Ile mieliście lat kiedy rodzina i znajomi dręczyli was o chłopaka bądź męża i dzieci

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
mlodakobieta
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 2 sie 2020, 23:23

Ile mieliście lat kiedy rodzina i znajomi dręczyli was o chłopaka bądź męża i dzieci

Post autor: mlodakobieta »

Mnie zaczeli okropnie naciskać jak miałam 16 lat to było tak bardzo że żaden inny temat rozmowy dla nich się nie liczył wdety nie wychodziłam praktycznie z pokoju i udawałam że się obraziłam trwało to do moich 19 urodzin przynajmniej nikt w prost już mnie nie dręczy (teraz za cel obrali sobie moją 18 letnią siostrę) ale przypuszczam że jak mnie nie ma to gadają. Jestem ciekawa czy to naciskanie jeszcze kiedyś wróci czy raczej już nie (mam 21 lat) czy u któreś z was też było parę lat przerwy a potem od nowa czy temat się nie pojawiał.
msv

Re: Ile mieliście lat kiedy rodzina i znajomi dręczyli was o chłopaka bądź męża i dzieci

Post autor: msv »

Mnie na szczęście nigdy nie naciskano, ale ja też od zawsze ucinałam ten temat, mówiąc wprost, że na wnuków i zięcia nie mają co liczyć. Wiedzą zresztą, jakim jestem człowiekiem i jak to widzę, więc tego tematu nie poruszają, chyba że w żartach, to się pośmieję z nimi. Przykre jest to, jak niektórzy ludzie się zachowują względem swoich dzieci, nie powinni od nich niczego oczekiwać poza wartościami, którymi należałoby się kierować w życiu. Układają dla nich scenariusz, a potem zdziwieni, że życie ich dzieci pisze się samo. Jeśli rozmowy nic nie dają, to nie pozostało ci nic innego jak po prostu ignorować ich gadanie i żyć po swojemu.
Awatar użytkownika
Elżunia
mASełko
Posty: 109
Rejestracja: 12 sie 2020, 11:03

Re: Ile mieliście lat kiedy rodzina i znajomi dręczyli was o chłopaka bądź męża i dzieci

Post autor: Elżunia »

Mnie babcie pytały się o to kiedy będę miała przynajmniej chłopaka jak miałam 18 lat. Po tym dałam im do zrozumienia, że mam inne plany na razie na życie i od tego momentu jest cisza 😁
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Ile mieliście lat kiedy rodzina i znajomi dręczyli was o chłopaka bądź męża i dzieci

Post autor: zewsząd i znikąd »

Właściwie nigdy mnie nie dręczyli. Może dlatego, że w tych akurat sprawach, nie wiedząc jeszcze, że okażę się osobą aseksualną, byłam "ujawniona" już w wieku 5-6 lat. Wtedy mi nie wierzyli, ale nie wypadało w takim wieku dziecka dręczyć... a potem widzieli, że nic się nie zmieniło.
Phoebe
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 2 lut 2021, 01:25

Re: Ile mieliście lat kiedy rodzina i znajomi dręczyli was o chłopaka bądź męża i dzieci

Post autor: Phoebe »

O chłopaka matka dręczyła mnie od kiedy miałam z 15, 16 lat tata był wtedy mocno przeciw. Ledwo skończyłam 18 to oboje się nakręcili, że czemu nie mam jeszcze nikogo, że już się do ślubu i dzieci powinnam szykować.
Swój związek trzymam przed nimi w ukryciu, bo nawet nie chcę dręczyć partnera.
ODPOWIEDZ