Zwierzęta

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Proszę o przywilej nie przychodzenia na świat
...nie przychodzenia na świat, póki nie zapewnisz mi
domu i pana, który się mną zaopiekuje,
i prawa do życia tak długo,
jak długo będę fizycznie zdolny do cieszenia się życiem
...nie przychodzenia na świat, póki moje ciało nie będzie cenne,
a człowiek nie przestanie go maltretować, ponieważ jest bezwartościowe i liczne
(oryginał znajduje się na stronie http://www.petconnectioninc.com/ ; tłumaczenie: ani)
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

Libra pisze:Nie mam nic przeciwko sterylizacji/kastracji zwierzaków, ale jednocześnie nie jestem za szumnym hasłem "wyjaławiania" wszystkiego co się rusza, a nie jest hodowlane. Żaden z moich psów klejnotów nie stracił, a prowadził/prowadzi żywot prawiczka( nad jednym z futrzaków widmo kastracji wisiało jakiś czas po tym, gdy w czasie cieczki suczki sąsiadów chciał szybę wybić, na szczęście dla zwierza hormony się uspokoiły).
Grunt to być odpowiedzialnym właścicielem :wink:

dziwożono! to jest niesamowite!!!! :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Podobają mi się te koty :kocha: Chociaż, ja dałbym tytuł "Karate vs Sumo" :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=_8jyGbgjTAA

Szkoda, ze to tylko 10 sekund :lol:
Awatar użytkownika
Koffee
łASiczka
Posty: 316
Rejestracja: 27 wrz 2009, 18:40
Lokalizacja: przyległości gdańskie

Post autor: Koffee »

Smoku, super :thumbsup:

pokażę Wam mojego KitKata :D

Obrazek
To oszpeć mnie... oszpeć mnie miły. Utnij mi język. Jakoś zmogę. Utnij mi język, żebym nie miała pokusy odzywać się do nikogo.
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Ale BESTIA :kocha: A to jedno oko :diabel: uff! Prawdziwy drapieżnik! Cały czas skanuje teren :diabel:
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

dziwożona pisze:Proszę o przywilej nie przychodzenia na świat
...nie przychodzenia na świat, póki nie zapewnisz mi
domu i pana, który się mną zaopiekuje,
i prawa do życia tak długo,
jak długo będę fizycznie zdolny do cieszenia się życiem
...nie przychodzenia na świat, póki moje ciało nie będzie cenne,
a człowiek nie przestanie go maltretować, ponieważ jest bezwartościowe i liczne
(oryginał znajduje się na stronie http://www.petconnectioninc.com/ ; tłumaczenie: ani)
@Dziwożona, bardzo dobry tekst; szkoda, że tak często zapominany :(
Jak kilka lat temu miałem papużki faliste, to warunki do rozrodu zapewniłem im dopiero, gdy miałem pewność, że będę miał gdzie oddać młode. Nawiasem mówiąc nie ma nic śmieszniejszego, niż te małe potwory uczące się latać.

A właśnie właścicielka domu, w którym wynajmuję mieszkanie, ma kłopot z psem, bo się jej rozmnożył i ma cztery młode, z którymi nie wie, co zrobić.

Z kolei z miejscu, gdzie pracuję, mamy kilka kotów, które regularnie wszyscy dokarmiają. Od kilku dni w tej gromadce znalazł się śliczny czarno-biały zadbany kotek. Czasem szlag mnie trafia na ludzi.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Koffee
łASiczka
Posty: 316
Rejestracja: 27 wrz 2009, 18:40
Lokalizacja: przyległości gdańskie

Post autor: Koffee »

A właśnie właścicielka domu, w którym wynajmuję mieszkanie, ma kłopot z psem, bo się jej rozmnożył i ma cztery młode, z którymi nie wie, co zrobić.
Jedną z najsmutniejszych rzeczy, jaki widziałam, były znalezione 3 lata temu na plaży dwa małe szczeniaki - utopione niemal od razu po urodzeniu :(
Z kolei z miejscu, gdzie pracuję, mamy kilka kotów, które regularnie wszyscy dokarmiają. Od kilku dni w tej gromadce znalazł się śliczny czarno-biały zadbany kotek. Czasem szlag mnie trafia na ludzi.
My mamy takie na wydziale biologii na ul. Legionów - są trzy, studenci je miziają i dokarmiają. Z resztą nie tylko studenci.
To oszpeć mnie... oszpeć mnie miły. Utnij mi język. Jakoś zmogę. Utnij mi język, żebym nie miała pokusy odzywać się do nikogo.
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Znowu temat kotów nawinął mi się w trakcie oglądania YT. Na początek nawet się uśmiechnąłem, a teraz to sam nie wiem, czy ten kot sie dobrze bawi :?

http://www.youtube.com/watch?v=DPQmzCgb ... re=popular
Kacha
łASuch
Posty: 194
Rejestracja: 13 lip 2009, 08:48
Lokalizacja: Gdzieś z ciemności otoczającej Twój umysł

Post autor: Kacha »

szarysmok pisze:Znowu temat kotów nawinął mi się w trakcie oglądania YT. Na początek nawet się uśmiechnąłem, a teraz to sam nie wiem, czy ten kot sie dobrze bawi :?

http://www.youtube.com/watch?v=DPQmzCgb ... re=popular

Kot raczej średnio ale ten pan wyśmienicie :mrgreen:
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Często obserwuję właśnie przedmiotowe traktowanie stworów.

Serce takiemu ze strachu uderza 200 razy na minutę, a pan, czy pani ogląda jakie to zabawne minki robi pupilek :x

Nie mówię,... kiedy coś sie zdarzy i chcemy zaobserwować, o co chodzi, to ok. Ale w sytuacji, kiedy juz wiemy, jak reaguje stwór, to gnębienie go dla własnej uciechy, jest niegodnym zachowaniem. Ciekawe, jakby właściciel tego kociaka czuł się, kiedy słoń machałby mu siekierą przed nosem tak dla hecy...
A skoro mowa o zabawach, to lubię układać swojego psa, stosujac różne zabawy i nagrody :P
Ulubiona nagrodą dla mojego psa jest rzut gumową ośmiornicą. On próbuje ja złapac zanim upadnie :kocha: Potem wraca, układa ja przy moich stopach i zachęca mnie do kolejnego rzutu.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

A propos przedmiotowego traktowania zwierząt:

http://www.joemonster.org/filmy/20745/Z ... asu_w_domu
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Lizzy
ASter
Posty: 616
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lizzy »

Viljar - ten filmik mógłby znaleźc się nie tylko w tym wątku :roll: najbardziej to chyba pasowałby do tematu o uczuciach, ich braku, niedojrzałości emocjonalnej :roll: Smutne, a jakie prawdziwe.
Libra

Post autor: Libra »

Bypka moja.
Gdyby to była żyworódka krągłość jej kształtów tłumaczyłabym tym, iż jest kotna. Niestety, po prostu jest puszysta. A dlaczego?
Bo ma zacięcie fryzjerskie. Goli wszystkie roślinki w akwarium.

Obrazek
Mariko
pASibrzuch
Posty: 204
Rejestracja: 20 lut 2009, 23:40

Post autor: Mariko »

Libra,bardzo ładna rybka :)
ODPOWIEDZ