Film godny polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Kaska77
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2014, 19:43

Re: Film godny polecenia

Post autor: Kaska77 »

Layla pisze:Jak ktoś ma ochotę na ciekawą komedię francuską, to polecam "Za jakie grzechy dobry Boże".
Jeśli o francuskich komediach mowa to mogę polecić "Imię" (Le Prenom). Oglądałem go już 3 razy z trzema różnymi grupkami znajomych i wszystkim się podobało :)
Awatar użytkownika
bezemnie
łASuch
Posty: 173
Rejestracja: 10 sie 2015, 14:27

Re: Film godny polecenia

Post autor: bezemnie »

Jeśli ktoś lubi sobie popłakać... albo i nie, bo ja w sumie płaczę na co drugim filmie, to polecam Wiek Adaline.
Amanita virosa

person: magic isnt real
me: ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆
Awatar użytkownika
sun
mASełko
Posty: 107
Rejestracja: 23 lip 2015, 22:11

Re: Film godny polecenia

Post autor: sun »

Polecam film, który spodobał mi się ostatnio "Teoria wszystkiego" :)
"Samotność jest prawością, potem oczywistością. Jest naturalnym odsunięciem się od iluzji. Jest stanięciem oko w oko z czarną dziurą. Jest przerażeniem i wyzwoleniem od przerażenia. Jest tunelem do życia. Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał."
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Film godny polecenia

Post autor: DZIEWICA8 »

Moim ulubionym filmem jest Forest Gump, a z polskich filmów to Kogel Mogel i Galimatias. Te filmy oglądałam wiele lat temu po raz pierwszy, ale niezmiennie je lubię, miło wspominam i mogłabym je polecić każdemu. Oglądałam je już po kilka razy, ale chętnie obejrzałabym je jeszcze raz.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
sun
mASełko
Posty: 107
Rejestracja: 23 lip 2015, 22:11

Re: Film godny polecenia

Post autor: sun »

DZIEWICA8 pisze:Moim ulubionym filmem jest Forest Gump, a z polskich filmów to Kogel Mogel i Galimatias. Te filmy oglądałam wiele lat temu po raz pierwszy, ale niezmiennie je lubię, miło wspominam i mogłabym je polecić każdemu. Oglądałam je już po kilka razy, ale chętnie obejrzałabym je jeszcze raz.
DZIEWICA8
Forest Gump też jest jednym z moich ulubionych, też często do niego powracam. :wink:
"Samotność jest prawością, potem oczywistością. Jest naturalnym odsunięciem się od iluzji. Jest stanięciem oko w oko z czarną dziurą. Jest przerażeniem i wyzwoleniem od przerażenia. Jest tunelem do życia. Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał."
Awatar użytkownika
Nikkala
ASiołek
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2015, 21:42

Re: Film godny polecenia

Post autor: Nikkala »

Ostatnio widziałam "Pieskie popołudnie" z niezastąpionym Alem Pacino. Polecam. Dobre połączenie dramatu psychologicznego ze szczyptą filmu sensacyjnego. :)
"Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna."
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Film godny polecenia

Post autor: Patryk »

Polecam "Kwiat pustyni". Film traktuje o problemie obrzezania kobiet. Bohaterka filmu pochodzi z Somalii i jako dziewczynka ucieka do Londynu. Staje się sławną fotomodelką. Historia jest prawdziwa. Wg danych codziennie okaleczanych jest 6 tysięcy kobiet. Brrr na czym ten świat stoi? Również piękny przykład zawalczenia o siebie.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

czytalam ksiazkę,na podstawie której był ten film-coś okropnego, jak się o tym czyta. nawet pomyśli.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Film godny polecenia

Post autor: chochol »

Co prawda, jeszcze nie widziałam, ale już ostrzę sobie wzrok, wyczekuję i polecam film "Sufrażystka". Nie tylko dla feministek :) .
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Film godny polecenia

Post autor: morowy »

Wczoraj oglądałem "Circle" (2015r.). Ogólny temat i klimat filmu kojarzył mi się z "Cube" (1997r).

Grupa osób (chyba 50) odzyskuje przytomność stojąc w kręgu w pomieszczeniu, które przypomina studio do teleturniejów. Na środku znajduje się urządzenie, które uśmierca jedną osobę co około 2 minuty. Atmosfera zagęszcza się jeszcze bardziej, gdy uczestnicy "śmiertelnego koła fortuny" odkrywają, że mogą decydować kto zostanie kolejną ofiarą...

Jeśli nie będziemy zanadto sceptyczni co do realizmu zdarzeń i zachowań bohaterów, tylko przyjmiemy konwencję filmu - dość szybko zaczniemy się cieszyć wciągającym psychologicznym dreszczowcem. Polecam sympatykom psychologii i rozkminek na egzystencjalne tematy (szczególnie pytań o tzw. "człowieczeństwo" itp.).

W pewnym momencie wciągnąłem się tak , że nie zauważyłem jak mi frytki wystygły. :wink: Dałbym 7/10.
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

widziałam Cube, dobry film-ten pierwszy.
evika
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 18 sty 2013, 21:10
Lokalizacja: Dolny śląsk

Re: Film godny polecenia

Post autor: evika »

"Babadook"- czemu ten film ma miano horroru to tego nie rozumiem ale klimat przecudny, taki jaki ja uwielbiam...
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Film godny polecenia

Post autor: Słomiany Zapał »

Ja polecam "Interstellar". Dobre, wciągające sci-fi o ratowaniu ludzkości, podróży w kosmos itd. Brzmi może banalnie, ale film potrafi zaskoczyć i zaciekawić.
4w5
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:52

Re: Film godny polecenia

Post autor: 4w5 »

Dom Latających Sztyletów
Awatar użytkownika
martika
młodASek
Posty: 24
Rejestracja: 10 sie 2014, 12:38

Re: Film godny polecenia

Post autor: martika »

"Most Szpiegów"
wart zobaczenia, film interesujący, dobrze nakręcony, ciekawe dialogi
reż. Spielberg główną rolę gra Tom Hanks więc można było sie tego spodziewać :)
ODPOWIEDZ