Zwierzęta

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

zwierzęta

Post autor: Heremis87 »

Immortelle pisze:Spacer zdecydowanie by się przydał, zwłaszcza że pogoda dopisuje. Żeby mi się tylko chciało ruszyć tyłek... :roll:
Chciałam świnkę morską, ale nasłuchałam się historii właścicieli narzekających właśnie na świnkowe ADHD i kaprysy, no i zrezygnowałam. Teraz mam za swoje :D Dziś szyszka przywitała mnie uroczystym, pełnym oburzenia siknięciem w moim kierunku! Zaczynam podejrzewać, że nie podobają jej się moje upięte kłaczyska.
Trzeba się przemóc, z reguły warto :wink: Dziś już spacer nad jezioro zaliczony u mnie to reszta dnia w domu z muzyką, internetem, ćwiczeniami.
Miałem kiedyś świnkę morską, samiczkę, która drażniona puszczała stróżkę moczu w stronę natręta. W naturze samice w ten sposób dają do zrozumienia samcom, że mają dość ich zalotów. Do samego zjawiska podchodziłem z humorem :wink: W swoim życiu miałem sporo gryzoni, więcej niż dziewczyn :D
Jedna świnka lubiła mi jeść włosy, ale tylko ona. Jednak świnki mają różne charaktery, miałem tez bardzo spokojne, typu dasz im jedzenie w ich czasie i cisza. A jak długo ją masz? Może te zmiany pogody dają się we znaki?
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Immortelle

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: Immortelle »

Szysz ma 4,5 roku, u mnie jest od ok. 8 miesięcy. Usprawiedliwiam jej zachowanie m.in. tym, że jestem jej drugą właścicielką. Wpływ pogody również brałam pod uwagę, bo już niejednokrotnie Puńce odbijało z tej przyczyny (nie tylko jej zresztą ;) ). Myślałam, że "chłopa jej się chce" - ale wówczas nie szalałaby dłużej niż 12h i nie byłaby agresywna w stosunku do mnie... Na pewno nie jest spragniona kontaktu ze mną - cały dzień siedzę z nią, ewentualnie może mieć mnie dosyć :D
Zaraz nam się oberwie za offtopa :P
Bez obawy, przeniosłam do odpowiedniego wątku. U. :P
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: Heremis87 »

Immortelle skomplikowana sprawa z Twoim zwierzakiem, a jakieś zabawki ma?
Moje gryzonie są spokojniejsze, albo zatyczki do uszu działają coraz lepiej :) Mam dwie samiczki, jedna 3 lata, druga 1,5 roku długowłosa. Trzymam je oddzielnie, bo sobie futro zjadają, z kolei puszczone razem po domu zalecają się do siebie, pewnie z racji wyposzczenia stały się lesbijkami :D Moje lubią ze mną leżeć, ale ostatnio je zaniedbuję :P
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Immortelle

Re: Zwierzęta

Post autor: Immortelle »

Puńka zazwyczaj preferowała zjadanie książek, ostatnio jakoś dała im spokój, i to mnie zaczęło dziwić. Do tej pory szalała, widząc w mojej ręce książkę, której jeszcze nie obgryzła ;P W klatce trzymałam szychę tylko na czas swojego snu, więc atrakcji za wiele nie szykowałam, teraz ma nowiutkie wapienko, ulubione kartoniki i inne papierzyska do skonsumowania, gryzaki. Inne zabawki uznała za zbędne i wyrzuciła je z klatki.
Chciałabym ją wypuścić, ale jeśli ma się to kończyć łapaniem na siłę (o 8 rano) i szarpaniną, to jednak rezygnuję. To ją tylko stresuje... mnie niestety również :?
Szukam wskazówek po forach szynszylomaniaków i nijak nie mogę zrozumieć, o co mojej Punieczce poszło. Może to rzeczywiście kwestia mojej fryzury :D
Szysza też uwielbiała ze mną spać - ja czytałam książkę, a pompon ładował się pod kołdrę... A w czasie rujki przybiegała do mnie, uznając mnie za faceta marzeń, który zaspokoi jej erotyczne fantazje :lol:
Libra

Re: Zwierzęta

Post autor: Libra »

Mnie się tęskni za szczurami.
Chociaż chomiczka bym chciała, wypasioną klatkę bym mu zrobiła, z tunelami, drabinkami, echh
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Zwierzęta

Post autor: Heremis87 »

Moje chętnie biegają, wcześniej puszczałem je na swoje łóżko, ale upodobały sobie znakować mi pościel swoim moczem :? Lubię je łapać, trochę większej dawki ruchu moim "bryłkowcom" się przyda.
Gdy byłem dzieciakiem zaczepiałem świnki morskie, gryzły mnie do krwi, ale lubiłem to widocznie, nawet mam po jednym zajściu bliznę. Upamiętnia ona oczywisty fakt: nie łap na siłę napalonego samca, bo rzuci się na rękę i nie puści :P Niektórzy mają urazę do zwierząt, które ich ugryzły, u mnie nie ma o tym mowy :wink:
A wracając ogólnie do zwierząt, miałem niegdyś papugi, nimfy. Pierzastych krzykaczy jednak nie trawię :diabel:
Gryzonie jak dla mnie idealne, w USA niektórzy trzymają jako zwierzęta domowe kapibary :D Czasem marzy mi się taki zwierzak, ale nie ten klimat niestety.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Zwierzęta

Post autor: Heremis87 »

Libra pisze:Mnie się tęskni za szczurami.
Chociaż chomiczka bym chciała, wypasioną klatkę bym mu zrobiła, z tunelami, drabinkami, echh
A jaki konkretnie chomik? Jest kilka gatunków.
Tych gryzoni nigdy nie posiadałem, ale miałem z nimi do czynienia.
Pamiętam chomika koleżanki, który przerobił swoimi zębami firankę :) Innym razem udało mi się oswoić chomika mojej byłej, niestety marnie skończył, jej szczur zakradł się do chomika i go zagryzł. Od tego momentu z dystansem traktuję szczury. Co nie zmienia faktu, że to bardzo inteligentne gryzonie.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Immortelle

Re: Zwierzęta

Post autor: Immortelle »

Szczury też mam, dwie kobietki, ale są bardzo wredne :P Nigdy nie udało się ich oswoić tak, jak moją ś.p. Starą. Stara była spoko, kiedyś zabawiła się w Batmana i z rozpędem pofrunęła 5m w dół z balkonu. Nic jej się nie stało, a zamiłowanie do lotów nie zniknęło, właziła na szafę i z niej skakała.
Chomiki generalnie zawsze uważałam za niezbyt mądre, moje w każdym razie nie wykazywały się inteligencją, jeden skończył w kociej paszczy, inny zwiał i nigdy go nie odnaleziono... Uwielbiam zwierzęta, ale kiedy już zostaję dumną właścicielką, załamuję ręce próbując rozkminić zachowania swych podopiecznych i ich humorki :P
Marzy mi się fretka, ale to chyba w bunkrze musiałabym jakimś zamieszkać. I serwal :serce:
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Zwierzęta

Post autor: Heremis87 »

Wspomniany przeze mnie samiec, który mnie pogryzł był bardzo sprawny. Potrafił dosłownie wskoczyć z podłogi na kanapę i zeskoczyć. Był drobny, ruchliwi i niewyżyty, ojciec bliźniaków. Dobrze go wspominam cały czarny z rudymi paskami, nazywałem go Chaosik i coś w tym było :D Mały diabeł
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Zwierzęta

Post autor: Falka »

Immortelle pisze: :P
Marzy mi się fretka, ale to chyba w bunkrze musiałabym jakimś zamieszkać. I serwal :serce:
Też bym chciała serwala. Uwielbiam wszelkie kotowate. :D
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
Libra

Re: Zwierzęta

Post autor: Libra »

Ja miałam 2 szczuro-samczyki, kochane stwory. Jeden kombinator, drugi misiu pieszczoch, ale lały mi pieska ;)
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Zwierzęta

Post autor: Heremis87 »

Falka pisze:Też bym chciała serwala. Uwielbiam wszelkie kotowate. :D
Ja również, w młodości sporo o nich czytałem, najbardziej fascynowały mnie kolejno: gepardy, jaguary i tygrysy. Gepardy zawsze na pierwszym miejscu.
A co do kotów polecam: http://www.youtube.com/watch?v=pHZm52nvBB4
Serwal w moim odczuciu wygrywa :wink:
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Zwierzęta

Post autor: Falka »

Heremis filmik świetny, nieźle się uśmiałam :lol: .

Ocelot był przesłodki tak samo serwal. Kot pustynny chyba się wkurzył :D . Puma fajnie mruczy. Wszystkie przedstawione tu koty mi się podobają i chętnie bym je wygłaskała jakbym miała pewność, że mnie nie zjedzą.
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Zwierzęta

Post autor: Heremis87 »

Szkoda że zabrakło geparda i karakala. Gepardy też ciekawe się odzywają :)
Youtube to jedna z moich głównych rozrywek od czasów studiów.
Akurat stosownie do pory zapodam inne zwierzę. Mnie to rozbawiło, oryginalny pomysł autora filmiku :D
http://www.youtube.com/watch?v=QpkLXdsSk9s
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zwierzęta

Post autor: dimgraf »

Odnośnie zachowania zwierząt to może być też zapach. Nie zmieniałaś Immortelle perfum w ostatnim czasie?
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
ODPOWIEDZ