Film godny polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

"Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł". Tyle. Więcej nie napiszę, bo nie jestem w stanie. To każdy Polak powinien zobaczyć.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

Libra pisze:
Motylciemny pisze:Zamierzam obejrzeć "Czarnego łabędzia"(...)
Widział ktoś?

widział. Jak dla mnie łabądek jest interesujący, ale gdybym to ja była reżyserem ugryzłabym wątek z całkiem innej strony ;)
Libro,może rozwiniesz?

Ja mam mieszane uczucia.
Myślałam ,że film będzie bardzo podobny do "Requiem ze snu" a tak nie jest.
Po wyściu z kina wybrałam się do drogerii i widok pilników do paznokci trochę mnie zmroził...
Ten kto widział "Czarnego Łabędzia" wie o co chodzi :)
Ale myślę ,że film warto obejrzeć.Ja z pewnością obejrzę go jeszcze kilka razy choćby z uwagi na sceny tańca.
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

(wstyd sie przyznac) pierwszy raz w zyciu sie rozbeczalam...
A cóż w tym wstydliwego?

Moja propozycja:
This Is England
http://www.filmweb.pl/film/To+w%C5%82a% ... 006-362598 i wielki plus za muzykę :mrgreen:
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

Ja polecam filmy Tarkowskiego. Nie ma w nich wartkiej akcji, fabuła czołga się leniwie, bohaterowie głównie wędrują i rozmawiają, lecz każdy z tych filmów, które widziałam, do dziś tkwią mi głęboko w pamięci. To są dzieła, które potrafią zmienić człowieka.
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Post autor: meg »

Nie lubię zakładać nowych wątków a myślę, że ten film może kogoś zainteresuje: http://www.youtube.com/watch?v=QXTJfrdz ... BF5F82A0F2
Dokumentalny film o Asach, wymagana podstawowa znajomość angielskiego :wink: Miłego oglądania :D
Jesteśmy ofiarami geografii. Kulturowo, intelektualnie, uczuciowo.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

Myślę, że tytuł jest nieco mylący, gdyż dla każdego co innego jest godne polecenia.
Ja uwielbiam komedie, ale czy nazwałabym je "godnymi" ? One służą tylko rozrywce i poprawie nastroju, nic z tych rzeczy, co "każdy powinien zobaczyć obowiązkowo".

Zresztą, dla mnie to brzmi bardzo górnolotnie i patetycznie- " każdy musi zobaczyć". Po pierwsze nikt nie musi, jeśli nie chce, niczego oglądać, choćby nie wiem jakiego dzieła filmowego. Bardzo mnie odpychają sformułowania tego typu. Czuję się wtedy traktowana jak uczniak, osoba niezdolna do własnego gustu i decyzji- ktoś ode mnie wie lepiej, co mam( muszę) obejrzeć.

Odchodząc już od tego, to mogę powiedzieć, że bardzo podobał mi się film " Młodzi gniewni".
Jak już mówiłam, uwielbiam komedie; " Seksmisja", "Poszukiwany, poszukiwana", "Kiler", "Ze śmiercią jej do twarzy".
Wg mnie niezły też był : "Bojaźń i drżenie" oraz "Nietykalni".
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Re: Film godny polecenia

Post autor: Motylciemny »

"KRZYK SOWY"
Robert Forrester (Paddy Considine) ma nietypowe hobby - nocą zakrada się pod dom mieszkającej na odludziu Jenny Thierolf (Julia Stiles) i z ukrycia obserwuje jej domową krzątaninę. Kiedy dziewczyna nakrywa go na gorącym uczynku... zaprasza go do siebie. Wkrótce to ona zaczyna nachodzić Roberta - w pracy, w domu, o każdej porze dnia i nocy
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

Jak już mówiłam, bardzo podobał mi się film ( jak i książka ) " Młodzi gniewni". W podobnej konwencji jest film "Wolność słowa" czy jakoś tak- z Hilary Swank. Film niezły i również na faktach, aczkolwiek w moim odczuciu nie dorównał "Młodym gniewnym".
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Film godny polecenia

Post autor: Layla »

"Atlas chmur". Polecam z całego serca, jeśli tylko ktoś ma głowę do myślenia przez 3 godziny (fabuła jest dość uwikłana, ale warto uważnie słuchać przez cały czas). Na 3 godzinach myślenia się nie skończy, potem przychodzą kolejne godziny refleksji...
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Film godny polecenia

Post autor: Falka »

Ja ostatnio obejrzałam Clerks 2. Zabawna historia 2 sprzedawców. Mam zamiar też pierwszą część obejrzeć.
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

"Wschodnie obietnice" o mafii rosyjskiej w Londynie. Bardzo mi się podobał. Zaczyna się od tego, że do szpitala trafia młoda dziewczyna w ciąży. Umiera przy porodzie. Położna znajduje w rzeczach zmarłej jej pamiętnik, w którym ona opisała, co się jej przydarzyło. Jednak napisała to po rosyjsku. Położna chce się dowiedzieć, co było w pamiętniku, żeby skontaktować się z rodziną zmarłej w sprawie dziecka. Ponieważ wujek położnej odmawia pomocy przy tłumaczeniu, ona udaje się do właściciela rosyjskiej restauracji z prośbą o przetłumaczenie zapisków. Nie wie, że ten gość jest w rzeczywistości szefem mafii rosyjskiej w Londynie i że zmusza młode dziewczyny do prostytucji.
Tymczasem wuj głównej bohaterki mimo wcześniejszej odmowy zaczął czytać i tłumaczyć pamiętnik.

No i tyle, więcej nie będę streszczać fabuły. Film bardzo mi się podobał, miał wciągajacą, trzymającą w napięciu akcję i aktorzy też nieźle zagrali.
Szczególnie podobala mi się gra Vincenta Cassela, w roli syna szefa mafii.
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Re: Film godny polecenia

Post autor: Motylciemny »

"UPROWADZONA"
Bryan (Liam Neeson) jest byłym szpiegiem, który ma 17-letnią córkę. Dziewczyna bardzo chce pojechać do Paryża i ojciec przyzwala jej na to pod pewnymi warunkami. Pewnego dnia córka Bryana dzwoni do niego i płaczliwym głosem mówi, że została porwana przez handlarzy żywym towarem. Były szpieg będzie musiał wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby odnaleźć i uratować dziewczynę, zanim będzie za późno.
ZWIASTUN
http://www.youtube.com/watch?v=wCbDUREBwUg
http://www.youtube.com/watch?v=RwsfiugLFMg
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

Wiem, ze to plytkie i dziecinne, ale bardzo mi się podoba " Powrót Batmana" Burtona. Zrobil na mnie duze wrazenie jak bylam dzieckiem/ nastolatką i do tej pory mam dreszczyk jak go ogladam. Wiecie, ja nie mam intelektualnych aspiracji :) Film jest dla mnie swietny i tyle, co moge powiedziec.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Film godny polecenia

Post autor: marisaxyz »

panna_x pisze:Wiem, ze to plytkie i dziecinne, ale bardzo mi się podoba " Powrót Batmana" Burtona. Zrobil na mnie duze wrazenie jak bylam dzieckiem/ nastolatką i do tej pory mam dreszczyk jak go ogladam. Wiecie, ja nie mam intelektualnych aspiracji :) Film jest dla mnie swietny i tyle, co moge powiedziec.
mnie też się podobał :) a "Duża Ryba" to mi się nigdy nie znudzi :D lubię Burtona
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Film godny polecenia

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

marisaxyz pisze:
panna_x pisze:Wiem, ze to plytkie i dziecinne, ale bardzo mi się podoba " Powrót Batmana" Burtona. Zrobil na mnie duze wrazenie jak bylam dzieckiem/ nastolatką i do tej pory mam dreszczyk jak go ogladam. Wiecie, ja nie mam intelektualnych aspiracji :) Film jest dla mnie swietny i tyle, co moge powiedziec.
mnie też się podobał :) a "Duża Ryba" to mi się nigdy nie znudzi :D lubię Burtona
Też lubię Burtona, choć od filmu pełnometrażowego o Batmanie wolałam kreskówkę.
Z filmów Burtona najbardziej lubię Sok z żuka, także jako serial animowany, Edwarda Nożycorękiego i Vincenta (link: http://www.youtube.com/watch?v=fxQcBKUPm8o). :D
ODPOWIEDZ