[tvn24] Alkohol też powoduje raka /Pij piwo, będziesz twarda

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
AStronom
ciAStoholik
Posty: 310
Rejestracja: 2 kwie 2009, 17:39
Lokalizacja: z nudów

Post autor: AStronom »

Mówiłem, że to zależy od predyspozycji organizmu. Ale wiadomo, że chorym nie ppowinno się dawać mleka, bo zdecydowanie opóźnia to wyzdrowienie.

Ernest, chodziło mi o to, że niektóre "choroby" rozwijają się u każdego, kto tego doczeka: nowotwór, zaćma, zużyte chrząstki stawowe. Im dłużej żyjemy, tym większe prawdopodobieństwo, że się pojawią.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

AStronom pisze:Ale wiadomo, że chorym nie ppowinno się dawać mleka, bo zdecydowanie opóźnia to wyzdrowienie.
No jak to? A babcina receptura "mleko z masłem i miodem"? Zawsze mi pomagała :mrgreen:
Awatar użytkownika
AStronom
ciAStoholik
Posty: 310
Rejestracja: 2 kwie 2009, 17:39
Lokalizacja: z nudów

Post autor: AStronom »

Miód pomaga w każdej postaci i to na wszystko chyba oprócz zębów. Ja dostawałem miód z masłem i czonkiem. Zdumiewające, ale to da się wypić :? i też pomaga
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

O nie, tylko nie miód! Nienawidzę miodu. W zimę stosuję profilaktyczne citrosept i mogę nawet stwierdzić, że pomaga.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Agnieszka pisze:
AStronom pisze:Ale wiadomo, że chorym nie ppowinno się dawać mleka, bo zdecydowanie opóźnia to wyzdrowienie.
No jak to? A babcina receptura "mleko z masłem i miodem"? Zawsze mi pomagała :mrgreen:
W czasach, gdy powstawały babcine receptury, mleko było mlekiem, a nie tak jak dzisiaj mlekopodobnym produktem, zawierającym antybiotyki, hormony, różne związki chemiczne i kto wie, co jeszcze. Nie było też wtedy lodówek, więc mleko szybko ulegało naturalnej laktofermentacji. Mleko świeże, nie kwaśne, takie prosto od zdrowej krowy jest traktowane jako lekarstwo zarówno przez słowiańską medycynę ludową jak i indyjską ayurvedę, z tym że jak każde lekarstwo, powinno być stosowane wyłącznie wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba i nie powinno być nadużywane.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

pij piwo zapomnij o brzuszkach i laweczce :roll: :justcuz:
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Czytałam, że 90% dorosłej populacji świata nie toleruje laktozy mleka krowiego. Oznacza to, że są tacy ( aż 10% ludności ), których organizmy ją tolerują. I to by chyba wyjaśniało, dlaczego niektórym osobom mleko nie szkodzi.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

jako znawca wypowiem się
jedynie czerwone wino nie jest rakotwórcze pośrednio ani bezpośrednio spośród alkoholi
dziękuję

PS: walczę ze złośliwym rakiem
Czarno to widzę...
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Tak, zero używek. Tylko usiąść i czekać aż śmierć zapuka do drzwi.
Ludzie, wszystko jest dla ludzi (no, może poza narkotykami i paroma rzeczami). Tylko trzeba mieć umiar. Kieliszkiem dobrego wina nikt jeszcze się nie otruł, więc dlaczego sobie go odmawiać. A to, że coś tam powoduje? Jasne, 100 - letnie osoby często wypijają kieliszek czegoś mocniejszego codziennie (czerwonego wina, koniaczku, naleweczki, choć jeśli trzeba to i wódki, bo nie wiem czy na "sam - wiesz - czym" daleko by pociągnęli, nawet z najlepszymi genami długowieczności).
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: [tvn24] Alkohol też powoduje raka /Pij piwo, będziesz tw

Post autor: urtika »

Obrazek
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [tvn24] Alkohol też powoduje raka /Pij piwo, będziesz tw

Post autor: Viljar »

Na szczęście miód pije się bez lodu :D
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
ODPOWIEDZ