej potrzebę znajdowania się w otoczeniu rzeczy i osób, które uważa za ładne. I nie dotyczy to tylko doboru partnera, ale często też znajomych.
karokrakow
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 22 cze 2020, 13:00

Re: Czy Aseksualiści częściowo zwracają uwagę na wygląd ?

Post autor: karokrakow »

Dla mnie wygląd nie jest kryterium nr jeden, ale na pewno nie jest zupelnie bez znaczenia. Każdy zwraca uwagę na zupełnie inne rzeczy - mnie na przykład w ogóle nie podobają się umięśnieni faceci, ale nie jedna kobitka chciałaby mieć przy boku gościa z dorodnymi bicepsami. Ja tam wolę żeby facet błysną intelektem ;)
Nemo
mASełko
Posty: 114
Rejestracja: 30 cze 2017, 21:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy Aseksualiści częściowo zwracają uwagę na wygląd ?

Post autor: Nemo »

Tak, kocham piękno i budzi ono u mnie przyjemne odczucia.
Senny
mASełko
Posty: 108
Rejestracja: 1 sty 2021, 05:30

Re: Czy Aseksualiści częściowo zwracają uwagę na wygląd ?

Post autor: Senny »

Czasem jakaś dziewczyna mi się spodoba, ale zawsze to musi być mix osobowości i wyglądu. Szczerze nie wierze, że inni tak nie mają. Jak to zostało wspomniane, każdy ma jakiś gust. Poza tym wygląd człowieka często coś o nas mówi. Rysy twarzy wskazują czasem na jakąś cechę. Na przykład osoby agresywne mają odpowiednie rysy twarzy :-) Tak samo z niektórych bije zrównoważenie, z innych pycha, jest multum cech które wyczytuję czasem z twarzy. Czasem nie wyczytam z nich nic, ale, nie mam tu na myśli tylko ładny/brzydki. Łatwiej mi to czuć intuicyjnie, niż doprecyzować słownie.
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: Czy Aseksualiści częściowo zwracają uwagę na wygląd ?

Post autor: AlterEcho »

Tak, zwracam uwagę na wygląd. Ale to musi być połączenie "wizji" z tym, co przebija w tym wyglądzie z osobowości, wrażliwości. Bez tego uroda jest pustą skorupką. Zawsze podobali mi się mężczyźni, którzy mają w sobie dużo delikatności, subtelności - i w charakterze, i wyglądzie. Więc fizycznie to są delikatne rysy (ale nie "kobiece"), raczej lekka sylwetka. Natomiast trochę z osobowości, usposobienia widać w spojrzeniu (ciepłe, spokojne), w mimice (jak kolega wyżej zauważył, łatwo rozpoznać osobę agresywną często już po rysach, a na pewno wyrazie twarzy), sposobie poruszania się, ale to jest trudno opisać. Oczywiście można popełnić błąd, ale chyba jednak częściej te rzeczy się łączą w odbiorze trafnie.
Awatar użytkownika
MintAnnDroid
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2021, 00:26

Re: Czy Aseksualiści częściowo zwracają uwagę na wygląd ?

Post autor: MintAnnDroid »

Oczywiście, że mogą. Możesz uważać, że ktoś jest atrakcyjny bez seksualnego przyciągania. Myślę, że dzięki temu aseksualiści są bardziej wiarygodni, bo nie kierują się tylko hormonami, tylko widzą piękno bez względu na to.
Awatar użytkownika
EineKleineNachtmusik
mASełko
Posty: 145
Rejestracja: 5 sty 2021, 21:54

Re: Czy Aseksualiści częściowo zwracają uwagę na wygląd ?

Post autor: EineKleineNachtmusik »

Nie, nie zwracam czesciowo uwagi na wyglad.

Zwracam uwage przede wszystkim na wyglad. :D

Osoby aseksualne, o ile nie sa slepe, nie sa slepe.... kurde, chyba nie wyszla do konca poetycko ta puenta. :wink:
Phoebe
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 2 lut 2021, 01:25

Re: Czy Aseksualiści częściowo zwracają uwagę na wygląd ?

Post autor: Phoebe »

To czy się patrzy na czyjś wygląd jest chyba całkiem odrębną sprawą od orientacji. Wcale nie przykładam uwagi do tego jak ktoś wygląda i praktycznie po chwili jak kogoś widziałam zapominam jak był uczesany w co ubrany. Nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia. Z resztą równie wielki problem mam z zapamiętywaniem twarzy co konkretnego wyglądu i ubioru ludzi.
ODPOWIEDZ