Minusy aseksualizmu

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Minusy aseksualizmu

Post autor: Małgorzata95 »

A są jakieś minusy? :D
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
noguris

Re: Minusy aseksualizmu

Post autor: noguris »

Małgorzata95 pisze: 28 gru 2020, 18:29 A są jakieś minusy? :D
Poczucie niedopasowania społecznego.
Częsta depresja.
Zmuszanie się do prokreacji w celu założenia rodziny.
Nierzadkie wykluczenie towarzyskie.
Samotność.

Długo by wymieniać. Na pewno więcej niż plusów.
Skarpetka
starszASek
Posty: 40
Rejestracja: 20 paź 2018, 10:29

Re: Minusy aseksualizmu

Post autor: Skarpetka »

Ja również widze same minusy.
Ranie innych gdy okazuje się, że się we mnie zakochali. Wymusza to u mnie totalną samotność - najlepiej z nikim nie gadać, nie pisac bo się jeszcze zakochają, a ja nawet nie potrafię zrozumiec o co to halo - jak można kogoś w ogóle kochać. Więc smutek, wieczna samotność, izolacja w społeczeństwie, wyobcowanie, pustka emocjonalna bo nic nie wypełnia tej seksualnej dziury i jeszcze to całe LGBT, czuje sie jakbym serio najleżała do sekty, brak wyboru tego czy uprawiam czy nie seks - ja po prostu nie mogę!
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Minusy aseksualizmu

Post autor: zewsząd i znikąd »

Skarpetka pisze: 31 gru 2020, 17:34 Ranie innych gdy okazuje się, że się we mnie zakochali.
A ja nawet nie jestem aromantyczna, ale z tego co mi wiadomo - nikt nigdy się we mnie nie zakochał. :(
Senny
mASełko
Posty: 108
Rejestracja: 1 sty 2021, 05:30

Re: Minusy aseksualizmu

Post autor: Senny »

Dla mnie największym minusem aseksualności jest to, że nie ma możliwości rozpoznania jej w drugiej osobie. Bo niby po czym ?:) A może jest jakiś sposób ?:) Sam fakt bycia takim jest również dosyć wstydliwy.. I ten brak zrozumienia.
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Minusy aseksualizmu

Post autor: zewsząd i znikąd »

Senny pisze: 1 sty 2021, 12:02 Sam fakt bycia takim jest również dosyć wstydliwy.. I ten brak zrozumienia.
Dlaczego wstydliwy? Nie widzę w tym nic, czego należałoby się wstydzić. Jedyna kłopotliwa rzecz jest taka, że skoro seks jest jednak wciąż tematem częściowo tabu, mówienie publicznie o aseksualności jest implicite mówieniem o seksie i dlatego może łatwo uchodzić za coś zbyt intymnego. Ale zasadniczo w ogóle się nie wstydzę bycia osobą aseksualną i absolutnie nie chciałabym być alloseksualna ani zdolna do seksu.
Senny
mASełko
Posty: 108
Rejestracja: 1 sty 2021, 05:30

Re: Minusy aseksualizmu

Post autor: Senny »

Żartujesz ?:) Dlatego że seks jest zewsząd gloryfikowany a dla niektórych jest sensem istnienia. Przyznanie że seks cię nie interesuje jest przyznaniem że jest się totalnym odmieńcem.. Może kobiety są inaczej odbierane, ale tu się to kojarzy od razu z byciem impotentem, małym ... itd. Nigdy nie powiedziałbym tego przypadkowej osobie.

Żebym został dobrze zrozumiany: odmieńcem w najgorszym tego słowa znaczeniu. Nie mam nic przeciwko byciu innym, to jest nawet lepsze niż bycie identycznym. Natomiast nie chciałbym być tematem niewybrednych żartów. Myślę, że bycie gejem, chociaż budzi agresję, jest lepiej postrzegane niż bycie osobą aseksualną.

No, ale to są tylko moje widzi-misie..;)
Nightfall

Re: Minusy aseksualizmu

Post autor: Nightfall »

Poczucie niedopasowania społecznego.
Częsta depresja.
Zmuszanie się do prokreacji w celu założenia rodziny.
Nierzadkie wykluczenie towarzyskie.
Samotność.
Powiedziałabym, że wszystko to zależy od sytuacji i jej interpretacji. Jesteś pewien, że depresja jest tak bezpośrednio związana z aseksualizmem?

Dla mnie największym minusem były małe szanse na znalezienie partnera życiowego. Bo nie dość, że chciałam faceta ze spektrum aseksualności, to jeszcze, żeby jednak były jakieś wspólne zainteresowania. W tym momencie na pewno asom jest trudniej niż seksualnym, ale jednak możliwości są naprawdę duże, choćby grupy na FB. Coraz więcej osób jest też świadomych istnienia asów.
darksoul
starszASek
Posty: 30
Rejestracja: 19 lis 2020, 18:43

Re: Minusy aseksualizmu

Post autor: darksoul »

Senny pisze: 1 sty 2021, 14:34 Dlatego że seks jest zewsząd gloryfikowany a dla niektórych jest sensem istnienia. Przyznanie że seks cię nie interesuje jest przyznaniem że jest się totalnym odmieńcem.. Może kobiety są inaczej odbierane
Bo to atawizm, zwierzęca potrzeba rozmnażania się.
Z mojej perspektywy kobiety ujawniające się jako aski są bardzo źle postrzegane przez facetów. Tak szczerze to będąc aską uważam się za lepszą niż osoby kierowane popędami :roll:
Senny
mASełko
Posty: 108
Rejestracja: 1 sty 2021, 05:30

Re: Minusy aseksualizmu

Post autor: Senny »

darksoul pisze: 7 sty 2021, 16:40
Senny pisze: 1 sty 2021, 14:34 Dlatego że seks jest zewsząd gloryfikowany a dla niektórych jest sensem istnienia. Przyznanie że seks cię nie interesuje jest przyznaniem że jest się totalnym odmieńcem.. Może kobiety są inaczej odbierane
Bo to atawizm, zwierzęca potrzeba rozmnażania się.
Z mojej perspektywy kobiety ujawniające się jako aski są bardzo źle postrzegane przez facetów. Tak szczerze to będąc aską uważam się za lepszą niż osoby kierowane popędami :roll:
Ja czuję się jakby mniej zwierzęcy, i w mniejszym stopniu uważam się za niewolnika natury :P Tak to sobie tłumaczę..
noguris

Re: Minusy aseksualizmu

Post autor: noguris »

darksoul pisze: 7 sty 2021, 16:40
Senny pisze: 1 sty 2021, 14:34 Dlatego że seks jest zewsząd gloryfikowany a dla niektórych jest sensem istnienia. Przyznanie że seks cię nie interesuje jest przyznaniem że jest się totalnym odmieńcem.. Może kobiety są inaczej odbierane
Bo to atawizm, zwierzęca potrzeba rozmnażania się.
Z mojej perspektywy kobiety ujawniające się jako aski są bardzo źle postrzegane przez facetów. Tak szczerze to będąc aską uważam się za lepszą niż osoby kierowane popędami :roll:
Co sprawia, że jesteś lepsza?

@Nightfall: zasadniczo ludzie odbiegający od normy społecznej łatwiej popadają w niefortunne stany psychiczne i ciężej im znaleźć towarzyszy życiowych.
darksoul
starszASek
Posty: 30
Rejestracja: 19 lis 2020, 18:43

Re: Minusy aseksualizmu

Post autor: darksoul »

Senny pisze: 7 sty 2021, 22:39 Ja czuję się jakby mniej zwierzęcy, i w mniejszym stopniu uważam się za niewolnika natury :P Tak to sobie tłumaczę..
O to to 8)
noguris pisze: 8 sty 2021, 02:03 Co sprawia, że jesteś lepsza?
Nie muszę się tłumaczyć.
noguris

Re: Minusy aseksualizmu

Post autor: noguris »

Sądząc po Twoich postach to nie uważam wcale, abyś była w czymkolwiek lepsza od osób hetero. Chyba że w narcyzmie.
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 319
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Re: Minusy aseksualizmu

Post autor: Nautilus1992 »

Aseksualizm jest usytuowany OBOK orientacji seksualnych, nie ponad nimi. Ewentualnie czasem określany jest jako brak orientacji.

To niepoważne by wywyższać się czymś, na co nie mamy wpływu. Potępiam osoby, które z powodu swojej asowatości uważają się za "lepsze", cokolwiek by to nie znaczyło.
darksoul
starszASek
Posty: 30
Rejestracja: 19 lis 2020, 18:43

Re: Minusy aseksualizmu

Post autor: darksoul »

Dlaczego was to rusza?
ODPOWIEDZ