Jakiej muzyki sluchacie

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

No ja lata 60 - 80`s

j -rock

i Industrial xDD :xmrgreen:
Awatar użytkownika
Hotarubi
łASuch
Posty: 164
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:58
Lokalizacja: Fabryka lalek

Post autor: Hotarubi »

Soundtrack z Fairy Tail
Ckliwy prestidigitator Todoregaldowerdadero do bufeciku mknie po buteleczkę spirytusiku najwydestylowaniuchniejszego dla reżysera Laubzegi który wyreżyserował przeintelektualizowane, przeliteraturalizowane, przekarykaturalizowane dzieło pod tytułem "Bichum bała bomba buła gochamba"
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Trzy Ryby pisze:Utriko a czy możesz mi polecić jakieś wykonania kompozycji Purcella? Znam tylko wykonania The Scholars Baroque Ensemble i interpretacje Jordiego Savalla kierującego Hesperionem.
Henry Purcell ani w jednej ani w drugiej odsłonie mnie nie zachwyca (choć do muzyki Savalla żywię cześć niemal nabożną).
może to kwestia wykonań a nie samego kompozytora.
Zupełnie nie zwróciłam uwagi na to, kto wykonywał te utwory ( mój błąd, w przyszłości postaram się to zmienić :P ). Puścili Purcella w radiu, więc nagrałam na kasetę i mam. Przypuszczam, że mogła to być Praska Orkiestra Symfoniczna lub Kameralna, gdyż słuchałam wtedy czeskiej stacji Vltava.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Trzy Ryby
łASuch
Posty: 166
Rejestracja: 5 kwie 2010, 13:11

Post autor: Trzy Ryby »

Dziękuję za wskazania, poszukam.
Swoją drogą ciekawa jestem jak byłby Twój odbiór savallowskiego Purcella. Posłuchać go można na przykład tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=cLEX7bAy_ZQ

PS Piękną masz sygnaturkę.
Pomóż mi proszę: [html] http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... sc&start=0 [/html]

Homo viator
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

KLF - What Time Is Love. Zarąbisty teledysk :D
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Trzy Ryby pisze: Swoją drogą ciekawa jestem jak byłby Twój odbiór savallowskiego Purcella. Posłuchać go można na przykład tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=cLEX7bAy_ZQ
Też mi się podoba.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
maharetefka
gimnASjalista
Posty: 19
Rejestracja: 5 lut 2011, 22:02
Lokalizacja: uk

Post autor: maharetefka »

a teraz slucham sobie robotobibok instytut las.
jazz lubie, folkor..
bittersweet
starszASek
Posty: 35
Rejestracja: 5 lut 2011, 22:44
Lokalizacja: zza biurka

Post autor: bittersweet »

muzyka jest zbyt piękna, żeby dzielić ją na gatunki, więc może wymienię tych wykonawców, których twórczość towarzyszy mi najczęściej. są to: amy winehouse, the doors, pink floyd. ostatnio również florence + tha machine.
Ostatnio zmieniony 5 lut 2012, 19:30 przez bittersweet, łącznie zmieniany 1 raz.
brunhilda
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 5 mar 2011, 14:31

Post autor: brunhilda »

Jakże się cieszę, znajdując tu miłośników muzyki barokowej! Jest to bowiem największa pasja mojego życia. Najbardziej rozmiłowana jestem w twórczości włoskiej z początków baroku: Monteverdi, Caccini i inni, mniej znani. A także Włosi późniejsi, zwłaszcza Vivaldi i jego opery. Od niedawna dopiero nagrywa się te smakowite kąski lepsze nawet od jego koncertów.
Cenię także barokowych mistrzów francuskich, zwłaszcza mało znanego może Delalande'a oraz francuskich wirtuozów violi da gamba, jak Marais.
Niemcy i Austriacy także mieli w owym czasie wybitnych kompozytorów: Buxtehude, Biber, Haendel, i last but not least, cała familija Bachów!
No i te ich, Niemców, koncerty organowe. Zresztą nie tylko Niemców.
Poza barokiem moim okresem jest również renesans i jeszcze wcześniejsze rzeczy. Po roku 1750 zaś...rozpoczął się upadek cywilizacji ;) Oczywiście zdarzały się chlubne wyjątki, jak Wagner czy inni głównie operowi kompozytorzy. Bardzo lubię operę.
Poza tym jeszcze słucham jazzu, ale tu mam dużo mniejsze rozeznanie niż w kwestii opery (barokowej zwłaszcza), w której mogę naprawdę polecić wiele dobrych wykonań i posiadam spore zbiory. :)
Aha, dla zainteresowanych barokiem: u mnie w mieście, w Krakowie, odbywają się regularnie festiwale poświęcone tej epoce: Misteria Paschalia oraz Opera Rara, cykl oper barokowych. Gorąco polecam, nie jest tanio, ale naprawdę warto posłuchać wybitnych dzieł w wykonaniu światowej sławy i najwyższej klasy artystów!
Babeta
ASiołek
Posty: 91
Rejestracja: 10 mar 2011, 10:17
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Babeta »

A ja w zależności od nastroju słucham bluesa (kocham Dżem), rocka, trochę punka, trochę metalu i trochę muzyki klasycznej :)
mat9030
ASiołek
Posty: 64
Rejestracja: 20 wrz 2009, 19:16

Post autor: mat9030 »

Japoński pop i rock, muzyka Grecka, Koreańska, Arabska, Turecka, Latino
Wolę żeby ludzie nienawidzili mnie za to kim jestem niż kochali za to kogo udaję
Severa
gimnASjalista
Posty: 14
Rejestracja: 18 kwie 2011, 00:48

Muzyka

Post autor: Severa »

ASP, płyta "Zaubererbruder", BlutEngel, Rammstein, HIM, Jocelyn Pook, muzyka relaksacyjna i czasem filmowa
"Możecie klaskać- komedia skończona." Ludwig van Beethoven na łożu śmierci.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Lubię jazz, ale ten wczesny - Louis Armstrong oczywiście, Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Nat King Cole, Earl Hines (świetne partie na fortepian). Poza tym rock, pop, muzyka klasyczna. Nie słucham techno, ani disco.

Wykonawcy? Bardzo różni. Przeważnie określone piosenki. Wyjątek stanowi tu m.in. Myslovitz, którego słucham w całości. Kocham chłopaków za teksty i wokal Artura. :wink: Słuchaliście najnowszej płyty Myslovitz? Nieważne jak wysoko jesteśmy? 21 gram? Czy tylko ja mam wrażenie, że autor piosenki pisał strumieniem świadomości? :)
Diana
ASiołek
Posty: 59
Rejestracja: 24 mar 2012, 02:57

Gatunek muzyczny

Post autor: Diana »

Ja lubię rock,pop i klasykę najbardziej Mozarta.A Wam jaki rodzaj muzyki wpadł w ucho?
Felixis
ASysta
Posty: 251
Rejestracja: 11 sty 2012, 15:51

Re: Gatunek muzyczny

Post autor: Felixis »

metal, soundtracki z filmów i gier, muzyka klasyczna, elektro, rock... ogólnie prawie wszystko za wyjątkiem jakiejś części disco polo i popu XD
Wszyscy wiedzą lepiej...
ODPOWIEDZ