Grzebanie czy kremacja ?

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
LACORUNA
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 30 wrz 2008, 12:29
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: LACORUNA »

Tak - temat '' grobowy'' i taka ''grobowa'' ciekawosc we mnie wstapila :D
Ale chociaz sprawiedliwa kwestia, bo wszystkich nas dotyczy ( mam na mysli smierc ).
Mam jednak nadzieje, ze nikogo tematem, albo przypomnieniem co nas czeka za bardzo nie przygnebilam :)
Awatar użytkownika
Zixxar
głuptAS
Posty: 496
Rejestracja: 28 kwie 2008, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zixxar »

A ja nie chcę umierać! Wszystko tylko nie toooooooooo! :xmrgreen:

Pzdr,

Zixx
Musisz zadać sobie jedno, bardzo ważne pytanie: "Co pragniesz w życiu robić... i zwyczajnie zacznij to robić..."
LACORUNA
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 30 wrz 2008, 12:29
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: LACORUNA »

Moze bedziesz wyjatkiem ktory odstapi od reguły ;-)
Katarzyna
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 23 wrz 2008, 10:03
Lokalizacja: lodz

Post autor: Katarzyna »

Hm... a czy wiecie ze kosci sa oddzielnie miazdzone, a po kazdej kremacji nie sprzata sie dokladnie ludzkich prochow wiec mozna zostac pochowanym z "kawalkiem" innej osoby.
Figaaaa
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

A co to za różnica, skoro i tak się nie żyje? Ciało sproszkowane, rozsypane, włączone z powrotem w obieg materii - tak jak być powinno

Nie mówiąc o tym co się dzieje z ciałem pogrzebanym klasycznie (polecam xsięgę "Trup - od biologii do antropologii")
To jest dopiero ciekawe i obsceniczne, więc pozwólcie że powstrzymam się od opisów :mrgreen:
Gość

Post autor: Gość »

ja bym chciala byc zamrozona;)
a nie zeby mnie robaki jadly albo ogien palil...
przykry temat

ale z pnkt uzytecznosic lepiej jakby na cmenatrzu nie bylo tych wilkich pomnikow tylko jak za granica male jedne plytki pionowe na ktorych widniaja dane a nie wilekie groby...
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Koni »

Piorun pisze:A co to za różnica, skoro i tak się nie żyje?
No właśnie :roll:
Mi tam wsio rawno co ze mną zrobią. Chciałabym tylko, żeby wszystko, co się da wzięli na przeszczepy.
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
Awatar użytkownika
arin
mASkotka
Posty: 141
Rejestracja: 9 sie 2008, 19:08
Kontakt:

Post autor: arin »

Kremacja i niech rozrzucą moje szczątki. Nie rozumiem po co ludzie mają mnie wspominać, nie chce żeby tracili dla mnie czas skoro i tak im nie pomoge. Jedyny sposób w jaki im moge pomóc to właśnie dać im tą odrobine czasu, który straciliby na odwiedzaniu mojego grobu.
Nic na siłę, każdy ma swoje zdanie
Głodny wiedzy społecznej i poznania siebie.
Lubie hh, metal symfoniczny, rock, klasyczną, alternatywną i jeszcze by sie coś znalazło.
wiatr
harnAS
Posty: 122
Rejestracja: 19 sty 2009, 14:04

Post autor: wiatr »

na chwilę obecną, całkowicie mi wisi co się ze mną stanie. czy mnie spalą, zakopią czy zrobią karmę dla psów.
...chociaż niewykluczone ze kiedys zmienię zdanie ;)
Gazing through the window at the world outside ...
Awatar użytkownika
Urania
mASełko
Posty: 138
Rejestracja: 10 gru 2008, 16:00
Lokalizacja: Terra Incognita

Post autor: Urania »

Gość pisze:...ale z pnkt uzytecznosic lepiej jakby na cmenatrzu nie bylo tych wilkich pomnikow tylko jak za granica male jedne plytki pionowe na ktorych widniaja dane a nie wilekie groby...
[Nie wiem, co oznaczają podkreślone wyrazy, ale domyślam się treści z kontekstu.]

:shock: NIE! Straszne są te niektóre zachodnie cmentarze z jednakimi płytami, jak słupki drogowe!

Ja uwielbiam stare nekropolie, niesamowity mają klimat, piękno i cisza... Przyznam się, że kiedyś latem chodziłam sobie na stary, zabytkowy cmentarz niedaleko mojedo domu, siadałam na ławeczce i czytałam książki... :)

Powązki, Bródnowski, Ewangelicki... - dzieła sztuki, zabytki - muzea niemal. Miasta umarłych, grobowce małe i duże kryjące w swych wnętrzach całe sagi, historie, biografie... I medaliony! patrzysz w ich oczy - jak przez okna do innego swiata... Kompletnie nie rozumiem, jak może się to komuś nie podobać...

Chciałabym mieć grób tradycyjny. Mam nadzieję, że zdążę odłożyć pieniądze za wczasu i zobaczyć to swoje "wieczne" M-2 jeszcze za życia ;)

Bez religijnej symboliki, bo jestem ateistą.
Omnia mea mecum porto...
wiatr
harnAS
Posty: 122
Rejestracja: 19 sty 2009, 14:04

Post autor: wiatr »

Urania pisze:
Bez religijnej symboliki, bo jestem ateistą.
..a ja nie wiem czym jestem:
jedno jest pewne, nie praktykuję niczego..
..ale zdarza się, że biorę co dobre z każdej religii..

czasem myślę ze "coś" musi byc, czasem zmieniam zdanie..
rożnie... nie wiem, to chyba zależy od sytuacji..
Gazing through the window at the world outside ...
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Urania pisze: Ja uwielbiam stare nekropolie, niesamowity mają klimat, piękno i cisza...
Powązki, Bródnowski, Ewangelicki... - dzieła sztuki, zabytki - muzea niemal. Miasta umarłych, grobowce małe i duże kryjące w swych wnętrzach całe sagi, historie, biografie... I medaliony! patrzysz w ich oczy - jak przez okna do innego swiata... Kompletnie nie rozumiem, jak może się to komuś nie podobać...
Ja TEŻ.
Mam ten komfort, że w razie "W", wiem już gdzie :). Nie wyobrażam sobie tradycyjnego grzebania, w bezpośrednim kontakcie z wilgotną ziemią i żyjątkami. Najchętniej chciałabym "wyschnąć" w tej piwniczce, ale z braku miejsca po prostu wsadzą tam urnę z prochami :aniol:.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Otaku
gimnASjalista
Posty: 14
Rejestracja: 31 mar 2009, 14:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Otaku »

Kremacja. Zdecydowanie. Nie wierzę w życie po śmierci i w zasadzie uparcie twierdzę, że zajmowanie miejsca jest totalnie bez sensu. Cmentarze są ogromne, a zamiast nich mogłoby powstać coś innego. A po nas i tak zostaną prochy i tak.
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

Od kilku lat się nad tym zastanawiałam i doszłam do wniosku, że chcę, by wyjęli ze mnie, co się jeszcze będzie nadawało, a potem w ogień.
Co do wiary w życie pozagrobowe - wierzę w reinkarnację :)
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Kiedyś myślałem o kremacji, teraz po prostu nie zamierzam umierać :diabel:

Być może, że za jakiś czas odłożę odpowiednią sumkę na wszelki ,,wypadek" aby mnie w miarę potrzeby zamrożono.

PS. Patrz opis :diabel:
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
ODPOWIEDZ