Globalne Ocieplenie

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Nie tylko na wode samochody co i na sprezone powietrze :P
A jesli dodaja mozliwosc sprezania powietrza w aucie to bedzie perpetum bollile :lol: . Ale serio sa juz takie auta :P A raczej auto :P Tylko ch**nie drogi :P
faraon
ASiołek
Posty: 59
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:24

Post autor: faraon »

wszystkie nowe technologie są drogie ale to tylko kwestia czasu i masowej produkcji dzięki której koszty spadną. Jedno jest pewne tradycyjne silniki spalinowe trzeba będzie czymś zastąpić pozostaje tylko pytanie skąd czerpać energię do napędzania pojazdów...
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Ernest, widzę że lubisz teorie spiskowe

Koncerny samochodowe chętnie zjadły by "pompiarzy"
To czysta ekonomia.
I polityka na dodatek - po odcięciu się od ropy zniknie problem bogatych i dyktujących warunki państw arabskich

Samochód Genepax'u w zasadzie wcale nie jest "na wodę" - wszystko wskazuje na to że z zatankowanej wody w reakcji z metalem alkalicznym wytwarza tlen i wodór, które później wykorzystuje
W tym układzie energię czerpie nie z wody (co było by sprzeczne z 1 zasadą termodynamiki), a z reakcji chemicznych.

Z resztą specjaliści twierdza że albo
a) to takie samo naciąganie inwestorów jak "zimna fuzja"
b) jeśli to reakcja chemiczna, to będzie robić większy syf niż paliwa "konwencjonalne"
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Ernest, widzę że lubisz teorie spiskowe
Moja nauczycielka z fizyki też to powtarzała :P
Koncerny samochodowe chętnie zjadły by "pompiarzy"
To czysta ekonomia.
Ale czy Ci pompiarze na to pozwolą?
Piorunie, oddaj mi proszę Twój komputer, bo emituje za dużo ciepła. Obiecuję, nie będę z niego korzystać! ^^
Samochód Genepax'u w zasadzie wcale nie jest "na wodę" - wszystko wskazuje na to że z zatankowanej wody w reakcji z metalem alkalicznym wytwarza tlen i wodór, które później wykorzystuje
W tym układzie energię czerpie nie z wody (co było by sprzeczne z 1 zasadą termodynamiki), a z reakcji chemicznych.

Z resztą specjaliści twierdza że albo
a) to takie samo naciąganie inwestorów jak "zimna fuzja"
b) jeśli to reakcja chemiczna, to będzie robić większy syf niż paliwa "konwencjonalne"
W informacjach dla mediów podawano, że samochód ten emituje parę wodną.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Po zapoznaniu się z argumentami zwolenników i przeciwników teorii o globalnym ociepleniu stwierdzam z przykrością, że nikt mnie nie przekonał i ciągle nie wiem, o co tu chodzi. A jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to pewnie chodzi o..
No właśnie :roll:
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

A kto by się pompiarzy pytał?
Poza tym jest wielka presja na uniezależnienie się od dostaw ropy, i kto to pierwszy zrobi, zarobi WIELKĄ kasę

Kompa nie oddam, bo postanowiłem żyć wedle zasady "po mnie choćby wojna atomowa" :P
A ciepła to on emituje, oj emituje - bo całkiem mocarny jest :mrgreen:

Genepax
Poszukałem informacji na ten temat: nie licząc stron szalonych "ekologów" którzy piszą o "światowym spisku", reszta pisze "hoax", "fake" a nawet "investors fraud"
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Przesadzasz. Poszukaj informacji na podrzędnych portalach, a na pewno znajdziesz zwolenników Genepax :)

Wracając do tematu globalnego ocieplenia - to sam już nie wiem. Zbyt wiele skrajnych opinii krąży na ten temat, a niestety nie jestem specjalistą i nie mogę zweryfikować prawdziwości różnych zapewnień.

Wiem jedno - ludzie szkodzą naszej planecie.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Dziś przeczytałam dość ciekawy artykuł na temat globalnego ocieplenia. Wynika z niego, że "...Ziemia – przy niewielkim wsparciu człowieka – jest w stanie sama się uporać z globalnym ociepleniem... Z badań naukowców z Bristol University wynika, że Ziemia jest w stanie przetworzyć nawet połowę CO2 produkowanego przez naszą cywilizację ..."
"By zneutralizować negatywny wpływ dwutlenku węgla, jak twierdzą eksperci, natura potrzebuje jedynie drzew i oceanów... topnienie lodów wokół bieguna południowego, o którym mówią ekolodzy, także przyczynia się do walki z globalnym ociepleniem. „Nowe morze” – o czym informuje raport badaczy z British Antarctic Survey – natychmiast jest kolonizowane przez fitoplankton. Miliardy mikroskopijnych organizmów roślinnych, podobnie jak drzewa – ich dalecy kuzyni z lasów deszczowych Amazonii czy równikowej dżungli w Afryce – potrzebują do życia ogromnych ilości dwutlenku węgla".
Całość tutaj :http://www.gazetaprawna.pl/serwis/ekolo ... eniem.html
Myślę, że coś w tym jest. Czasem wystarczy bodziec, impuls... lub po prostu czas... a natura poradzi sobie sama. Nie przeszkadzajmy jej tylko za bardzo. A co do alternatywnych źródeł energii, to nie mogę patrzeć na te ohydne stada wiatraków, z których więcej szkody niż pożytku. U nas, na Południu jest ich niewiele, ale obawiam się, że dotacje zrobią swoje...
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
aknajilu
mASzkara
Posty: 187
Rejestracja: 27 paź 2009, 19:13

Post autor: aknajilu »

Artemis pisze:A co do alternatywnych źródeł energii, to nie mogę patrzeć na te ohydne stada wiatraków, z których więcej szkody niż pożytku. U nas, na Południu jest ich niewiele, ale obawiam się, że dotacje zrobią swoje...
Nie znam się na tym, dlaczego one szkodzą?
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Szczerze. Też się nie znam ;), ale prowadziłam swego czasu korespondencję na ten temat... Przecież trzeba te wiatraki wyprodukować, zainstalować, a potem jeszcze zutylizować. Jak już będą działać będą zabijać ptaki i nietoperze, jak to się dzieje w Kalifornii...
Info pochodzi z prywatnej korespondencji, nie znam źródła :P.
Mnie wystarczy, że są ohydne... nawet te okratowane słupy wysokiego napięcia na polach wyglądają ładniej: jak Tytyni tworzący rząd w celu spełnienia swojej misji.
I wydajność elektrowni wiatrowych jest mała. Czytałam niedawno inny artykuł, że gdyby nie dotacje, byłaby to inwestycja całkowicie nieopłacalna.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
ODPOWIEDZ