Globalne Ocieplenie

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

jakiś profesor pisze:Globalne ocieplenie to mit. Nie ma nic nowego ani nadzwyczajnego w tym, że od dwóch czy trzech dekad obserwujemy wzrost temperatury. 800 lat temu było nawet cieplej niż dziś. Nie ma żadnych dowodów na to, że to wpływ człowieka. Klimat zmienia się w sposób naturalny, ilość dwutlenku węgla w powietrzu nie ma znaczenia i nie wyrządza żadnej szkody środowisku. Dziś mamy znacznie większe problemy środowiskowe: zbyt duże zarybienie oceanów czy urbanizację, która niszczy ekosystemy. Decyzja Komitetu Noblowskiego nie jest dobra. Al Gore to hipokryta. Nie dlatego, że twierdzi, iż globalne ocieplenie to katastrofa. Ale dlatego, że wzywa wszystkich do walki z nim, a sam siedzi w domu i zużywa 20 razy więcej energii niż przeciętny Amerykanin. Prowadzi bardzo wygodne życie, a innym mówi, by oszczędzali światło.
jak dla mnie to w sumie mit, ale z drugiej strony uważam, ze warto chuchać na zimne;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Gdzies byla mowa ze to jest cykl
Ze pod wplywem duzej liczby zycia na ziemii powstalo ocieplenie a zaraz po nim zlodowocenie.
Zreszta zauwazcie ze o wiele wiecej ciepla wyrzucaja w powietrze wulkany niz my :P . To wielka sciema. Szybciej sie klimat oziebi niz pustynie bedziemy mielli :P.
dzola007
strASzydło
Posty: 397
Rejestracja: 16 wrz 2008, 01:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: dzola007 »

Tak sie boja ze lodowce stopnieja i nas zaleje? Niech rowy wyczyszą i drzew hurtowo nie wycinają.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

A ja mam dowód na globalne ocieplenie. :D :mrgreen:
Oto on:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 cze 2011, 19:54 przez urtika, łącznie zmieniany 1 raz.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Myślę, że wobec powyższego dowodu, dalsza dyskusja w temacie jest bezprzedmiotowa :mrgreen: :mrgreen:
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Mariko
pASibrzuch
Posty: 204
Rejestracja: 20 lut 2009, 23:40

Post autor: Mariko »

dobre :D :D
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Trzeba raczej zadać sobie pytanie: czy możemy sobie pozwolić na nie wierzenie w globalne ocieplenie

Ja nie wiem w co wierzyć, ale wiem co widzę - z roku na rok pogoda coraz bardziej się sypie, a wierzcie mi że mam dostęp do bardzo dużej ilości bardzo dokładnych danych z długiego czasu

Ilość "niebezpiecznych zjawisk pogodowych" rośnie z roku na rok
faraon
ASiołek
Posty: 59
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:24

Post autor: faraon »

zgadza się, że ilość niepokojących zjawisk rośnie z roku na rok ale niewielki w tym wpływ ma człowiek i przepisy zakazujące używania tradycyjnych żarówek itp są śmieszne wg mnie ktoś na tym strachu przed lekka zmianą klimatu chce duzo zarobić a jak jest okazja i da sie zastraszyć naiwnych ludzi to politycy itp z niej korzystaja...
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

To nie jest "lekka zmiana klimatu"

I działalność człowieka ma na nią bezpośredni wpływ.
Oczywiście nie tylko nasza - po przyczyny trzeba sięgnąć aż w XVIII wiek
Wycinka lasów, wypalenie paliw kopalnych...
Ten węgiel leżał tam od karbonu, gdy stężenie CO2 (a co za tym idzie temperatura Ziemi) było o wiele wyższe.

A my go radośnie pompujemy z powrotem do atmosfery

Oczywiście "ograniczenia emisji" (czyli m.i.n. te nieszczęsne żarówki) niewiele są w stanie zmienić.
Niestety technologie które na prawdę mogły by coś zrobić są na razie bardzo eksperymentalne. W dodatku trzeba by je stosować globalnie
I ktoś za nie musi płacić
faraon
ASiołek
Posty: 59
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:24

Post autor: faraon »

zmiany klimatu są naturalne a jaki człowiek ma na to wpływ to kwestia dyskusyjna, mnie drażni np. pobieranie podatków za emisje CO2 i robienie z dwutlenku węgla wielkiej trucizny bo to jest poprostu śmieszne. Jak do wszystkiego przydało by sie zdrowe podejście bo wiadomo ze bez zieleni nie da sie żyć ale czym wiecej CO2 tym lepiej rośliny rosną :)
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Oczywiście "ograniczenia emisji" (czyli m.i.n. te nieszczęsne żarówki) niewiele są w stanie zmienić.
Niestety technologie które na prawdę mogły by coś zrobić są na razie bardzo eksperymentalne. W dodatku trzeba by je stosować globalnie
I ktoś za nie musi płacić
Jestem dobrej myśli. Ostatnio rynek samochodów na prąd rozwija się coraz prężniej. Zawsze coś.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Tyle że on się rozwija bo musi - a musi dlatego że zużyliśmy już prawie całą ropę na świecie
dzola007
strASzydło
Posty: 397
Rejestracja: 16 wrz 2008, 01:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: dzola007 »

Czytalam juz kilkakrotnie ze tego typu silnki wyprodukowano juz jakis czas temu,są rowniez silniki spalajace do 2 litrow ropy a nawet na wode(bodaj z domieszką jakiejs substancji) ale zbyt duzy opór wielu firm wstrzymuje ten rozwój. W koncu jesli mowimy o pieniądzach to nie liczy sie globalne ocieplenie jak i wiele innych spraw.
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Ech, teoria spiskowe... :roll:

Wodorowe ogniwa paliwowe wynaleziono na potrzeby programu Apollo
Alkoholowe gdzieś na początku lat 80tych

Firmom bardzo by się tak technologia opłacaa, w brew temu co się powszechnie sądzi chcieli by wykopać nafciarzy od koryta

Problem był inny: pierwszymi wynalezionymi ogniwami były tzw ogniwa alkaliczne, duże, ciężkie, pracujące w temperaturze 200stopni, i wymagające chemicznie czystego wodoru.
Dopiero potem zaczęto pracować nad miniaturyzacją i masową produkcją

Niestety ogniwa wcale nie są aż tak sprawne jak się powszechnie sądzi, a potencjalnie silnie wybuchowy wodór w samochodzie to też kłopot.

I niestety (znowu) na razie ogniwa metanolowe mają za małą sprawność by wykorzystać je w motoryzacji, a wielopaliwowe pracują w takich temperaturach (około 600stopni) że zastosowanie ich w samochodach jest niemożliwe
Ale już niedługo powinniśmy doczekać się lapków na ogniwa. Badania wskazują że np 17inch laptop będzie mógł pracować na "baterii" 10-12h, a potem starczy go zatankować metanolem

Silniki bardzo małego spalania.
Są, a jakże.
Tylko nie wiem kto by chciał jeździć samochodem z kompozytu z maksymalną prędkością 50km/h
Wtedy takie spalanie jest jak najbardziej dostępne.


Silnika "na wodę" zrobić się nie da, chyba że ktoś wynajdzie inną chemię
Da się zrobić silnik na wodór, emitujący tylko wodę destylowaną, ale... wodór w silniku spalinowym to sprawa skrajnie niebezpieczna, a inne rozwiązanie to tylko opisane wyżej ogniwa


Są jeszcze inne pomysły: samochody na energię odnawialną, tak zwany "gaz drzewny". Tyle że tu też jest problem. Instalacja swoje waży, da się ją łatwo założyć do pickupa czy terenówki, ale nie miejskiego kompaktu,
A poza tym samochód trzeba by odpalać na jakieś 2h przed planowaną jazdą :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Ech, teoria spiskowe... Oczy
Jakie znowu teorie spiskowe? Chodzi przecież o pieniądze. Myślisz, że Ci, którzy czerpią zyski z ropy naftowej chętnie powitają nową technologię, która uczyni ich ,,bezrobotnymi"?
Silnika "na wodę" zrobić się nie da, chyba że ktoś wynajdzie inną chemię
Otóż niedawno taki samochód został zaprezentowany przez firmę - o ile dobrze pamiętam - Genepax :)
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
ODPOWIEDZ