Tapeta na komputer

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!

Jak często zmieniasz tapetę na pulpicie?

Cały czas mam tą samą
19
26%
Raz na tydzień
1
1%
Kilka razy w miesiącu
7
9%
Raz na miesiąc
3
4%
Kilka razy w roku
24
32%
Jeszcze inna odpowiedź
20
27%
 
Liczba głosów: 74

Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Tapeta na komputer

Post autor: urtika »

Co macie na tapecie? I jak często to zmieniacie?
Na moim kompie najczęściej mam krajobrazy, miasta ( zazwyczaj te miejsca, w których byłam), koty, kulinaria, kwiaty, dzieła sztuki ( np. słynne obrazy), jakieś zdjęcia z forumowych wyjazdów... Zmieniam tapetę tak średnio raz na tydzień lub dwa tygodnie.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2011, 18:21 przez urtika, łącznie zmieniany 2 razy.
Quirkyalone
Libra

Post autor: Libra »

Zmieniam bardzo rzadko a cóż mam na tapecie?

Psią pupkę - z rapetkami wyciągniętymi do tyłu, ot lubię gdy mój pies leży jak "rozjechana żaba" ;)
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Koni »

Najczęściej na tapecie mam ludzi. Zazwyczaj takich, którzy mnie w jakiś sposób inspirują - czy to swoim zachowaniem, czy wyglądem (modelki, aktorzy, muzycy itp. albo po prostu moi znajomi). Czasem jakieś rysunki (lub zdjęcia) - fantasy albo coś mhrocznegho :P Od czasu do czasu miewam też roślinność (dużo zieleni), jakieś zdjęcie mojego miasta (np. uwielbiam stoczniowe dźwigi) albo jakiś demotywator lub śmieszny obrazek.

A tapetę zmieniam średnio raz na dzień. Czasem częściej, czasem rzadziej, ale rzadko mam jedną tapetę dłużej niż kilka dni. Lubię, kiedy nie robi mi tylko za tło, ale jednak zwraca moją uwagę, rzuca się w oczy.
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Jap. modelkę :mrgreen:

I nie zmieniam od kilku lat tego ;)
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: Tapeta na komputer

Post autor: Artemis »

urtika pisze:Co macie na tapecie? I jak często to zmieniacie?
Na moim kompie najczęściej mam krajobrazy, miasta ( zazwyczaj te miejsca, w których byłam), koty, warzywa, owoce, kwiaty, dzieła sztuki ( np. słynne obrazy), jakieś zdjęcia z forumowych wyjazdów... Zmieniam tapetę tak średnio raz na tydzień lub dwa tygodnie.
Zmieniam rzadko, ze dwa razy w roku, jak mi jakieś zdjęcie wyjątkowo wyjdzie... aktualnie od kilku miesięcy "ja na tle Poznania" autorstwa Zuzy.
W pracy mam Stonehenge.
Zresztą u mnie i tak tapety nie za bardzo widać, mam zwyczaj posiadania kilkudziesięciu ikon na pulpicie :mrgreen:
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Tapeta na komputer

Post autor: Keri »

Artemis pisze:Zresztą u mnie i tak tapety nie za bardzo widać, mam zwyczaj posiadania kilkudziesięciu ikon na pulpicie :mrgreen:
Tez dobra tapeta :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Moje tapety zmieniają się automatycznie co 5 minut. Co przedstawiają? Głównie postacie z anime :)
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
holliza
ciAStoholik
Posty: 398
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: holliza »

Ja tepetę zmieniam rzadko - kilka razy w roku. Zawsze jest to jakieś zdjęcie zrobione przeze mnie :) Aktualnie mam przepiękny widok na Valldemossę :D
"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy."
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Ja nie zmieniam wcale. Albo... Właściwie to zmieniają mi się same, co 5 minut.

Mam mały zbiór 33 ilustracji (typowe strony z tapetami mi nie odpowiadają), który czasem powiększam, najczęściej z tzw. artbooków, ale też fanarty, zazwyczaj szczegółowo wykonane, czasem w troszkę mroczniejszych barwach, czasem bardziej kolorowe. To, co obecnie mam w zbiorze, jest dość futurystyczne, styl wykonania ilustracji jest mangowy, z tą różnicą, że zamiast czerni, bieli i wyraźnie podkreślonych konturów, pracę tworzy kolor, światło i cień - typowe dla prac ilustracyjnych.
Sam rysuje i lubię mieć takie coś na pulpicie - przez to czasem zdarza mi się zbyt długo wgapiać w szczegół, który mnie interesuje i zamiast się czymś zająć to siedzę przez godzinę i dumam jak mógłbym to narysować ołówkiem. :mrgreen:

Mógłbym nawet wkleić kilka przykładów, o proszę:

#1
#2
#3
#4
#5
#6

Niestety tylko miniaturki, do pobrania pełnego rozmiaru zabrakło mi limitu na stronie.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Fajne te tapetki. Podałbyś linka do oryginalnych, albo spakował swój zbiór, wrzucił na jakiś serwer i podał linka? :P
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Tych akurat nie mam (jeszcze nie, muszę je przerobić), bo wybrałem je dla przykładu, ale znajdziesz je na minitokyo, prace wyżej przedstawiają postaci z Black Rock Shooter.

Mój mały zbiór (niektóre są trochę okrojone i dostosowane do mojej rozdzielczości ekranu [ciągle używam 1024x768 :mrgreen:] tak, aby było widać główny plan, ale bez problemu znajdziesz oryginał na minitokyo). Mam jeszcze ilustracje i arty poza tematem BRS, ale to już blisko 100 MB, a na wrzucenie tego nie pozwolą mi problemy z internetem, ale za to właściwie wszystko znajdziesz na minitokyo.

W serwisie należy się zarejestrować, możesz ściągnąć 5 grafik za free dziennie. Za komentowanie prac i udzielanie się na forum (bez spamu) dostajesz pkt, za które możesz sobie ściągnąć więcej grafik. Mi osobiście starcza limit 5 na dzień, za taką bazę grafik w takiej jakości i rozdzielczości może być. :mrgreen:
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Bella Wildrose »

Ja zmieniam kilka razy w miesiącu - tak średnio.
Teraz mam takie cuś:
http://ifotos.pl/img/bestabstr_eaxrap.jpg
Czasami ustawiam tapetę taką, a nie inną, bo ma tło, na którym wszystko przejrzyście widać. Kiedy indziej jest to jakiś ulubiony zespół albo coś z ulubionego filmu. Ale i niektóre wzory po prostu mi się podobają. Tak więc nie ma sztywnej reguły.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Rzadko zmieniam tapety, bo zapominam ;) Obecnie mam tapetę ze znakomitego anime "Mushishi" (polecam! nawet tym, którzy na anime mają alergię), wcześniej miałem postapokaliptyczny Londyn. Muszę wpaść niedługo na /wg/ i sprawdzić, czy mają coś ciekawego.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Jakoś raz w miesiącu zmieniam. Na tapecie mam przez siebie wykonane zdjęcia (ho ho ho, co za skromność) statków i okrętów bądź krajobrazów Trójmiasta, ale czasem skłaniam się ku jednej z kilku tapet pobranych ze strony filmu "Avatar" :D
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Ja zmieniam kilka razy w roku, przy czym często sam robię te tapety. Obecnie mam ognisko pod osłoną nocy przebarwione na kolor zielony ;)
Czarno to widzę...
ODPOWIEDZ