Odczucia

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Córka Grzybiarza
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2020, 21:24

Odczucia

Post autor: Córka Grzybiarza »

Chodzi mi dokładnie o osoby całkowicie aeksualne. Co czujecie przy przytulaniu i całowaniu i ogólnych romantycznych elementach związku? :)
Adriano
ASiołek
Posty: 57
Rejestracja: 24 sty 2020, 01:21

Re: Odczucia

Post autor: Adriano »

Myślę że większość osób tutaj ma pociąg romantyczny, więc pewnie będzie dużo pozytywnych opinii ;) Ja osobiście jestem aromantyczny i nie przyjąłbym raczej w ogóle takich rzeczy. Poza przytulaniem, ponieważ uważam że przytulenie nie musi mieć wyłącznie wydźwięku romantycznego, także niektóre formy kontaktu fizycznego :)
,,Skoro miłość to uczucie wyjątkowe, to czemu jest takie pospolite?"
Senny
mASełko
Posty: 108
Rejestracja: 1 sty 2021, 05:30

Re: Odczucia

Post autor: Senny »

Nie wiem, czy jestem całkowicie aseksualny, ale uwielbiam się przytulać i całować :)
Awatar użytkownika
Makoto
łASuch
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:26
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: Odczucia

Post autor: Makoto »

Przytulanie i trzymanie za rękę jest dla mnie ok, ale całą reszta odpada. Ślina mnie obrzydza, więc pocałunkom mówię "nie".
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.

Ursula Kroeber Le Guin Pieśń o stworzeniu Éa (Czarnoksiężnik z Archipelagu)
Phoebe
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 2 lut 2021, 01:25

Re: Odczucia

Post autor: Phoebe »

Generalnie nie przepadam za dotykiem, (ale z tym mogę mieć szerszy problem nie wynikający z mojej asowatości) więc do samego przytulania najbliżsi przyjaciele bardzo długo mnie przyzwyczajali, bo początkowo reagowałam szczerym niesmakiem. Aktualnie przytulanie potrafi być dla mnie komfortowe ale tylko w konkretnych sytuacjach i raczej nie przepadam, żeby trwało długo, wolę się szybko uwolnić z objęć. Całowanie mnie odstręcza. Nie lubię go. Krótkie, impulsywne całusy - są w porządku. Jestem też w stanie normalnie całować się z partnerem, czasem jest to dla mnie przyjemne, ale nie czuję się komfortowo kiedy te pocałunki się przedłużają, staje się to dla mnie nudne, nie wiem co powinnam robić i jak się zachować, więc zwykle też szukam wtedy jakiejś drogi ucieczki, żeby te pocałunki zakończyć.
ODPOWIEDZ