Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
dzola007
strASzydło
Posty: 397
Rejestracja: 16 wrz 2008, 01:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: dzola007 »

Najczesciej uzywane w Polsce słowo,w domu,poza domem a zwłaszcza w pracy: szybko. Obarczam to słowo panujacym bezrobociem.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

"Za młody jesteś..." na coś tam. Najczęściej na dyskusję. Argument używany wtedy, gdy starszy wiekiem człowiek czuje się zapędzony w kozi róg, a jednocześnie waha się przed zastosowaniem przemocy domowej. Tekst używany tylko w sytuacjach błahych i wtedy, gdy dorosły nie chce się przyznać do błędu.

"Co się gapisz" - zawsze odbierałem te słowa jako pogardliwe. Może dlatego, że nadużywała go moja matka, kiedy ktoś (ja) nie robił natychmiast tego, co chciała, niezależnie od tego, jak jej żądanie było idiotyczne, niemożliwe do wykonania lub niestosowne.

Poza tym nie lubię sformułowań: "Zakaz fotografowania" i "Zwiedzanie tylko z przewodnikiem" :mrgreen:
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Koni »

O tak, jak brak ci argumentów, powiedz rozmówcy, że jest za młody. Niedawno w szkole zapytałam o coś wykładowcę i tym mi odpowiedział. :stormingMad:
To mi z kolei przypomniało o znienawidzonych przeze mnie zwrotach "no co ty nie powiesz" i "ty nie bądź taka mądra". I ulubione zdanie mojego starego, który uważa się za wszechwładnego: "nie dyskutuj ze mną".
Ehh... :|
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Odpowiadajcie wtedy: Za stary jesteś aby pamiętać stare informacje i przyswajać tyle nowych, haha wygrałem! :lol:
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
qwerty_456
mASełko
Posty: 148
Rejestracja: 24 lis 2014, 21:52

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: qwerty_456 »

Prawie wszystkie słowa młodzieżowe.
Nadmierny dobrobyt szkodzi równie mocno co złe doświadczenia.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Viljar »

Ostatnio u mnie w pracy stało się modne słówko "forwardować". Nie mam pojęcia, czemu ludzie go używają. Mamy swoje, ładne słówko "przesłać" - nie dość, że polskie, to jeszcze krótsze i łatwiejsze do wymówienia; tego dziwacznego "polgielskiego" łamańca nawet powiedzieć nie potrafię.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Johanna
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 7 paź 2014, 18:24
Lokalizacja: Berlin

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Johanna »

Nie znosze wulgaryzmow... Szczegolnie u kobiet. Nie nie i jeszcze raz nie jesli chodzi o mlodziezowy slang... No i okreslen w stylu 'facet' 'baba' 'dziunia' 'lalunia' 'dobry towar' 'fajna d**a' etc. :/
Awatar użytkownika
Cortes
ASiołek
Posty: 89
Rejestracja: 1 lip 2013, 11:45
Lokalizacja: Poznać

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Cortes »

Selfie, briefing, newsy i inne tego typu zapożyczenia jakby w naszym języku brakowało słów.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Viljar »

Mnie drażni używanie słowa "bynajmniej" jako zamiennika "przynajmniej". Co ciekawe - nie ruszało mnie zupełnie używanie tego samego słowa jako synonimu "oczywiście", co słyszałem przed laty u starej daty Warszawiaków. Może dlatego, że to drugie było elementem gwary.

A teraz odrobina samokrytyki: kiedyś, jak mieszkałem w Gdyni, to drażniło mnie nadużywanie słówka "jo", które oznaczać mogło niemal wszystko - od przytaknięcia po wyrażenie wątpliwości. Teraz, mieszkając we Wrocławiu, drażnię innych, sam go nadużywając, tak mi weszło w krew :mrgreen:
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 9 gru 2014, 21:08

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Biała »

To, co wiele osób tu zauważyło, słowa angielskie lub jeszcze gorsze, częściowo spolszczone angielskie.
Wulgarne i upokarzające określenia związane z seksualnością.
Zwroty typu "jeszcze jesteś za młoda/y, dowiesz się w swoim czasie, to (jeszcze) nie dla ciebie" i podobne. Zresztą jak raz w gimnazjum takie coś mi nauczyciel na kółku przedmiotowym powiedział, zamiast udzielić odpowiedzi na moje pytanie, tak się w moim uporze zdobywania wiedzy zawzięłam, że pół roku później mało brakowało, a zostałabym najmłodszą w historii laureatką olimpiady ;-) Takie coś, to dla mnie jak prowokacja i wyzwanie.
Skracanie i "cięcie" słów, zwłaszcza spotykane na czatach, portalach społecznościowych, w komentarzach w sieci.
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??
Awatar użytkownika
Koziorro
mASełko
Posty: 105
Rejestracja: 5 sty 2015, 00:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Koziorro »

Kiedyś - poezja, poeta. Brzmi, jakby było nadmuchane. Teraz już wydaje się w miarę znośne.
Teraz wszelkie pseudo-profesjonalne słownictwo w reklamach: unikalna regeneracyjna formuła PituPierdu stworzona by profesjonalnie pielęgnować/chronić/cokolwiek doskonałego. Słucham tego bełkotu i mam ochotę przywalić w ekran, bo wiem, że wielu w to uwierzy.
"Jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz, zaprowadzi cię tam każda droga" - Lewis Carroll
Awatar użytkownika
Hebi
mASełko
Posty: 119
Rejestracja: 29 sty 2015, 20:43
Lokalizacja: Gdynia

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Hebi »

Wszelkie określenia obrażające bezpośrednio mój intelekt ("jesteś głupia/za młoda/itd.") wymawiane na poważnie działają na mnie jak płachta na byka.
Wszystko jest trucizną,
decyduje tylko dawka.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Viljar »

I jeszcze mi się przypomniało - "instalacja" w odniesieniu do "sztuki nowoczesnej". Jakby słowo "wystawa" było obraźliwe.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
evika
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 18 sty 2013, 21:10
Lokalizacja: Dolny śląsk

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: evika »

kochaniutka- działa na mnie jak płachta na byka
Awatar użytkownika
Fajna dziewczyna
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 28 gru 2014, 10:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Najbardziej znienawidzone przez ciebie słowo

Post autor: Fajna dziewczyna »

Viljar pisze:I jeszcze mi się przypomniało - "instalacja" w odniesieniu do "sztuki nowoczesnej". Jakby słowo "wystawa" było obraźliwe.
Jako ,że się trochę znam to uspokoję Cię ,że instalacja a wystawa to nie to samo ;)
ODPOWIEDZ