seriale

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: seriale

Post autor: Sherly »

smobil pisze:"elementary" - niepowtarzalny jest tu Jonny Lee Miller

Polecam Sherlocka produkcji BBC.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: seriale

Post autor: panna_x »

Jednak wolę oryginalne wersje Sherlocka, czyli XIX wiek, Anglia itd.
Uwielbiam Poirot w produkcji Granady. A najlepsze wg mnie odcinki to Zerwane zaręczyny, Śmierć na Nilu, Samotny Dom, 5 małych świnek, A.B.C.
5 małych świnek- odcinek jak dla mnie genialny, lepszy niż książka. Lubiłam też "Wallander" na Polsacie.

Lubię też sitcom Melissa i Joey- taki w miarę nowy, lubię parę głównych bohaterów i Rydera, zwłaszcza odcinki z jego dziewczyną Holy.
Niezły był też Szczęśliwi rozwodnicy ( ale nie rewelacyjny, po prostu niezły, przyjemny)- z Fran Drescher, inspirowany częściowo jej życiem ( mąż- gej, z którym z braku kasy dalej mieszka).

Natomiast nie znoszę Różowych lat 70-tych czy Rozpalić Cleveland, obejrzałam jakieś pojedyncze odcinki i zrezygnowałam.

Sporadycznie, wyrywkowo oglądam prawo i porządek: sekcja specjalna.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: seriale

Post autor: marisaxyz »

Ja uwielbiam Różowe lata 70, ostatnio wracam do Superanatural, czekam na nowe odcinki Looking i nowy serial The Affair z Ruth Wilson
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Shiro
ASiołek
Posty: 82
Rejestracja: 5 sty 2013, 02:39
Lokalizacja: Poznań

Re: seriale

Post autor: Shiro »

Ogląda ktoś może House of Cards? Polecacie dla osoby, która woli seriale, gdzie się coś dzieje czy serial bardziej opiera się na intrygach i dialogach?
Awatar użytkownika
dziecko nieba
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 27 sie 2014, 12:39
Kontakt:

Re: seriale

Post autor: dziecko nieba »

Shiro pisze:Ogląda ktoś może House of Cards? Polecacie dla osoby, która woli seriale, gdzie się coś dzieje czy serial bardziej opiera się na intrygach i dialogach?
Trochę się dzieje, a trochę intrygi i dialogi. I morderstwa też. Trzeba spróbować, albo się spodoba, albo nie.

A ja? Czego to ja nie oglądam..? Oglądam Sherlocka BBC, jak raz na parę lat rzucą sezon (wolę odcinki pisane przez Gatissa), oglądam Suits (kocham), Dominion (zapowiadało się dobrze, ale trochę kuleje fabuła), namiętnie oglądam Person of Interest (też kocham), Hannibala (trochę ten drugi sezon mi nie przypadł za bardzo), Penny Dreadful, Supernatural, OUAT i mnóstwo innych seriali. Najczęściej maratonami, bo na bieżąco mi się nie chce :wink:
można poczytać mój taki tam blog
Awatar użytkownika
avalanche
ASiołek
Posty: 80
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:16
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: seriale

Post autor: avalanche »

Obejrzałam ostatnio pierwszy sezon Vikings i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Zamierzam obejrzeć drugi sezon na dniach :)
Awatar użytkownika
Nes
ASiołek
Posty: 50
Rejestracja: 24 wrz 2014, 11:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: seriale

Post autor: Nes »

Ja to za seriale zabieram się głównie w okresie okołosesyjnym xD Jakoś wtedy mi najlepiej wchodzą.
Aktualnie oglądam Sherlocka, Orphan Black, Supernatural (choć to bardziej z przyzwyczajenia... ma swoje dobre momenty, ale to już nie to samo co sezony 1-5), Musketeers (choć jak na produkcję BBC nie wciąga tak bardzo. Ale jak już polska stacja kupiła, to oglądam, co mi tam).
W przyszłości mam zamiar zabrać się za Fringe (jestem narazie po 3 odcinkach i bardzo mi się podoba :]).
"Writing is a socially acceptable form of schizophrenia."
~E.L. Doctorow
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: seriale

Post autor: panna_x »

Ja ostatnio czytałam, że chcą wrócić do Bundych( po 20 latach) i powiem szczerze, nie jestem zachwycona tym pomysłem. Bundych uwielbiam, to jeden z moich ulubionych seriali, z dzieciństwa, mam wielki sentyment do nich. Obawiam sie, ze nowa produkcja zniszczy pierwowzór i mój odbiór serialu. Rzadko sequle, kontynuacje czy remake'i dorównują pierwowzorowi. Bundy byli dla mnie kultowi, tak chcę ich pamiętać i wracać do nich, do powtórek. Mieli swój złoty czas i myślę, że tego nie da się powtórzyć. Poza tym aktorzy zestarzeli się, niezbyt by pasowało dać ich do produkcji, a nowi, to już z kolei nie to samo. Wprawdzie nowych nie muszę oglądać, ale jednak i tak będę wiedziała, że gdzieśtam istnieją.
stendai

Re: seriale

Post autor: stendai »

Bundy, jak Bundy, ale Lynch wraca do Twin Peaks. Obawiam się, że mój ulubiony serial z czasów młodości może dostać strzał w kolano... chociaż, kto wie, ostatnie filmy Lyncha nie były takie złe - "Inland Empire" zawsze na propsie. Przekonamy się w 2016.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: seriale

Post autor: panna_x »

Twin Peaks nie znam, więc nie wypowiem się. Lyncha nie znam, raz usiłowałam obejrzeć Blue Velvet i póki co nie przekonałam się do niego.
alf86
ASiołek
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2014, 01:55

Re: seriale

Post autor: alf86 »

Z pomocą filmweba zrobiłem lista seriali, które obejrzałem od początku do końca:

House M.D - pozwolilem sobie 2 razy obejrzeć całość :)
True Detective
The Knick
The Strain (już mnie zaczyna nudzić )
Elementary
Pułapki umysłu
Touch
Leverage
Game of Thrones
Sherlock (BBC)
Boardwalk Empire
Luther
The Walking Dead
Lie to Me
Breaking Bad
The Mentalist
The Big Bang Theory
Revange - liczyłem na coś w klimacie Monte Christo, a zrobiła się z tego "Moda na sukces", ale oglądam dalej :)
Odwróceni
Dexter
The Lost Room - mini serial 3 odc.
Heroes
Criminal Minds
Prison Break
Numb3rs
Zdarzyło się jutro
Two and a Half Men
Detektyw Monk
Świat wg Bundych

Jest jeszcze trochę seriali, które myślę ze by się mi spodobały, ale ze względu na ograniczenia czasowe nie zaczynam nawet. Sa tez taki, które niby fajnie się zaczynały ale nudziły już po kilku odcinkach, a lepsze po sezonie czy dwóch.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: seriale

Post autor: Layla »

Obejrzałam dzisiaj 5 odcinków "Devious Maids" ... Straszny odmóżdżacz. Źle ze mną :P Ale wciąga :mrgreen:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
szczecinianin
łASuch
Posty: 189
Rejestracja: 29 mar 2013, 19:02
Lokalizacja: Szczecin

Re: seriale

Post autor: szczecinianin »

Nes pisze:Ja to za seriale zabieram się głównie w okresie okołosesyjnym xD Jakoś wtedy mi najlepiej wchodzą.
Aktualnie oglądam Sherlocka, Orphan Black, Supernatural (choć to bardziej z przyzwyczajenia... ma swoje dobre momenty, ale to już nie to samo co sezony 1-5), Musketeers (choć jak na produkcję BBC nie wciąga tak bardzo. Ale jak już polska stacja kupiła, to oglądam, co mi tam).
W przyszłości mam zamiar zabrać się za Fringe (jestem narazie po 3 odcinkach i bardzo mi się podoba :]).
seriale sa dobre dla "zabicia czasu" ale wg mnie warto aby było to polaczenie "przyjemnego z pozytecznym" tzn aby mozna sie bylo czegos z nich nauczyc... dlatego tez jako nastolatek bardzo lubilem np. Mac Gyvera a anie tak dawno moim ulubionym serialem byl Dr House... w tej chwli ogladam głownie CSI (wszystkie) i Wikingów. :)
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: seriale

Post autor: morowy »

szczecinianin pisze:seriale sa dobre dla "zabicia czasu" ale wg mnie warto aby było to polaczenie "przyjemnego z pozytecznym" tzn aby mozna sie bylo czegos z nich nauczyc... dlatego tez jako nastolatek bardzo lubilem np. Mac Gyvera
I czego sie nauczyłes od MacGyvera, jak zrobic helikopter z butelki i gumki od majtek? :wink:

W tym roku podobały mi się dwa seriale: "True Detective" ("mhoczny", klimatyczny thriller z duzym naciskiem na psychologie postaci) i "Fargo". Do tego drugiego dwa razy podchodziłem, a spodobał mi sie dopiero przy trzecim podejściu. Na początku wydawał mi sie jakiś taki przewidywalny i głupkowaty, ale w końcu się wciągnąłem. Można sie czasem pośmiać - taka makabreska.
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Awatar użytkownika
Shiro
ASiołek
Posty: 82
Rejestracja: 5 sty 2013, 02:39
Lokalizacja: Poznań

Re: seriale

Post autor: Shiro »

dziecko nieba pisze: Trochę się dzieje, a trochę intrygi i dialogi. I morderstwa też. Trzeba spróbować, albo się spodoba, albo nie.
Na razie odpadłam po 5 odcinkach. Generalnie serial interesujący. Nie myślałam, że będę tak za głównym bohaterem który nie oszczędza w środkach, aby dojść do celu, ale na razie brakuje mi czynnika, który by mnie na tyle wciągnął, abym odpalała odcinek za odcinkiem. ( może brakuje mi wątku wiodącego, bo nie do końca wiem do czego serial ma prowadzić ).

Z nowego sezonu zaczęłam jak na razie tylko How to get away with murder, trochę czuję dyskomfort podczas oglądania, bo prawie każdy z bohaterów ma romans czy nawet zdradza kogoś z innym ( po co tyle seksu w serialu o prawnikach i morderstwach? ), ale poza tym całkiem interesujący. W najbliższym czasie muszę ruszyć w końcu 9 sezon Supernatural, bo już 10 wychodzi. Koleżanka zaczęła mi polecać 'Forever', a Gotham i Flash zbierają mnóstwo dobrych opinii.
Teraz tylko kiedy znaleźć na to wszystko czas :(
ODPOWIEDZ