"Ustatkowywanie się"

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: "Ustatkowywanie się"

Post autor: marisaxyz »

bycie singlem jest fajne jak się ma te 30,40 no może i 50 lat, ale potem to już chyba nie jest tak "różowo", bo do kogo zwrócić się o pomoc, kto Cię odwiedzi w szpitalu? sama zastanawiam się jak to będzie i trochę mnie to wszystko przeraża
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: "Ustatkowywanie się"

Post autor: panna_x »

Tu nie mogę się zgodzić, gdyż w takim wypadku ludzie mieliby dzieci nie dlatego, że chcą i czują powołanie do rodzicielstwa, lecz tylko po to, by miał się kto nimi zająć na starość- dosc to egoistyczne i przedmiotowe traktowanie. Poza tym posiadanie dzieci nie gwarantuje opieki na starość, dzieci mogą choćby wyjechać do innego miasta, regionu, czy w ogóle kraju, i nie będą w stanie zająć się nami na odległość.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: "Ustatkowywanie się"

Post autor: marisaxyz »

panna_x pisze:Tu nie mogę się zgodzić, gdyż w takim wypadku ludzie mieliby dzieci nie dlatego, że chcą i czują powołanie do rodzicielstwa, lecz tylko po to, by miał się kto nimi zająć na starość- dosc to egoistyczne i przedmiotowe traktowanie. Poza tym posiadanie dzieci nie gwarantuje opieki na starość, dzieci mogą choćby wyjechać do innego miasta, regionu, czy w ogóle kraju, i nie będą w stanie zająć się nami na odległość.
źle mnie zrozumiałaś, bo nie miałam akurat na myśli dzieci
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: "Ustatkowywanie się"

Post autor: DZIEWICA8 »

Ja zawsze wiedziałam, że nie założę rodziny i to podtrzymuję do dziś. Nie szukam partnera na stałe, ani też przelotnych związków. Oczywiście chciałabym mieć stałą pracę i własne pieniądze. I to by mi właściwie wystarczyło.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
ODPOWIEDZ