Znaki rozpoznawcze

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Sigrid
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 12 paź 2020, 23:08

Znaki rozpoznawcze

Post autor: Sigrid »

Hej :ciasto:
Słyszeliście o ace ring - czarnej obrączce noszonej przez osoby aseksualna na środkowym palcu prawej dłoni? Z jednej strony jest to coś w rodzaju niemego coming out przed całym społeczeństwem. Z drugiej strony, nie oszukujmy się, ile osób może znać znaczenie takiej biżuteri?
A może właśnie wolicie coś bardziej oczywistego? Przypinka z asem pik, bransoletka w naszych kolorach.
Co sądzicie o takich znakach rozpoznawczych? Znacie jeszcze jakieś inne? Nosicie?
Mnie osobiście bardzo podoba się idea ace ring i na pewno było by mi bardzo miło gdyby ktoś zagadał właśnie ze względu na tę obrączkę lub jakiś inny znak rozpoznawczy.
Ostatnio zmieniony 2 lis 2020, 16:20 przez Sigrid, łącznie zmieniany 1 raz.
~Sigrid :3
Skarpetka
starszASek
Posty: 40
Rejestracja: 20 paź 2018, 10:29

Re: Znaki rozpoznawcze

Post autor: Skarpetka »

Nie słyszałam o tym :D Myślę, że dużo asów nie słyszało. I w ogóle spotkanie asa, który zauwazy tą obrączke i jeszcze zagada to jest już w ogóle prawdopodobnie równe 0. Szkoda. Ja swój niemy coming out robię używając w rysunkach fioletowego koloru, albo karty z asem, albo cokolwiek mi tam przyjdzie do głowy :D. Ale najczęściej te 2 rzeczy. Uzewnętrzniam ty swój ból że jestem wybrakowana, niekoniecznie chce by ktokolwiek to zauważał.
Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 9 gru 2014, 21:08

Re: Znaki rozpoznawcze

Post autor: Biała »

Ja noszę czarną obrączkę na środkowym palcu. Nikt jak dotąd nie wiedział, co to oznacza.
To dla mnie jakiś rodzaj przekory, mniej więcej wtedy zaczęłam nosić codziennie, kiedy ludzie u mnie w pracy mocniej ujawnili się ze swoją homofobią, seksizmem i innymi dość paskudnymi poglądami.
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??
Nightfall

Re: Znaki rozpoznawcze

Post autor: Nightfall »

Trudność z czarną obrączką jest taka, że nie jest zarezerwowana dla asów. Ktoś może nosić, bo tak mu się porostu podoba. W sieciówkach na wieszakach ze sztuczną biżuterią męską zwykle wisi sporo obrączek. Kiedyś też spotkałam się z inną interpretacją czarnej obrączki (choć może dotyczyła noszenia jej na innym palcu). Na etsy jest sporo modeli, które nie pozostawiają wątpliwości. Szkoda, że przesyłki z USA takie drogie.

https://www.etsy.com/pl/listing/7916914 ... ch_click=1

https://www.etsy.com/pl/listing/7271162 ... 6214&bes=1
ODPOWIEDZ