Film godny polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Re: Film godny polecenia

Post autor: dziwożona »

Ja widziałam ostatnio film "Ona". Wstrząsnął mną. Zbierałam się kilka dni.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

Ja obejrzałam wczoraj „ Mój tydzień z Marylin” o Marilyn Monroe i Colinie Clarku, bardzo fajny film. Ciekawy temat, przybliżający tę postać, oparty na wspomnieniach Clarka, bardzo dobra gra aktorska. Rewelacyjna Michelle Williams w roli głównej i Kenneth Branagh jako Lawrence Olivier.
Poza tym w gazecie wczoraj wypatrzyłam powtórkę „Smokingu” z Jackie Chanem. Też bardzo fajny, lekki film- kiedyś go widziałam. Komedia z elementami akcji, Chan daje popis swoich ruchowych umiejętności. Dla mnie najlepsza scena w sypialni Cheryl. Jennifer Lowe Hewitt też nieźle zagrała i ładnie wygłądała( były aż dwie sceny przyjęciowe, zatem w eleganckich sukienkach i z fajnymi fryzurami).
Awatar użytkownika
Chaerin
ASiołek
Posty: 52
Rejestracja: 11 mar 2014, 19:43
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Film godny polecenia

Post autor: Chaerin »

Film "Ona" oglądnęłam przed chwilą. Smutny film, bo wydaje mi się, że idziemy właśnie w tym kierunku. Polecam.

"Smoking" to faktycznie dobra komedia, bardzo lubię Jackie Chana, na poprawę humoru jak znalazł :D

Ostatnio oglądałam "Polowanie" (chciałam zobaczyć Mikkelsena w innej roli niż Hannibal :D ) - dobry film. Coś w stylu "ile jest warte słowo nauczyciela przeciwko słowu słodkiego dziecka". Ostrzeżenie - można znienawidzić dzieci po tym obrazie ;)

Tego samego dnia widziałam "Niewiniątka" z Audrey Hepburn. Nie trafiłam nigdy na ten film w TV, czemu się nie dziwię, bo nie nadaje się na niedzielne, rodzinne spotkanie z Audrey. Bardzo dobry film. Oglądnięty w "pakiecie" z wyżej wymienionym sprawia, że ma się ochotę omijać dzieci szerokim łukiem i co najwyżej trącać kijem od miotły :lol:
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Re: Film godny polecenia

Post autor: nightmare »

Z ostatnio obejrzanych polecam "her". Dla mnie smutny film o tym jak wkrótce będą wyglądać kontakty interpersonalne.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Film godny polecenia

Post autor: Patryk »

O kontaktach interpersonalnych ciekawy film jaki oglądałem to Disconnect. Dziś mam za sobą kolejny dzień z filmem 300. Podejrzewam że dla wszystkich znaczącym będzie fakt, że 300 Początek imperium reklamuje się najlepszą sceną seksu w historii kina :] Oczywiście dlatego też jestem takim fanem tego filmu.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Film godny polecenia

Post autor: marisaxyz »

Filmy które zrobił na mnie duże wrażenie :
"Moja krew" z rewelacyjnym Erykiem Lubosem (zresztą w czymkolwiek by nie zagrał i tak jest genialny)
"Z daleka widok jest piękny" dziwny ale ciekawy film
"Skrzydlate świnie" nie przepadam za Małaszyńskim ale mimo to obejrzałam z przyjemnością, niezła rola Roguckiego
"Jak to jest być moją matką" z Izabelą Kuną i Olgą Frycz
"Doskonałe popołudnie" ,"Z odzysku"
Nie są to nowe filmy ale lubię do nich wracać
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Film godny polecenia

Post autor: Sherly »

Chaerin pisze: Ostatnio oglądałam "Polowanie" (chciałam zobaczyć Mikkelsena w innej roli niż Hannibal :D ) - dobry film. Coś w stylu "ile jest warte słowo nauczyciela przeciwko słowu słodkiego dziecka". Ostrzeżenie - można znienawidzić dzieci po tym obrazie ;)
Też ostatnio oglądałam. Ludzi też można znienawidzić po tym filmie.
Awatar użytkownika
Chaerin
ASiołek
Posty: 52
Rejestracja: 11 mar 2014, 19:43
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Film godny polecenia

Post autor: Chaerin »

Też. Ale raczej miałam na myśli problem, z jakim spotykają się ludzie, którzy z racji zawodu mają kontakt z dziećmi. Jedno głupie słowo, którego sensu dziecko nie rozumie, potrafi zniszczyć karierę zawodową i życie. Wiem, że w tym filmie akurat mała była przyciśnięta właściwie przez psychologa dziecięcego, ale bezmyślność tych małych stworzeń mnie zawsze irytowała. Nie bez powodu - mój instynkt macierzyński nie istnieje, a na widok małego dziecka mam odruch cofnięcia się o krok ;)
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Film godny polecenia

Post autor: Sherly »

Chaerin pisze:Też. Ale raczej miałam na myśli problem, z jakim spotykają się ludzie, którzy z racji zawodu mają kontakt z dziećmi. Jedno głupie słowo, którego sensu dziecko nie rozumie, potrafi zniszczyć karierę zawodową i życie. Wiem, że w tym filmie akurat mała była przyciśnięta właściwie przez psychologa dziecięcego, ale bezmyślność tych małych stworzeń mnie zawsze irytowała. Nie bez powodu - mój instynkt macierzyński nie istnieje, a na widok małego dziecka mam odruch cofnięcia się o krok ;)
Rozumiem... Tym bardziej że też mam taki odruch :wink:
Awatar użytkownika
windhoek
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 31 mar 2014, 20:47
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Film godny polecenia

Post autor: windhoek »

Mogę polecić "Miłość Larsa". Ryan Gosling w roli innej niż zwykle. Typowa tragikomedia, jeśli już nie oglądam czegoś z moich ulubionych gatunków (horror, akcja itd.) to właśnie taki film mogę obejrzeć. Zabawny, oryginalny, ale zachęca do refleksji.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Film godny polecenia

Post autor: marisaxyz »

windhoek pisze:Mogę polecić "Miłość Larsa". Ryan Gosling w roli innej niż zwykle. Typowa tragikomedia, jeśli już nie oglądam czegoś z moich ulubionych gatunków (horror, akcja itd.) to właśnie taki film mogę obejrzeć. Zabawny, oryginalny, ale zachęca do refleksji.
widziałam,trochę absurdalny ale niezły :)
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

w święta miałam problem, bo dużo filmów fajnych, które chciałam obejrzeć i trudny wybór.
Obejrzałam ponownie Nietykalnych- francuski film, komediodramat, dość prosta, ale urzekająca jak dla mnie historia plus bardzo dobra ścieżka dźwiękowa, fajne plenery, widoki miasta, także scenografia ( wnętrze domu Philiippe'a). No i dobre aktorstwo.
Leciała też powtórka Red-Eye, też mi się podobał ten film ( kiedyś już widziałam,wczoraj zrezygnowałam bo kolidował z Nietykalnymi)- żadne wybitne dzieło to nie jest, ale sprawnie zrobiony, trzyma swoją konwencję- thriller. Mnie się podobał, nawet ciekawy scenariusz, od tego filmu poznałam i polubiłam Rachel Mcadams. Lubię ten film.
Obejrzałam też powtórnie Uwierz w ducha- stary film, ale go lubię. Podobała mi się gra Goldberg ( zresztą, lubię wiele jej ról i filmów z jej udziałem), także Demi Moore. Fajnie wyglądała i nieźle zagrała. Jeśli chodzi o gatunek, to wg mnie też jest to komediodramat.
a w czwartek oglądałam film Oszukana ( changelling) z Jolie. Co do tego filmu mam mieszane uczucia- gra aktorska, kostiumy, scenografia,klimat czasów, gdzie się to dzieje- świetne. Ogólnie dobrze zrobiony film, reżyser odwalił solidną robotę.
Mnie osobiście nie przekonały niektóre elementy scenariusza np. scena kiedy Cristine dowiedziała się, że jej syn nie żyje prawdopodobnie, tydzień później wg filmu przychodzi do niej facet, ona mówi, że czuje się dobrze ( po takiej traumie!), po czym staje się dzielną bojowniczką o prawa kobiet z paragrafu 12- dla mnie było to w ogóle niewiarygodnie psychologicznie, nie widziałam tam wcale załamanej, zrozpaczonej matki, która nie wie, co się dzieje z jej dzieckiem( ona nie wierzyła do końca w śmierć dziecka, lecz mimo to taka odpowiedź i jej zachowanie były dla mnie nieprzystające do sytuacji). Innym mało wiarygodnym dla mnie elementem był pastor- policja skorumpowana, zabijająca bez mrugnięcia okiem i która jest dużą, zorganizowaną grupą nie robi nic z nim, a on sobie spokojnie na nich nadaje w radiu i nic się nie dzieje.
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Film godny polecenia

Post autor: Indiana »

"Pod napieciem" ogląda się zapartym tchem o tym, jak z jednego gów.. wejść w jeszcze większe gów.. Polecam :D
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Film godny polecenia

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

"The Room".

Poczciwiec o złotym sercu zostaje och.ujany przez najbliżych. Jak to w życiu.

Najlepszy fim ever!

http://www.youtube.com/watch?v=yCj8sPCWfUw&feature=kp
Ostatnio zmieniony 15 cze 2014, 23:03 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ankha
pASibrzuch
Posty: 221
Rejestracja: 18 lis 2013, 13:49
Kontakt:

Re: Film godny polecenia

Post autor: Ankha »

Ja bym poleciła TOMa (Tom à la Ferme) Xaviera Dolana. Trudny film psychologiczny. Przede wszystkim dla tych, którzy widzą różne odcienie szarości. Więc zapewne nie wszystkim się spodoba. Grany raczej w kinach studyjnych...
ODPOWIEDZ