Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Anusia Borzobohata
łASuch
Posty: 165
Rejestracja: 9 mar 2015, 21:46

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Anusia Borzobohata »

Jest takich sporo, bo należę do językowych tradycjonalistów, więc czasem trudno mi się zaprzyjaźnić z nowomową. Należy do nich m. in. ŁIKENT - nie lubię go tak bardzo, że muszę spolszczyć pisownię :P
Awatar użytkownika
króliczka
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:11

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: króliczka »

Z ***, atencja, 'kochanie się' na seks, penis, pochwa, moszna, napletek, stosunek, pierdoła, petarda, pierdzikółko, pupcia, pupa, tyłek, niedorobiona/-y, ***/-y, niedoruchana/-y, robić dzieci, pseudo, miętosić, baba, stara baba, dać ***, desperat/-ka, kupka/kupa, japa, foch/foszek, bzykanie, chemia w znaczeniu - coś, co przyciąga dwoje ludzi, , tępa/-y, poczekomy zobaczymy, jak dorośniesz to zobaczysz, 'jesteś infantylna/-y' używane gdy ktoś pisze o swoich negatywnych odczuciach odnośnie czegoś, co jest związane z seksualnością, cnotka-niewydymka, puszczalska, małżonka/-ek, ulało się, daj mi, pierdzioszek (aż trudno mi było to napisać), puścić bąka, popuścić (w tym także szpary), bączuś, bączek, lizać komuś ***, obowiązek małżeński, tatuś, tykanie zegara biologicznego, barłożyć, współżycie, pożycie małżeńskie.


Edycja: na tym forum nie można napisać słowa d**a, bo zaraz kropkuje. To pierwsze to właśnie - Z d**y.


`
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 317
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Nautilus1992 »

"Uczta" to jedno ze słów, których nie cierpię i z którym miałem ostatnio nieprzyjemność się spotkać.
To takie przypisywanie dumy do podstawowej potrzeby fizjologicznej człowieka, jaką jest spożycie pokarmów. Takie jakby wywyższanie, przypisywanie wartości do najprostszej czynności, jaką jest zapchanie bebecha. Jakby obżarstwo było czymś wykwintnym, czy tam wartościowym. Meh.
Awatar użytkownika
Anusia Borzobohata
łASuch
Posty: 165
Rejestracja: 9 mar 2015, 21:46

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Anusia Borzobohata »

króliczka pisze: 25 lut 2019, 12:17 Z ***, atencja, 'kochanie się' na seks, penis, pochwa, moszna, napletek, stosunek, pierdoła, petarda, pierdzikółko, pupcia, pupa, tyłek, niedorobiona/-y, ***/-y, niedoruchana/-y, robić dzieci, pseudo, miętosić, baba, stara baba, dać ***, desperat/-ka, kupka/kupa, japa, foch/foszek, bzykanie, chemia w znaczeniu - coś, co przyciąga dwoje ludzi, , tępa/-y, poczekomy zobaczymy, jak dorośniesz to zobaczysz, 'jesteś infantylna/-y' używane gdy ktoś pisze o swoich negatywnych odczuciach odnośnie czegoś, co jest związane z seksualnością, cnotka-niewydymka, puszczalska, małżonka/-ek, ulało się, daj mi, pierdzioszek (aż trudno mi było to napisać), puścić bąka, popuścić (w tym także szpary), bączuś, bączek, lizać komuś ***, obowiązek małżeński, tatuś, tykanie zegara biologicznego, barłożyć, współżycie, pożycie małżeńskie.


Edycja: na tym forum nie można napisać słowa d**a, bo zaraz kropkuje. To pierwsze to właśnie - Z d**y.


`
Lekko się roześmiałam, ale pod większością się podpisuję. Niezły leksykon a(nty)seksualisty ;)

A co sądzisz o dzidziusiu i bobasku?
Awatar użytkownika
Witchcraft
starszASek
Posty: 36
Rejestracja: 22 lip 2018, 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Witchcraft »

Aaa nienawidzę, gdy ktoś mówi ryjec, to takie obrzydliwe słowo :(
A zdażają się osoby, które mówią zamknij ryjec
I nie lubię słowa szczanie, to połączenie sz i cz jakos mnie boli.
O, wyrzutku, najbardziej spodlony ze wszystkich wyrzutków! Czyż nie umarłeś na zawsze dla świata? Dla jego zaszczytów, jego kwiatów, jego dążeń złocistych? - I czyż chmura, nieprzenikniona, bezbrzeżna, złowieszcza między twymi nadziejami a niebem nie rozkoliła się na wieki?
Awatar użytkownika
króliczka
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:11

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: króliczka »

Anusia Borzobohata pisze: 25 lut 2019, 18:54 A co sądzisz o dzidziusiu i bobasku?
Nie przepadam, ale też nie rażą mnie.


Przypomniało mi się jeszcze parę słów do tematu: bolec/wybolcować, fallus, stolec, bara-bara.
Dopisane później, koszmarne są moim zdaniem również: członek, mineta (brzmi jak nazwa dla jakiegoś średniowiecznego narzędzia tortur), rozdziewiczyć, i nie chodzi o to tylko co nazywają, bo np. - ch*j, r***hanie, j***nie, tarło, p***dolenie i kontakt seksualny odbieram jako całkowicie neutralne.
Dopisane jeszcze później: okres, miesiączka, i menstruacja również przykre, ale trudno zastąpić je innymi gdy to konieczne.
Awatar użytkownika
Agusia16248
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 4 mar 2019, 09:36
Kontakt:

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Agusia16248 »

Najbardziej znienawidzone? Życie.... moj narzeczony pod koniec naszego związku gdy juz wszystko miał gdzieś ciągle je powtarzal i tak mnie zniechęcił do tego słowa ze do teraz gdy je słyszę dostaje nerwicy :D
Żaba
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 4 paź 2017, 22:51

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Żaba »

"Pazury" - używane nie w kontekście zwierząt i ich, cóż, pazurów, ale jako synonim do ludzkich paznokci. No nienawidzę! "Pazurki" mnie już tak w tym samym kontekście nie rażą.
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Małgorzata95 »

Nienawidzę wszelkich określeń i stwierdzeń związanych z seksualnością. Zwłaszcza "każdy człowiek jest seksualny". Yyyy, no nie każdy.
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
BlackCherry
ASiołek
Posty: 56
Rejestracja: 18 maja 2019, 14:47

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: BlackCherry »

Nienawidzę i razi mnie jak ktoś pisze "xd" "lol" czy innego rodzaju słowa
Awatar użytkownika
Rosomak
ASiołek
Posty: 79
Rejestracja: 1 cze 2019, 07:50

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Rosomak »

Nie lubię:
- wulgaryzmów, a zwłaszcza "k***a" i "p***dolić";
- słowa "srom", a także nazywania stosunku płciowego "kochaniem się", a homoseksualizmu "sodomią";
- żargonu z kazań i publikacji kościelnych, np. "nawiedzać" (zamiast "odwiedzać"), "ubogacać" (zamiast "wzbogacać"), "wielce się radować", "nasz wielki Rodak Jan Paweł II", "życie poczęte", "nosić dzieciątko pod sercem" itp.;
- słów i wyrażeń rodem z kronik kryminalnych, np. "konkubent", "konkubina", "libacja alkoholowa", "ujawniono ciało" itp.;
- słów "ojczym" i "macocha";
- niepotrzebnych anglicyzmów, tzn. posiadających wygodne w użyciu (czyli krótkie) polskie odpowiedniki, np. "consulting", "target", "meeting" itp.;
- mówienia do siebie per "kochanie", "skarbie", "złotko" itp.;
- nadużywania zdrobnień.
Nulla
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2019, 16:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Nulla »

Nienawidzę zdrobnień oraz - chyba dla kontrastu - słowa CÓRA. Córa to może być Koryntu.
ODPOWIEDZ