Wegetarianizm

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Zito
ASiołek
Posty: 98
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:29

Post autor: Zito »

.
Ostatnio zmieniony 2 maja 2012, 17:24 przez Zito, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Post autor: Jo »

Motylku, az mi sie oczy zaszklily, jak zobaczylam zdjecia, ktore wstawilas. Kochane te zwierzatka :)
A ja je jem... :?
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

weganie jedzą zwierzęta ugotowane w wodzie na herbatę
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Mi nie tylko chodzi o te zwierzęta, ale o to że mi mięso czerwone w ogóle przestało smakować :roll: Póki co i jak na razie ograniczam je stosując stopniowe przejścia z mięsa czerwonego na ryby i na produkty nabiału ;P Ja aż typowym weganem nie chce być :P Ze skrajności w skrajność póki co nie chcę popadać. :P :P
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Post autor: meg »

popieram :D weganka, potrafiąca czytać etykiety na produktach i nie sprawia mi to wieelkich trudności :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 21 sie 2011, 13:35 przez meg, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

Jo pisze:Motylku, az mi sie oczy zaszklily, jak zobaczylam zdjecia, ktore wstawilas. Kochane te zwierzatka :)
No i to jest właśnie najtragiczniejsze ,że takiemu zwierzakowi ,które zaraz dostanie siekierą w łeb to
nic po zaszklonych oczach :(

O losie tych zwierząt pisałam w Kontrowersjach w dziale "Okrucieństwo wobec zwierząt".
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Wegetarianizm - choroba psychiczna?

Post autor: nightmare »

Skoro mowa o wegetarianizmie. Tu jest link do projektu "KOŃ" w konkursie na wege koszulkę.
http://www.wegestudio.pl/pl/p/Kon/198
Wystarczy polubić będąc zalogowanym na facebooku, lub wysłać maila argumentując wybór w trzech zdaniach.
Proszę o głosy. Konkurs trwa zaledwie do 8.04.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Wegetarianizm - choroba psychiczna?

Post autor: marisaxyz »

nightmare pisze:Skoro mowa o wegetarianizmie. Tu jest link do projektu "KOŃ" w konkursie na wege koszulkę.
http://www.wegestudio.pl/pl/p/Kon/198
Wystarczy polubić będąc zalogowanym na facebooku, lub wysłać maila argumentując wybór w trzech zdaniach.
Proszę o głosy. Konkurs trwa zaledwie do 8.04.
akurat mam tę stronkę w ulubionych, a zagłosowałam na "marchewę" :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Re: Wegetarianizm

Post autor: meg »

Byłam za: "Lubisz zwierzęta?"
No ale nic... dla zainteresowanych, zwyciężyła ta: http://www.facebook.com/Wegestudio#!/We ... 4949752878
dla mnie mało czytelna, trzeba będzie wziąć się i zrobić sobie samemu :P :D
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 16:18 przez meg, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteśmy ofiarami geografii. Kulturowo, intelektualnie, uczuciowo.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Wegetarianizm

Post autor: marisaxyz »

jak mam być szczera to nie podoba mi się ten projekt
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Wegetarianizm

Post autor: chochol »

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wegetarianizmu życzę Wszystkim braciom i siostrom ("w wierze" :wink:) smacznych śniadań, obiadów, deserów i kolacji :), a nie - wegetarianom wypróbowania dań bezmięsnych.
Sto lat :mrgreen: .
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Wegetarianizm

Post autor: marisaxyz »

wzajemnie Chochol ! a jutro jest Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych :piggy: :sheep2: :cow: a 4 października to Światowy Dzień Zwierząt a generalnie październik jest Miesiącem Dobroci Dla Zwierząt :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Wegetarianizm

Post autor: panna_x »

Ja nie jestem wegetarianką i nie zamierzam być. Lubię dania mięsne. Wegetarianie trochę mnie irytują w momentach, kiedy nachalnie usiłują przekonać innych do własnych poglądów i systemu wartości ( ale tego ogólnie nie znoszę, czegokolwiek by nie dotyczyło tzn wegetarianizmu, religii itd).
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Wegetarianizm

Post autor: Layla »

panna_x pisze:Wegetarianie trochę mnie irytują w momentach, kiedy nachalnie usiłują przekonać innych do własnych poglądów i systemu wartości.
Niedawno też mnie to denerwowało, ale ostatnio to już tylko się takich nawiedzonych ludzi ignoruję. Nie dość, że mnie do niczego nie przekonają, to jeszcze robią z siebie pośmiewisko.

Jeśli o mnie chodzi, to wegetarianką nie jestem, wyznaję zasadę, że trzeba jeść to, czego się potrzebuje. Tak więc czasami przez tydzień potrafię nie tknąć mięsa. Ogólnie zauważyłam, że im jestem starsza, tym mniej mięsa potrzebuję, chociaż na stałe raczej nie byłabym w stanie z niego zrezygnować, na pewno jeszcze nie teraz. Np. kebaba sobie nie odmówię :P I do dań wegetariańskich też nic nie mam, są smaczne (no może poza dziwnymi sojowymi wytworami :P )
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Libra

Re: Wegetarianizm

Post autor: Libra »

panna_x pisze:Wegetarianie trochę mnie irytują w momentach, kiedy nachalnie usiłują przekonać innych do własnych poglądów i systemu wartości .
ja się z takim nachalnym przekonywaniem spotkałam tylko w sieci, w realu niet- ogólnie nawet ja, jestem bardzo mało propagandowa, uważam, że mój talerz, moja sprawa, reszta świata niech se żre co chce :mrgreen:

Problem natomiast zaobserwowałam odwrotny- wciskanie wegetarianom miesa, nieustanne jego proponowanie, podawanie w postaci utajonej ;) (ta adrenalina, ciekawe czy wyczuje a potem triumf, gdy sie zada pytanie " a wiesz co tam dodałem? " :roll: )ocenianie, że szkodzi się swojemu organizmowi, nazywanie to debilizmem i głupotą. Ogólnie, częściej widzę jak to "mięsni" czepiają się wegetarian(często na własnej osobie sie przekonałam- a wszak ja nikogo do niczego nie namawiam, teoretycznie skoro ja nie propaguję powinnam być zostawiona w spokoju, ale tak nie jest), odwrotnie jak już wspomniałam, tylko w sieci ale wiem, że istnieją jednostki agresywnie nadgorliwe.
ODPOWIEDZ