Neuroscience i inne

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!

Czy fascynyjesz się jakąś dyscypliną naukową?

Czas głosowania minął 27 gru 2005, 01:30

TAK
4
67%
NIE
2
33%
 
Liczba głosów: 6

Marcin Ciesielski
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2005, 23:52
Lokalizacja: Bromberg, Poland

Neuroscience i inne

Post autor: Marcin Ciesielski »

Ciekawi mnie czy są tu jacyś entuzjaści neuronauk lub pokrewnych dziedzin (np. AI, cognitive science itp.).
Pytanie drugie: czy jest tu wielu entuzjastów jakichkolwiek nauk?
[Wg mnie nauka jest jedna - sztywne wydzielanie dyscyplin to w dzisiejszych czasach anachronizm]
Najlepsza lektura:
Michael A. Arbib: "The Handbook of Brain Theory and Neural Networks"
Awatar użytkownika
NAIRIN
AS gaduła
Posty: 410
Rejestracja: 15 lip 2005, 08:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Neuroscience i inne

Post autor: NAIRIN »

Osobiści jestem zakochana w kilku dziedzinach, których wprawdzie nie zglębiłam, ale są one tak rozległe, że wątpie by ktokolwiek zrobił to w pełni. Na pierwszym miejscu biologia, a konkretnie genetyka. Następnie psychologia, a zwłaszcza techniki manipulacji, co wiąże się z reklamą i marketingiem, który właśnie studiuję i chciałabym zajmować się tym w przyszłości.
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: Neuroscience i inne

Post autor: Ardelia »

NAIRIN pisze:Następnie psychologia, a zwłaszcza techniki manipulacji, co wiąże się z reklamą i marketingiem, który właśnie studiuję i chciałabym zajmować się tym w przyszłości.
ciekawa rzecz.
mialabys moze kilka polecen dotyczacych ksiazek na ten temat?
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
Awatar użytkownika
NAIRIN
AS gaduła
Posty: 410
Rejestracja: 15 lip 2005, 08:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Neuroscience i inne

Post autor: NAIRIN »

Tak, jeżeli szukasz literatury lekkiej i ciekawej na ten temat, polecam "Wywieranie wpływu na ludzi", autor: Robert B. Cialdini. Jest to jedna z najciekawszych książek poswięcona tej tematyce i co najważniejsze napisana jest językiem przystępnym i opatrzona wielona ciekawymi przykładami, opisami doświadczeń. Od dawna jest to numer jeden na listach bestselerów. Miłego czytania ;)
Awatar użytkownika
znad_dniepru
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 12 paź 2006, 20:01

Re: Neuroscience i inne

Post autor: znad_dniepru »

NAIRIN pisze:Tak, jeżeli szukasz literatury lekkiej i ciekawej na ten temat, polecam "Wywieranie wpływu na ludzi", autor: Robert B. Cialdini. Jest to jedna z najciekawszych książek poswięcona tej tematyce i co najważniejsze napisana jest językiem przystępnym i opatrzona wielona ciekawymi przykładami, opisami doświadczeń. Od dawna jest to numer jeden na listach bestselerów. Miłego czytania ;)

mam ją w domu ale jeszcze sie nie zebrałam zeby poczytać.

kognitywistyka b. ciekawa. mnei natomiast interesuje człowiek. tak po prostu.
- Nie uznajesz żadnych wartości, całe twoje życie to nihilizm, cynizm, sarkazm i orgazm.
- We Francji mógłbyś zrobić z tego hasło wyborcze i wygrać.
w. allen <3
Awatar użytkownika
Arieska
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2006, 19:49
Lokalizacja: śląsk

Re: Neuroscience i inne

Post autor: Arieska »

hmmm.. pedagogika , pedagogika specjalna w zakresie resocjalizacji, socjologia, psychologia, prawo ( głównie karne i rodzinne )
Awatar użytkownika
bestia
młodASek
Posty: 28
Rejestracja: 17 sty 2007, 12:08
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Neuroscience i inne

Post autor: bestia »

A mnie interesują wszystkie nauki (popieram, nie powinno sie ich tak sztywno dzielić - nauka jest jedna), niektóre zagadnienia bardziej niż inne. Mniej mnie obchodzi np. teoria wytopu stali i liczby nierzeczywiste, a o wiele bardziej ekologia, filozofia i życie jako takie.

Szkoda, że Ankieta nie działa - juz koniec zbierania głosów?
hej kokolorum ;D
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

Psychologia i parapsychologia. Uwilebiam te dziedziny.
Awatar użytkownika
Parkinson
fantAStyczny
Posty: 545
Rejestracja: 4 lut 2007, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Parkinson »

to fakt szkoda że ankieta nie działa :?

ja interesuję się troszkę psychologią i jej zastosowaniami aczkolwiek jestem bardziej ukierunkowany w stronę etnografii co nie przeszkadza mi w studiowaniu informatyki :lol:


Ps. odnośnie lektur

"Wywieranie wpływu na ludzi", autor: Robert B. Cialdini. czytałem już jakiś czas temu dobra książeczka
psychomanipulacja umysłem człowieka |
psychomanipulacja umysłem kobiety |
autora obu książek nie pamiętam ale były całkiem ciekawe bardzie w swerze opisowej efektów niż sposobów oddziaływania ale polecam tytuły
Śmiejecie się, że jestem inny, ja się śmieję, że jesteście tacy sami. :)
Awatar użytkownika
uxia
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2007, 11:04

Post autor: uxia »

Ja, podobnie zresztą jak Marcin interesują się kognitywistyką. Poza tym do moich zainteresowań należą filozofia i literatura (czytanie i pisanie), choć tę ostatnią pasję ostatnio zaniedbuję z braku czasu.
pozdr.
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Tak zwane nauki ścisłe mnie nie interesują. Może to wynika z mojego humanistycznego usposobienia - nie wiem. Za to bardzo mnie interesuje filozofia, politologia, historia i przede wszystkim historia sztuki. Z dziedziny psychologii interesuje mnie również wywieranie wpływu i manipulacja ludźmi. Poza tym interesuje mnie informatyka (tu szczególnie grafika komputerowa i webmastering, ale żeby było śmiesznie, to nie mam założonej żadnej strony internetowej prezentującej moją osobę, bo brak mi cierpliwości do prowadzenia takiej i jej uaktualniania :lol: ).
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
dziwak
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 28 maja 2007, 08:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziwak »

dorosłe dziecko pisze:Poza tym interesuje mnie informatyka (tu szczególnie grafika komputerowa i webmastering, ale żeby było śmiesznie, to nie mam założonej żadnej strony internetowej prezentującej moją osobę, bo brak mi cierpliwości do prowadzenia takiej i jej uaktualniania :lol: ).
A informatyka to nauka wybitnie ścisła :wink:
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

dziwak pisze:A informatyka to nauka wybitnie ścisła :wink:
Jak również bardzo szerokie pojęcie, które bez sprecyzowania nic właściwie nie mówi (taki ogólnik). :wink: Mnie się jednak zawsze z naukami ścisłymi kojarzyły takie dziedziny wiedzy, jak biologia, chemia, matematyka, fizyka itp., które to zresztą dostarczały mi w szkole problemów, których nie dostarczała informatyka i stąd pewnie moje postrzeganie jej jako nieścisłej. :wink:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
ODPOWIEDZ