Wegetarianizm

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

U mnie w mieście jest jeden sklep ze zdrową żywnością, gdzie raz na tydzień się zaopatruję. Tam jest wszystko. U mnie ten sklep ma ulotki Green Waya i na odwrót, więc może w Green W. u ciebie zapytasz. Niektóre produkty są w Realu, Kauflandzie. Zazwyczaj jest cała półka ze zdrową żywnością np. parówki sojowe. 6 szt 8.50zl...( u mnie one są tam, gdzie produkty w puszkach typu zwykłe mięsne gołąbki, pulpety)Są też flaki za 4zł, czasem bywa farsz sojowy do zrobienia. Na kartonie był napis:"kotlety sojowo- grzybowe", a okazało się, że jest to coś w rodzaju krajanki sojowej z suszonymi grzybami i z tego można robić m. in lazanie. Co do hamburgerów i wędlin, to ich tam nie ma, ale zauważyłam, że z miesiąca na miesiąc asortyment się zwiększa.
emptiness
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 2 cze 2008, 14:58

Post autor: emptiness »

witam!
ja również jestem wegetarianką(jakieś 12-13lat)(z kilku miesięcznymi przerwami) ale nigdy nie przywiązywałam uwagi do właściwego "zdrowego "odżywiania.po prostu przestałam jeść mięso-i o dziwo nigdy nie miałam problemów zdrowotnych z tego powodu(żadne tam anemie mnie nie chwyciły-wyniki w normie) :)
teraz mam "jazdę" na unikanie produktów testowanych na zwierzętach.
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

emptiness pisze:
teraz mam "jazdę" na unikanie produktów testowanych na zwierzętach.
Ja też to ostatnio sprawdzam. Akurat przez przypadek kupiłam produkty, które nie są testowane. A orientujesz się, które firmy mają prod.nietest. na zwierzętach?Kremy, balsamy...Bo nie będę ciągle tego samego używać.
Salomea

Post autor: Salomea »

Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Ha, no cóż, Avene nie znalazłam na liście firm, które nie testują produktów na zwierzętach, ale cóż... Postawiona przed wyborem: zdrowa myszka vs. brak problemów ze skórą Agi niestety wybieram skórę Agi - przyzwyczaiłam się do niej.
emptiness
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 2 cze 2008, 14:58

Post autor: emptiness »

Bardzo Dziwna Osoba pisze:
emptiness pisze:
teraz mam "jazdę" na unikanie produktów testowanych na zwierzętach.
Ja też to ostatnio sprawdzam. Akurat przez przypadek kupiłam produkty, które nie są testowane. A orientujesz się, które firmy mają prod.nietest. na zwierzętach?Kremy, balsamy...Bo nie będę ciągle tego samego używać.
z polskich to 100% ziaja
oceanic (zdania podzielone)

pzdr.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Na temat kosmetyków znajdziesz również info na www.vege.pl kosmetyków nie tylko nie testowanych, ale tez wyrabianych naturalnie, bez chemii
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

Kiedyś wchodziłam na str. vege, ale teraz już się boję, jak widzę te nagłówki o udręczonych zwierzętach... chyba, że mi podasz bezpośrednią str.

Mam krem do rąk firmy PharmaCF "4pory roku". Jest tam narysowany królik z napisem "Non tested on animals". Mam też krem firmy Eveline z podobnym napisem, ale królik wygląda inaczej. Mam nadzieję, że nie ma tu żadnej ściemy.
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Raczej nie ma - przepisy unijne są w tej kwestii dość jednoznaczne.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Bardzo Dziwna Osoba pisze:Kiedyś wchodziłam na str. vege, ale teraz już się boję, jak widzę te nagłówki o udręczonych zwierzętach... chyba, że mi podasz bezpośrednią str.

.
Here UR: www.vege.pl/str.php?dz=64
emptiness
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 2 cze 2008, 14:58

Post autor: emptiness »

Piorun pisze:Raczej nie ma - przepisy unijne są w tej kwestii dość jednoznaczne.
przepisy ???
no nie wiem...
z tego co wiem króliczka może umiescić sobie każdy(i tak robią)dlatego też wyglądają różnie i niewiele znaczą :(
Awatar użytkownika
Iluzjonistka
frikASek
Posty: 240
Rejestracja: 20 kwie 2008, 19:34

Post autor: Iluzjonistka »

ja nie jestem wegetarianką ale i tak jem mało mięsa bo mi nie smakuje :mrgreen: a co do produktów to wstyd sie przyznać ale nigdy na to nie patrzyłam..
głupota ludzka mnie przeraża
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Ja dziś na śniadanie zjadłem se dwie wyśmienite paróweczki :egrin:
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

wiesz Ant. parówki mogły być sojowe. :lol:
Awatar użytkownika
Iluzjonistka
frikASek
Posty: 240
Rejestracja: 20 kwie 2008, 19:34

Post autor: Iluzjonistka »

sojowe chyba nie są za bardzo smaczne.. :roll:

mi wystarczy ze jestem uczulona na mąkę i i tak dużo rzeczy jeść nie moge, wiec staram sie nie ograniczać jeszcze bardziej.
głupota ludzka mnie przeraża
ODPOWIEDZ