Film godny polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
alf86
ASiołek
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2014, 01:55

Re: Film godny polecenia

Post autor: alf86 »

Awatar użytkownika
Szirt
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2016, 01:24

Re: Film godny polecenia

Post autor: Szirt »

"Imagine" Andrzeja Jakimowskiego
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Film godny polecenia

Post autor: morowy »

Chciałem polecić trzy filmy, które pewnie wiele osób wrzuciłoby bez wahania do "kaszanka zone". Ja jednak obejrzałem je do końca i bawiłem sie na nich, no może nie jakoś super, ale tak w miarę - w szkolnej skali ocen na 3+, w porywach do 4 z małym plusikiem.

"Hardcore Henry"
Gdybym miał określić ten film tylko trzema słowami, byłyby to: akcja, akcja, akcja. Ciekawostką jest tu pierwszoosobowy widok kamery "z oczu bohatera", podobnie jak w grach-strzelaninach FPS. Przez cały film można mieć wrażenie, że oglądamy jak ktoś gra w dynamiczną, brutalną grę akcji FPS.
Fabuła jest tu szczątkowa, a tempo nie zwalnia choćby na jedną całą minutę. Przez ekran przelewają się kubły keczupu wśród dziesiątków martwych ciał, które za życia miały pecha znaleźć się na drodze tytułowego Henrego. Jeśli ktoś nie miewa sensacji na karuzeli, to polecam rzucić okiem. :wink:

"Miłość i uprzedzenie, i zombi"
Nie wiem po co do tego klasycznego romansidła dodano biedne, ostatnio bezlitośnie eksploatowane przez kino, zdechlaki? Dla ortodoksyjnych wielbicieli "zombie movies" będzie zdecydowanie za mało mózgów i flaków latajacych po ekranie, bo zombiaki to zaledwie tło w tym filmie. Natomiast dla sympatyków melodramatów - żywe trupy niewiele chyba wnoszą do czegokolwiek?
Tak czy siak ten dziwny pomysł, to moim zdaniem świetna okazja, żeby obejrzeć sobie "Dumę..." z przymrużeniem oka (dla mnie to była okazja, żeby obejrzeć historie do końca, bo na normalnych wersjach zasypiałem). Bo tylko tak zalecam to ogladać - nie na "śmiertelnie poważnie" i nie jak typową parodie, ale jak lekki romans kostiumowy z przymrużeniem oka - wtedy to przyjemny filmik na raz. :)

"Migawka z przyszłości" (2014r)
Kolejny film o paradoksach czasowych, tylko tym razem stawiający sprawy troszkę na głowie. Trójka bohaterów codziennie ma dostęp do zdjęcia ukazującego wnętrze "salonu" w ich mieszkaniu w dniu następnym. Ponieważ wierzą (ech te baby! :P ), że wszelkie odstępstwa od "jedynie słusznej linii czasu" sprowadzą na nich śmierć (brak kontinuum czasowego dla nich), więc robią wszystko, aby na następny dzień ich salon i oni w nim wyglądali jak na danym zdjęciu.
Zamotałem? No to przykład:
[spoilery] wyobraź sobie, ze jest poniedziałek godzina dwudziesta, a ty oglądasz zdjęcie na którym widzisz co dzieje sie w twoim salonie we wtorek o godz 20.00. A dzieje się, bo na zdjęciu jesteś odwrócony plecami, gdy twoja dziewczyna całuje sie z twoim najlepszym kumplem. To straszne, ale jeszcze gorsze jest to, że wszyscy troje wierzycie, iż tak musi się stać, bo inaczej zakłócicie kontinuum czasu i szlag was trafi. Z tego powodu na następny dzień, czyli we wtorek o 20.00 cała trójka z własnej woli ustawia się jak na tym feralnym zdjęciu i... :wink:
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Nightfall

Re: Film godny polecenia

Post autor: Nightfall »

Morowy zaciekawiły mnie te "Migawki..." i obejrzałam :) Szczerze to zirytowało mnie głupawe zachowanie głównych bohaterów, szczególnie faceta, który ciągle obstawiał wygrane wyścigi u tego samego gościa, zamiast zagrać np w ichniejszego totka albo czasem obdstawić przegraną żeby nie wzbudzać podejżeń :D Poza tym nie rozumiem skąd u nich rozwinęło się to przekonanie, że muszą ustawić się tak jak na zdjęciach...kiedy nie wiedzieli o maszynie życie toczyło się spontanicznie, bez pozowania do zdjęcia, a żadna tragedia nie miała miejsca. Czy nie mogli ustawić się życiowo wygrywając jaką loterię i później przeprowadzić się w inne miejsce i żyć spokojnie?xD
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Film godny polecenia

Post autor: morowy »

Nightfall pisze:Morowy zaciekawiły mnie te "Migawki..." i obejrzałam :) Szczerze to zirytowało mnie głupawe zachowanie głównych bohaterów, szczególnie faceta, który ciągle obstawiał wygrane wyścigi u tego samego gościa, zamiast zagrać np w ichniejszego totka albo czasem obdstawić przegraną żeby nie wzbudzać podejżeń :D
No to było rzeczywiście głupie, bo nawet dzieci (oglądające filmy dla dorosłych :wink: ) wiedzą, że bukmacherowi nie spodoba sie klient, który cały czas wygrywa i w końcu bukmacher odwiedzi go z "Wanią", żeby się dowiedziec skąd klient bierze takie dobre typy na ciągłą wygraną.
Nightfall pisze:Poza tym nie rozumiem skąd u nich rozwinęło się to przekonanie, że muszą ustawić się tak jak na zdjęciach...kiedy nie wiedzieli o maszynie życie toczyło się spontanicznie, bez pozowania do zdjęcia, a żadna tragedia nie miała miejsca.
Nie pamiętam już dokładnie, ale skoro mieli zdjęcia z przyszłości, to żeby jej nie zakłócić - ustawiali się tak jak na tych zdjęciach, bo jak inaczej aparat mógłby je zrobić?
Ale dlaczego tak usilnie nie chcieli zmienić przyszłości? No bo ta laska wymyśliła, że przyszłość jest jedna, określona . Jesli więc zmienią cokolwiek, to nie będzie dla nich kontinuum czasowego - nie będzie dla nich przyszłości i zostaną unicestwieni. Utwierdzili się w tym przekonaniu, kiedy znaleźli ciało konstruktora aparatu ze spalona twarzą w zamknietym pomieszczeniu. Stwierdzili wtedy, że to "czas go zabił za próby manipulowania czasem". Głupie, ale tu przynajmniej zostało to wyjaśnione potem jako ich pomyłka, a np. u Kinga w "22.11.63" przeszłość autentycznie "poluje" na bohatera pilnując, żeby jej nie zmienił i to jest chyba jeszcze durniejsze. :wink:
Nightfall pisze:Czy nie mogli ustawić się życiowo wygrywając jaką loterię i później przeprowadzić się w inne miejsce i żyć spokojnie?xD
heh jasne, ale wtedy film byłby całkiem nudny i trwał 20 minut. A tak poważniej, to sprawy rozgrywały się szybko, w ciągu kilku dni, więc działali spontanicznie w obliczu niesamowitego odkrycia. A że jeden z chłopaków i tak grał u bukmachera, więc dla niego było naturalne, że tam obstawiał...
No jest w tym filmie pare głupotek na pewno, ale ogólnie wg mnie jest nawet w miarę sensowny jak na kino tego typu.
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Nightfall

Re: Film godny polecenia

Post autor: Nightfall »

Na mnie też wywarł ogólne dobre wrażenie, chociaż zachowania bohaterów (narzeczonej artysty i gracza), dla mnie były głupawe, to masz rację bez nich nie byłoby tego filmu :D I tak oto zostałam z mieszanymi uczuciami. Dzięki za wyjaśnienie :)
Awatar użytkownika
LaLoba
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 26 wrz 2016, 16:36

Re: Film godny polecenia

Post autor: LaLoba »

"Połów szczęścia w Jemenie"
(Miałam wczoraj okazję wypożyczyć ten film i potem go obejrzeć. Pewnie nigdy w życiu nie wzięłabym go za to, że na okładce napisane było "komedia", a do tego jeszcze z opisu z tyłu można było łatwo wywnioskować, że z motywem romantycznym - no tragedia. Ale. Ale poza słowem "komedia" jeszcze wyraźniej jaśniała mi przed oczyma sylwetka Ewana McGregor, jakże bym mogła w takiej sytuacji nie wypożyczyć, facet w banalnych filmach nie gra. To znaczy ja go w banalnej produkcji nie widziałam, jeszcze.)
Chciałam jedynie powiedzieć, że obejrzenie tego filmu było dobrą decyzją, nie zawiodłam się. Dał mi on wiele okazji do refleksji, trochę się pośmiałam, raz nawet - o zgrozo! - nie mogłam zapanować nad łzami wzruszenia.
Polecam.
Awatar użytkownika
bezemnie
łASuch
Posty: 173
Rejestracja: 10 sie 2015, 14:27

Re: Film godny polecenia

Post autor: bezemnie »

Amanita virosa

person: magic isnt real
me: ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

zaginiona dziewczyna Finchera
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Film godny polecenia

Post autor: Warszawianka40+ »

"Mosquita y Mari" .
Ostatnio są ciekawe filmy są na Sundance TV, od biedy na Arthouse. A jak ktoś jest zdecydowanie antyseksualny to polecam filmy familijne dla młodych widzów na Filmbox Family.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2020, 12:06 przez Warszawianka40+, łącznie zmieniany 2 razy.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Nightfall

Re: Film godny polecenia

Post autor: Nightfall »

Polecam "Tamten Świat Samobójców", ciekawy surrealistyczny film, przypadł mi do gustu, bo poluję już na powieść, na podstawie której powstał.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

Zwierzogród. lekki i przyjemny, świetnie się na nim bawiłam
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Film godny polecenia

Post autor: Patryk »

Z ostatnich jakie widziałem poleciłbym ''Split'' i ''Lekarstwo na życie''.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Film godny polecenia

Post autor: Słomiany Zapał »

"W starym, dobrym stylu" - zabawna, wciągająca komedia.
ODPOWIEDZ