Pasta do zębów :)

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Koffee
łASiczka
Posty: 316
Rejestracja: 27 wrz 2009, 18:40
Lokalizacja: przyległości gdańskie

Post autor: Koffee »

Ech, badziewne Rossmany. W takim razie możecie drogie panie, sprawdzić na stronie www.ziaja.pl, gdzie w waszych miastach znajduje się sklep z pełna ofertą produktów tejże firmy.

Ja w każdym razie wyszorowałam właśnie szczękę podobno-wybielającym Denivitem - nie jestem jeszcze psychicznie gotowa na mocz portugalski (z drugiej strony, czego to kobiety nie zrobią dla urody :lol: )
To oszpeć mnie... oszpeć mnie miły. Utnij mi język. Jakoś zmogę. Utnij mi język, żebym nie miała pokusy odzywać się do nikogo.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Dzisiaj dla odmiany byłam w Kauflandzie. :wink: Z ciekawości zerknęłam na półkę z pastami i zobaczyłam dwie jakich dotąd nie widziałam. I okazało się, że obydwie są bez fluoru. Są to mianowicie: Rebi- Dental Herbal - ziołowa o składzie opracowanym według tradycyjnej indyjskiej receptury oraz Rebi Dental Whitening - jak nazwa wskazuje, ponoć wybielająca. :wink: I mają również tę zaletę, że są niedrogie. Firma wyprodukowała również Rebi Dental Cool&Fresh- o mocnym mietowym smaku, Rebi Dental Green Fresh Mint - o smaku mięty pieprzowej, a także Rebi Dental Fluoride - ta jedyna jest z fluorem.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Post autor: Jo »

Libra pisze:Mam problem z płynami do paszczy płukania: wszystkie mnie palą niemiłosiernie. Na początku myślałam, że tak ma być, dopiero potem zauważyłam, że jako jedyna z domowników po spotkaniu z płynem siedzę łzawiąc obficie i przyciskam chłodne poduszki do policzków.
Polecam plyn do plukania firmy Elmex. Naprawde super delikatny i skuteczny. Nie wyzera jamy ustnej.

Dodam jeszcze, ze Elmex ma fajny zel zapobiegajacy prochnicy. Wiecej opinii znajdziecie tutaj:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1 ... -125-F.htm
Szkoda, ze Urtika fluoru nie popiera. Niemniej ja polecam. Zamierzam zakupic.
'Never give up on your adventures and dreams ...'
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

W celu podtrzymania tematu ;) informuję, że po poszukiwaniach wszelakich past zakupiłam w końcu Tołpa-Chamosal Dent bioaktywny żel do zębów bez fluoru. Fajny, delikatny, lekko miętowy smak. Chyba konsystencja żelu bardziej mi odpowiada, ma lepszą przyczepność do szczoteczki niż pasta, która nie wiem dlaczego często ląduje w umywalce... :?

I jeszcze wspomnień czar: pamiętacie takie czecho-słowackie białe butki/tenisówki zwane ćwiczkami lub baletkami? Każda dziewczyna musiała takie mieć! Do ich renowacji niezastąpiona była pasta Nivea 8)
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Pamiętam, że za czasów komuny pasta do zębów używana była do czyszczenia srebrnej biżuterii oraz innych przedmiotów ze srebra. No i oczywiście na koloniach robiono z niej odpowiedni użytek w " zieloną noc", czyli ostatnią noc pobytu.
Niektórzy polecają pastę do zębów na ukąszenia komarów. :roll: Nie wypróbowałam na własnej skórze, więc o skuteczności tej metody nie mam zdania.
Quirkyalone
wolny12345
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 20 sty 2010, 19:17

Post autor: wolny12345 »

witam wszystkich serdecznie, tak przeglądam to forum i przywitam się tutaj :D
chciałbym wam podać link do ciekawej rozmowy odnośnie fluoru w pastach itp, ja swoje zęby wykończyłem wszelkim fluorem więc może ktoś się uchroni przed tym, tutaj link:

http://prawda2.info/viewtopic.php?t=2760

sympatyk
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Witaj Wolny12345 na forum. :hello: Miło, że przywitałeś się w założonym przeze mnie wątku, który, niewiele brakowało, a znalazłby się w koszu ( czyt. młynie offtopowym). :wink: . Temat jednak okazał się znacznie bardziej interesujący niż przypuszczano, i pozostał na swoim miejscu, także dzięki wstawiennictwu Artemis. 8)
A jeśli chciałbyś zostać powitany tak bardziej uroczyście, z ciastkami, napojami itp. to jest ku temu specjalnie przeznaczony dział.
Materiału do przeczytania w tym linku było dużo, ale warto było poczytać, zwłaszcza kliknąć tutaj: http://motyl.wordpress.com/2008/04/19/m ... i-zdrowiu/
A inne artykuły na tym blogu też ciekawe.
Dodam tylko, że obecnie na rynku jest sporo past do zębów bez fluoru, zdobycie takiej pasty było trudne15 lat temu, ale dzisiaj na szczęście już tak nie jest. Do past, które wymieniłam w poprzednich wątkach można by jeszcze dodać pasty firmy Urtekram, Lavera i Lagona.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

witam wszystkich serdecznie, tak przeglądam to forum i przywitam się tutaj Very Happy
chciałbym wam podać link do ciekawej rozmowy odnośnie fluoru w pastach itp, ja swoje zęby wykończyłem wszelkim fluorem więc może ktoś się uchroni przed tym, tutaj link:

http://prawda2.info/viewtopic.php?t=2760

sympatyk
Niektóre z wypowiadających się tam osób sprawiają wrażenie jakby popadały w histerię. A do tego te wszystkie teorie spiskowe...
:roll:
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
wolny12345
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 20 sty 2010, 19:17

Post autor: wolny12345 »

Może i wpadają ja tam ich nie znam :) ale mówi się że lepiej chuchać na zimne. Ja wiem po sobie, po swoich zębach że fluor mi je zniszczył tak jak komuś w tym temacie co podałem.

Urtika temat bardzo ciekawy i ważny. Wystarczy bardzo miłe twoje przywitanie :)

Ernest teorie spiskowe można pominąć (wykluczając 9/11 bo to już nie teoria spiskowa tylko fakt) jeżeli nie lubi się polityki, ale tematy związane ze zdrowiem na tym forum na przykład szkodliwość fluoru czy aspartamu wydaje mi się że warto wziąć pod uwagę jeżeli już zajrzałeś :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

I znów ruszyłam na poszukiwania pasty :).
Zalazłam, chyba jedyną bez fluoru, z ostrzeżeniem, że dopiero po 15 dniach przyzwyczaję się do smaku... aż się boję spróbować :wink:

Za to znalazłam inną, Signal anti-age "zawierająca przełomową formulację, która pomaga zwalczać pięć oznak starzenia się zębów i dziąseł". Co tu się dziwić wszak wiek konia też poznajemy po zębach :mrgreen: :mrgreen:
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
ODPOWIEDZ