projekt naukowy -ankieta dla osób aseksualnych

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Agata
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 4 gru 2009, 01:15
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

projekt naukowy -ankieta dla osób aseksualnych

Post autor: Agata »

Witam,

Chciałabym Was zaprosić do udziału w projekcie naukowym dotyczącym osób aseksualnych.
Utworzona przeze mnie ankieta pozwoli lepiej poznać osoby aseksualne, ich przekonania i cechy demograficzne.

Ankieta jest dość długa, toteż do jej wypełnienia należy sobie zarezerwować 1,5 godziny czasu (może się zdarzyć, że ukończycie ją wcześniej, ale lepiej mieć komfort psychiczny).

Jeśli uzbieram wystarczająco wielu respondentów, by obliczyć statystyki, to obiecuję podzielić się wynikami z chętnymi osobami.

Zamieszczenie linku do ankiety na tym forum konsultowałam z jego Moderatorką.
W razie wątpliwości zachęcam do zadawania pytań/ sugestii/ kierowania próśb na adres agata650@wp.pl lub w tym wątku.

Edit: Zwrócono mi uwagę na to, że w pytaniu 13 opcje nie ukazują się w całości. Zamieszczam je zatem poniżej. Przepraszam za niedogodności.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2009, 00:14 przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Półtorej godziny? :shock: Toż to raptem 22 minuty i to tylko dlatego, że jestem zmęczony.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Wypełniłem ankietę (zajęło mi to niecałe pół godziny) i jestem bardzo zainteresowany wynikami. Przy okazji, natrafiłem na jeden problem - w pytaniu trzynastym dwa z trzech opisów były ucięte, więc odpowiadałem trochę w ciemno.
Agata
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 4 gru 2009, 01:15
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

trzy opisy

Post autor: Agata »

Blv. pisze:Wypełniłem ankietę (zajęło mi to niecałe pół godziny) i jestem bardzo zainteresowany wynikami. Przy okazji, natrafiłem na jeden problem - w pytaniu trzynastym dwa z trzech opisów były ucięte, więc odpowiadałem trochę w ciemno.
Przepraszam, najwyraźniej konstruktorzy skryptu ankiety, z którego korzystałam, nie przewidzieli, że w takie pole można wpisać tak wiele tekstu.
Aby naprawić ten problem, musiałabym przepisać ankietę korzystając z jakiejś innej strony choć i wówczas nie jestem pewna, czy by się powiodło.
W związku z powyższym zamieszczę pełne trzy opisy z pytania nr 13 tutaj:

Z łatwością zbliżam się do ludzi i nie sprawia mi kłopotu ani bycie uzależnionym od innych, ani ich uzależnienie ode mnie. Nieczęsto martwię się tym, że inni mnie opuszczą lub że ktoś za bardzo się do mnie zbliży.

Inni ludzie z oporami zbliżają się do mnie na tyle, na ile bym chciał. Często martwię się, że moja/mój partnerka/partner nie kocha mnie naprawdę i że nie zechce ze mną zostać. Chciał(a)bym się całkowicie zlać w jedno z ukochaną osobą i to czasami odstrasza ode mnie potencjalne partnerki/partnerów.

Czuję się nieco skrępowana/y bliskością z innymi, trudno mi całkowicie ludziom zaufać lub pozwolić sobie samej/samemu, żeby się od kogoś uzależnić. Robię się nerwowa/y, gdy ktoś za bardzo się do mnie zbliży, a moje/ moi partnerki/partnerzy często domagają się, abym zwierzał/a im się bardziej niż na to mam ochotę.


Najmocniej przepraszam za niedogodność.

Co do wyników, na razie ankietę wypełniły 4 osoby, a to całkiem nieźle rokuje. Na razie jest to jednak zbyt mało, by policzyć jakąkolwiek statystykę. Planuję zbierać dane przez miesiąc od dzisiaj.

Literatura dotycząca ASów podaje, że są to osoby chętne do udziału w projektach naukowych na temat aseksualności i widzę, że to prawda:). Dziękuję wszystkim tym, którzy zdecydowali się już wziąć udział w projekcie.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Dobra, rozwiązałem tę ankietę :P

PS. Jeśli to nie jest tajemnicą, to mogłabyś napisać, jakich metod statystycznych będziesz używać w celu opracowania danych? Pytam z czystej ciekawości :mrgreen:
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Błeee, zawiodłam się. Ktoś mnie tu nabrał! Też rozwiązałam (nie jestem asem, ale ciiii...) i myślałam, że wyskoczy jakiś fajny komentarz w stylu testów na facebooku, a tu nic.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Agata
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 4 gru 2009, 01:15
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Agata »

Ant pisze:Dobra, rozwiązałem tę ankietę :P

PS. Jeśli to nie jest tajemnicą, to mogłabyś napisać, jakich metod statystycznych będziesz używać w celu opracowania danych? Pytam z czystej ciekawości :mrgreen:
Myślę, że poza opis statystyczny, test t-Studenta, korelację i ANOVĘ nie wyjdę ;)
Libra

Post autor: Libra »

Poczułam obowiązek wypełnienia powyższej ankiety, bo ostatnio też się nimi param(póki co teoretycznie, nic nie sporządzam a książki zjadam), we łbie tli mi się echo reguły wzajemności: ja komuś teraz, ktoś mi kiedyś :P
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

A ja nie poczułam :? .
Nie przekonuje mnie ani cel, ani autorka, ani naukowość projektu, a do zabawy mamy lepsze ankiety ;). Sorry.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
aknajilu
mASzkara
Posty: 187
Rejestracja: 27 paź 2009, 19:13

Post autor: aknajilu »

A ja zrobiłam. Lubię teścidła psychologiczne, choć do ich wyników podchodzę z dystansem.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

tez zrobilem :roll:
Lizzy
ASter
Posty: 616
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lizzy »

Ankiety nie wypełniłam. I nie wypełnię. Poznac lepiej osoby aseksualne (czy takie, które dopiero poznają, odkrywają swoją seksualnośc)? Wystarczy uważnie poczytac forum. Poświęcic więcej niż 1,5 godziny;-). Kopalnia wiedzy o każdym tu piszącym.
Agata
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 4 gru 2009, 01:15
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Agata »

Dziękuję osobom, które już wypełniły ankietę i rozumieją zasady pracy naukowej.
Na razie wpłynęło do mnie 13 odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Lizzy pisze:Poznac lepiej osoby aseksualne (czy takie, które dopiero poznają, odkrywają swoją seksualnośc)? Wystarczy uważnie poczytac forum. Poświęcic więcej niż 1,5 godziny;-). Kopalnia wiedzy o każdym tu piszącym.
Z jednej strony to prawda, z drugiej - w ankiecie są bardzo konkretne pytania, a na część czy nawet większość z nich nie uzyska się jasnej odpowiedzi po prostu przeglądając tylko forum. Nasze posty na pewno przedstawiają dość pełny obraz asów, ale raczej nie w takiej formie, którą dałoby się wykorzystać w pracy naukowej. Ale mogę się mylić, miałem tylko jeden semestr statystyki i średnio mi się podobało ;)
Ostatnio zmieniony 20 sty 2010, 03:40 przez Blv., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Koffee
łASiczka
Posty: 316
Rejestracja: 27 wrz 2009, 18:40
Lokalizacja: przyległości gdańskie

Post autor: Koffee »

Wypełniłam. Uwielbiam ankiety i testy :mrgreen:
Zajęło mi to dosłownie chwilę, nie patrzyłam na zegarek.
To oszpeć mnie... oszpeć mnie miły. Utnij mi język. Jakoś zmogę. Utnij mi język, żebym nie miała pokusy odzywać się do nikogo.
ODPOWIEDZ